Verejné financie a politika

Fico nemoze odstupit. Keby mohol uz davno nie je v politike.

Nema vsetky peniaze, co ukradol u seba. Ma ich rozhadzane medzi svojich ludi a tych musi chranit. V politike bude este dlho.
Okrem toho moc chuti najsladsie

7 lajky

65 v politike nie je az tak vela. vid istych prezidentov…

Ficovi prajem len jedno, spolocnu celu s Cintulom, aby si to vydiskutovali a aby mohol premyslat, kde vlastne do psej matere urobil chybu. Nebyt Matovica, uz by tam bol (hoci bez Cintulu) , ale takto sa samoamnestoval a uz to bude tazke. Vyzera, ze sa asi budeme aj skladat Duskovi Kovacikovi na odskodne (to su tie paradoxy, zlocinci budu este aj odskodnovani)

5 lajky

Narážaš na svetových lídrov čo chcú udržať svetový poriadok a sú vo veku kde sú radi, že udržia moč? :laughing:

3 lajkov

a majú ešte jedno spoločné - keď nebudú v politike budú v base.

Taka je taktika… Daju nizke platy, nasledne nevedia nikoho najst, dojdu za statom, ze treba zahranicnych a tak zoberu ludi zo srbska/filipin a neviem koho.

O to horsie to je, ze sa to nedeje len niekde na zapade, ale aj v takom Svidniku, kde fakt je nudza o pracu. Alebo da sa povedat, ze je nudza o lepsie platenu pracu. Nedavno do bitunku v Strocine prijali 4 filipincanov a zamestnanci s nimi nechu robit, tak zvazuju odchod. Nasledne nebudu mat znova ludi, tak zoberu dalsich filipincanov.

Najhorsie ale je, ze si nikto neuvedomuje, ze aku situaciu to potom vytvara - tym, ze jeden podnik je lacnejsi, lebo ma lacnejsiu pracovnu silu tzn. lacnejsich zahranicnych, tak tlaci cenu dole, co znamena, ze ostatne podniky musia tiez optimalizovat, co znamena, ze musia tlacit platy dole, alebo sa zacnu zbavovat domacich a zacnu naberat zahranicnych, pretoze su lacnejsi.

Ale co je horsie je este to, ze ako to nici domacu ekonomiku, pretoze si zoberte takeho zahranicneho co tu maka vo fabrike, ma niekde ubytovanie a minie len tolko aby prezil a ostatne setri alebo posiela domov. Cize jeho prinos pre lokalnu ekonomiku je o dost mensi, ako domaci, ktory mina vo svojom regione.

Atd.

5 lajky

domáci míňa v rakúsku, poľsku, alebo maďarsku…

1 lajk

Keby sme mali v parlamente namiesto idiotov opoziciu, tak fici odrbavaju kazdy bozi den o hlavu imigrantov. Aj filipinskych ale najme moslimskych uzbekov, kirgizov atd. Ale nie, pre nasu debilnu opoziciu je imigracia posvetna krava. Hlavne ze potom budu rok mudrovat ako to ten magyar v Hu dokazal, pritom nevidia ci nechcu vidiet fakt, ze orbana porazil jeho vlastnymi zbranami.

Pritom ako pises, touto temou by zabodovali aj v svidniku aj v bardejove atd atd, tam kde su teraz uplne zufali.

1 lajk

OT: Bavia sa dvaja podnikatelia:

  • Platíš zamestnancom?
  • Nie
  • Chodia do práce
  • Áno
  • Nemohli by sme vyberať vstupné?
4 lajkov

O to horsie, ked sa vladna strana prezentuje tym, ze je socialna demokracia. Mozno jej cielom je, aby sme boli stale chudobni a na nu odkazani. (Podobnost s inymi ideologiami, kde sme si vsetci rovni = chudobni je cisto nahodna)

A ked uz “fakt” mame nedostatok ludi, tak vieme spravit aj reformu skolstva, kedze aktualne je vyucba velmi dlha oproti inym statom na zapade… Na jednej strane vieme usetrit a na druhej strane ziskame zamestnanost.

A ked sa hovori, ze nema kto robit, tak preco to nespravia tak ako v holandsku, ze brigadovat sa moze od 13? Ved dokladat horalky do regalu zvladnu, maju nizsiu mzdu a nasledne ti drahi zamestnanci by mohli ist robit profesie, ktore su nedostatkove.

Nehovoriac o tom, ze to ma aj pozitivny vplyv na ich vyvoj, kedze sa nauci vazit si peniaze, naucia sa pracovitosti a tiez si nasporia nejake peniaze, aby sa potom mohli osamostatnit.

Akoze ja nerozumiem, ked su to vsetko opatrenia, ktore by nestali nic a mozme len na nich ziskat…

3 lajkov

imigracia davu na hranici a filipinci v baterkarni su 2 veci.

Neexistuje lepší biznis model ako vytvoriť problém a ponúknuť naň riešenie. To isté platí aj v politike a to je sociálna demokracia. Aspoň v podaní tohto zbojníckeho zloženia zločincov a analfabetov. Vytvoríme chudobu a dáme sociálne balíčky, funguje už 20 rokov.

1 lajk

Podla mna este mame rezervu okolo 100 000 ludi ,ktory nevytvaraju ziadne hodnoty a su “zamestnany” v statnej sprave. A dalsich 100 000 romov ktory lezia doma a cicaju stat. Ale to trebalo pochopit tiez pred desiatkami rokov.

4 lajkov
Otvoriť príspevok na Facebooku

Myslíte, že tomu aj verí?

5 lajky

praveze veri. za prvy kvartal nemecko rastlo medzirocne iba o 0,3 percenta a eurozona 0,8 percent. Sk 0,9 percent.

2 lajkov

iste. ono to je aj logické, však porovnáva s najlepšími, rýchlejšie by mali rásť slabšie ekonomiky, je to pre nich jednoduchšie. Ale ten zvyšok..

Nevytváraju ako nevytvárajú… Úradník ktorý svojím konaním vyberá prachy do rozpočtu alebo zabezpečuje aby sa roboši vôbec dostali po ceste do práce, alebo aby ti pri dome nevyrástla napr. spaľovňa, vytvára viac hodnôt ako “podnikateľ” obchodujúci s lykožrútmi sám so sebou a neodvádzajúci žiadne alebo len extra minimálne dane. Samozrejme, nájdu sa aj úplne zbytočné pozície, alebo je pracovný “výkon” extra úbohý… Paušalizovanie na jednej alebo na druhej strane je spoločensky nebezpečné.

4 lajkov

ale to nevysvetlíš. prečítaj si diskusiu vyššie a zistíš že v tomto prípade sa úradník = príživník"

1 lajk

Fiškálne najzodpovednejšia vláda, teda aspoň podľa Laciho:

Yoggy bude mať čo upratovať ako tu na to pozerám :smiley:

Myslím, že tu nie je žiadne paušalizovanie, z vyše 500k ľudí zamestnaných v štátnej správe je 100k určite navyše, čo neznamená, že nemajú prácu, ale robia procesy nastavené pred 20 rokmi a na dnešnú dobu neefektívne, prípade robia všetko dvojmo lebo musia, prípadne aj coffe session na pol dňa a inde rovnaký úradník nestíha pomaly ani na záchod ísť, skrátka extrémna neefektivita. Rozumej - nie je to chyba úradníka, on robí svoju prácu, to že jej má tak málo, že pol dňa nič nerobí, prípadne to, že musí robiť veci dvojmo, je vec jeho nadradených alebo ich nadriadených. Rovnako nemôže za to ani ten čo má roboty, že si nestíha ani prdnúť.

2 lajkov