Železničné stanice

Ešte sa doplním, čo mi tak naskakuje do hlavy. Oba štáty na mňa zanechali vtedy (bolo to tak 9-10 rokov nazad?) taký “divoký” dojem. Karpaty sú krásne, ľudia fajn, ale infraštruktúra teda moc nebola… Ale je pravda že Rumuni na tom už vtedy boli lepšie ako Bulhari. A podľa tvojich slov vidno že sa to stále zlepšuje :wink:

Inak v Rumunsku majú vraj priam rozprávkovú úzkorozchodnú lesnú železnicu, bolo mi to odporučené, tak možno časom poreferujem s novšími zážitkami. A pokiaľ by ste sa tam vydali, tak nezabudnite na Brašov a Sigishoaru :wink:

JoHnZ, máš nejaké podrobnejšie údaje k tímto krajinám? Dĺžka siete, elektrifikácia, zaujímavosti… Stačil by mi dajaký odkaz, železnice moc nesledujem… Dík.

bol som na stanici v Uzhorode, maju tam jeden vlak za hodinu, ale novu stanicnu budovu, vystavnu, asi vacsiu ako v BA hl.st.

Rumunsko:
railfaneurope.net/pix/ro/pix.html
Bulharsko:
railfaneurope.net/pix/bg/pix.html

A každý nech si urobí predstavu sám … radikálne modernizácie rušňového parku by mali začať už v najbližších rokoch …

Vo vlakoch a najmä na väčších staniciach je policajný a vojenský dozor, takže tam nepostretnete rôznu lúzu a podobné veci …

Na trati BA-Kúty je takmer vždy železničná polícia. :stuck_out_tongue:

No ja som to myslel ale štýlom 20 samopalníkov na nástupišti, súbežné patroly, lustračky, a pod … proste tak trocha “extrémnejšie” …

diskusia o výstavbe na Predstaničnom námestí a prístavby VB žst. BA hl.st., info tu:

dialnice.info/viewtopic.php?p=39284#39284

železnice uvažujú s novými železničnými zastávkami, viac tu:

dialnice.info/viewtopic.php?t=6405

:smiling_imp:

Hmm … nejak sa páni s tými zastávkami rozbehli :slight_smile: Bude veľká električka …

bodaj by, vsak ked si clovek pozrie ako to vo viedni zahustili :wink:

snad tento “tangenticky” sposob dopravy bude aj u nas a bude sa to doplnat s elinou :wink:

Dialniciar tak ako Jano spomina Nitra sice neni na hlavnom tahu, ale to neznamena ze aj mala stara stanica nemoze byt pekna. TA budova ma historicky smrnc a staci aby sa trosku zmodernizovala a je to. Netreba na to podla mna tazke miliony. Hovorime o dostojnej dlazbe vnutri, normalne lavicky, omietka, informacne tabule.

Najhorsia stanica je v Nitre kto sa chce hadat? :laughing:

Z čoho to vyberáš :question:

Bež sa pozrieť do tej v Senici a skolabuješ.

myslim, ze do akejkolvek stanice moze ist :laughing: okrem petrzalskej :wink:

Tak aj u nás v Ke je dosť v zlom stave ale dá sa…skôr nech si berú príklad k vynovej krásnej autobusovej stanici, tak to má vyzerať

Pekná stanica je v PP :bulb:

Jurislav: Pekne nastupistia ma, len keby tam nezatekalo do schodov a keby mala uz skulturnenu aj stanicnu budovu … ale na vsetko dojde … uz onedlho …

tak tak, poprad bude mat onedlho daleko najlepsiu stanicu na Slovensku. Som este zvedavy na nove sluzby.
Skoda, ze BA sa stale nehybe. A pokial bude k tomu investor IPR pristupovat ako k budove na hodzovom namesti tak z nej bude este dlhe roky len velke stavenisko :frowning:

Andrej: V BA sa možno ešte tento rok, možno po zime budúci rok opravia 2 nástupištia a možno aj vyčistia podchod … to bude musieť Bratislavčanom stačiť …

nemyslel som konkretne nastupistia (aj ked povodne uz teraz mali byt hotove 3) ale cele predstanicne namestie aj s budovou stanice, ktore bude robit IPR Slovakia. Som veeelmi zvedavy, ako to dopadne, ved vieme, ako dlho staval mizernu budovu na hodzovom namesti :unamused:

… a bohuzial este stavia. IPR sa neukazal v dobrom svetle, pochybujem, ze Predstanicne namestie to zvladne. Dufam len, ze to nedopadne ako jeden developer s prestavbou Prioru v Ruzinove - zburali, urobili zemne prace a zrazu zistili, ze nemaju peniaze, takze to uz tusim druhy rok stoji a je tam stavebna jama.

TU:

zeleznicne.info/view.php?naz … 2007100017

zeleznicne.info/view.php?naz … 2007100018

sú nejaké fotografie z výstavby podchodu a nástupísť v žst. Prešov. :wink: