to je sice pravda ale za tych 7 rokov co spominas nemohla byt R2 postavena. jedna vec su naklady, kilometre ale priprava zabera vela casu pred 7 rokmi na vacsine trasy neboli ani UR nieto DSP…zmena sa mala urobit najneskor za dzurindu tak pred 15-20 rokmi…dokoncit ladce-ZA co najuspornejsie a vrhnut sa na R1 a potom R2. je vysoko pravdepodobne ze by bolo vyrazne menej enviroproblemov typu sutovo, technickych problemov typu visnove, cebrat…problemov s ludmi typu hrboltova uz len zdovodu ze viac by sa islo cez polia ako na severe…okrem jednoduchsieho terenu sa vyrazne mohlo usetrit na samotnom parametri lebo namiesto D26,5 by bola R22,5.
No ved BA-PP je vzdusnou ciarou 250 km, tak preco ides obhajovat v sucasnosti absolutne nerealizovatelnu trasu PP-KE-BA 450 km? Po D1 bude BA-PP 330 km. To ty povazujes za dobre planovanie 450 km namiesto 330 km?
Kadial tych 330km?
Po D1 bude PP-BA 330 km(presnejsie 329 km), v sucasnosti 342 km, D1 HP-DS -8 km, D1 Tu-Iv -5km
Ja som tomu v prispevku od PK rozumel tak, ze 330km cesty medzi BA a Kosicami (nasledovalo to hned po tvrdeni, ze vzdusnou ciarou je KE-BA 297km). Preto ma zaujima, kadial by tych 330km cesty viedlo.
Bratislava Vrakuna - Klenany mas uplnu priamku 135km, prechadzajucu 5km od Galanty, 2km od Sale, 10km od Novych Zamkov, minajucu vacsinu dedin po takmer uplnej rovine. Odtial mas priamku po Plesivec po 245km, dalej aj s obidenim Slovenskeho Krasu, Krasnohorske Podhradie, Jablonov nad Turnou, priamka do Moldavy nad Bodvou, Z Moldavy uz do Kosic. Google mi tu ukazuje 318km. Ak by sme to spravili podrobne, tak sa dostaneme na tych zhruba 330km.
Cize BA - Kosice 2h 20 minut predpisovo. Na vychodnu hranicu by to bolo o 1,5h viac, cize zhruba 3h50m z Ba na okraj republiky.
BA - PP cez Roznavu 260km cize 1h52m plus Roznava - Poprad po terajsej ceste 67 za 1h15m, spolu 3h7min. Co je zhruba o pol hodiny rychlejsie ako sucasny stav.
Toto mala byt sucasna realita uz desat rokov.
to sice mohla byt, realita je ale taka ze dialnice a cesty neboli priorita ani v zlych ani dobrych casoch…
…dnesna sprava na sme: Schodok štátneho rozpočtu v marci medziročne vzrástol viac ako 2,5-násobne. Ku koncu tretieho mesiaca totiž dosiahol 1,166 mld. eur, kým v rovnakom období pred rokom predstavoval 454,9 mil. eur. Stojí za tým predovšetkým medziročný nárast celkových výdavkov štátneho rozpočtu o takmer 22 percent na 4,243 mld. eur, čo podľa ministerstva financií ovplyvnila splátka za vojenské lietadlá.
cize zavazky NATO na par stihaciek kt. efekt nikto nikdy nepociti su dostatocny dovod na zadlzovanie ale cesty nie dokonca ani v pripade ze sa budu budovat postupne…potom tato debata co by sa dalo rychle a narazovo postavit a kde konktretne uplne straca zmysel.
Co ti na to devil povedat. Cesty sme si zaplatili v daniach a hlavne spotrebnych daniach z paliv. Peniaze su prec, cesty nie su, roky su prec. Na dochodky nas caka almuzna, pretoze stat (mozno) bude investovat konecne do infrastruktury.
Spotrebné dane nikdy neboli vyberané na cesty, ale do štátneho rozpočtu. S tými priamkami, a úplnou priamkou, si rovnako mimo. Dnes si to môžeš dovoliť napísať, je prvý apríl ![]()
PK, podla mna problem fakt nie je v tom, ze by stat/EU neinvestovali, ale v tom zlom naokolo-blizsie planovani a megalomanii, ktore sposobili, ze ani dialnice ani zeleznice nevieme ani postavit ani zaplatit, lebo proste ich vedieme terenom a v parametroch, ktore su nad nase sily. Uvidime, ako daleko sa Ersek dostane s napravou. Zatial ma dobry nabeh.
Pokial myslis antonymum slova dobry, tak tebou suhlasim… Inak som si ziadny nabeh nevsimol, akurat nejake vykupovanie pozemkov, ktore vlastnia stranici hmm.
DrX, mna presviedcat nemusis, ja som bol vzdy za uplne prioritne stavanie spojenia Vychod - Zapad najkratsou a najlacnejsou trasou, cize juhom v dialnicnych parametroch. Pricom sever mal byt ako rychlostna cesta. Pritom pochadzam zo severovychodu.
Toto co sa deje nie je zle planovanie, to je zamer.
Ano mozes presviedcat dalej, ze tato siva je ruzova. Kazda jedna sekunda sucasnosti dava za pravdu mne a nie tebe. To co hlasas a co sa uplatnuje desiatky rokov nikdy nefungovalo a nebude fungovat. Za kralovsky preplatene dialnice mame zuvacku na oci. Obhajujes 20 rocne zdrzanie vystavby D1, sposobene mixom rozkradacskej politiky, megalomanstva, malomestiactva a ziadneho planovania.
Spotrebne dane su len sposob ako zahmlit realne toky penazi v state na umoznenie lahsieho vykradania rozpoctu implementovane diskriminacnym sposobom na urcitu skupinu ludi.
Keby boli na území SR len BA a KE (prípadne len a len medzi nimi niečo), tak aj snáď… by to šlo i s tými priamkami alebo úplnou priamkou. Nemyslím si, že niekto pri zmysloch by mohol zrušiť to naokolo [= obce].
jasné tebe, lebo do práce musíš chodiť zásadne autom, mesto v ktorom pracuješ tak to dotuješ a podobné nezmysly. stát má príjem hlavne z DPH, spostrebných daní a z liehu a tabaku. z toho financuje štátnu službu/správu, školstvo, armádu, nadradenú cestnú infraštruktúru… nikdy som neobhajoval rozkrádanie ani megalomanstvo. a malomeštiak si najskôr ty. prídeš s dediny na predmestie veľkej dediny a už si myslíš aký si dôležitý.
@all, sorry za príspevok.
KN: spojenie BA - KE neber ako z bodu do bodu, ale vytvorenie spojenia do Hubu Kosice. Okolo Kosic si predstav kruznicu 100km ktoru pripojis tou dialnicou. Cierna nad Tisou vzdusna ciara 72km, Uzhorod 70km, Ubla 85km, Medzilaborce 84km, Svidnik 71km, Bardejov 65km, Stara Lubovna 79km, Spisska Nova Ves 60km.
Mas pokryte cele vychodne slovensko aj s presahom do zahranicia.
nikdy som neobhajoval rozkrádanie ani megalomanstvo
obhajoval si visnove aj turany-hubova obhajujes aby sa stavala v dalsom programovacom obdobi…OK ze mas svoj nazor ale hovorme si pravdu a nie raz tak a potom inak…
Slovensko potrebuje aj severné aj južné prepojenie. severné malo prioritu lebo priemyslel a turizmus, južné však nemá byť o odstupom 30 rokov. nakoľko to nie je lacná záležitosť tak isté úseky mali byť “dočasne” ako polprofil (2+1) s možnosťou rozšírenia na plný profil. Višňové malo byť už dávno v prevádzke a Turany-Hubová tiež. Žiaľ kedysi prišiel spasiteľ a všetko zmietol zo stola lebo on je jediný kto o všetkom rozhoduje.
Vlados: Nie nemusim chodit zasadne autom, ale moj nazor je, ze auto je pokrok, automobilizmus umoznil rozvoj nasej civilizacie. A to co sa momentalne deje na Sk a v Europe je krok spat.
Narozdiel od teba vidim tvoju zaslepenost, nikdy som nikoho nesudil podla toho kde byva. Byval a pracoval som v Silicon Valley 5 minut od Google, Apple, kde som obcas zasiel so znamymi na obed. Videl som na vlastnej kozi co je to ohladuplnost a tolerancia. Ked to proste funguje a ludom je suma fuk kto kde byva a kde pracuje, co je obycajna ludska sloboda. Videl som ako moze fungovat 8 milionov ludi na uzemi ako polka zapadneho slovenska.
Tuto tvrdim, ze D4/R7 nebola potrebna, stacilo odstranit stuple zo sucasnych ciest. Napriek tomu, ze D4/R7 mi vyznamne pomoze. Takisto ako tvrdim, ze spojenie juhom cez Kosice malo byt prve a prioritne kvoli priemyslu na vychode a spojeniu republiky, napriek tomu, ze pochadzam zo severovychodu a mne to nepomoze.
Európa sa na rozdiel od US snazí znižovať dopady pokroku… no nevidel si ohľaduplnosť k životnému prostrediu.
dennikn.sk/1415598/caka-nas-suc … avi-ekolog