Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

je to luxusna cesta prvej triedz a aj podla scitania vidno ze je to hlavne lokalka, kedze uz za tou legerdanou krizovatkou v radoli to prudko pada dole s intenzitami.

to ze kraj kasle na paralerku cez vranie kde by za par mio euro by sa poriesilo, ale NENI zaujem, kedze treba superdrahu dialnicu ..

Všetko sa dá povedať dvojako - padá smer na CA ale prudko stúpa na smer ZA (pozeral som sa, až 19 tis. aut/24h, nehovoriac o tom ,že tie intenzity už sú dávno prekonané)

odpoved je jednoducha, hodnota za peniaze. D3 by tam na kazdom useku okrem samotnej cadce zhorela jak fakla a to by som povedal, ze je zaciatocny bod.

prekreslit kompletne a mozeme sa bavit. ziadne hlupe poziadavky dialnicu, jednicku a aj staru cestu ..

ano potrebny je ale aj tak by mal problem s hodnotou za peniaze. 15.000 intenzita za vyse 40 mil za kilometer s tym ze expertiza bola nizsia. ta cena sa mala okresat, npr. nova sutaz, vyskrtnut z projektu niektore objekty atd… to je to iste ako stavat dialnice pre 5000 aut za 15-20 mil. za kilometer.

Tak ked na D3 neni problem dat aj 60mio za km pri 5 tisicovych intenzitach.. :wink:

Cela D3 sa mala riesit ako R1.. To by si ale samosprava na cele s krajom nemohla kreslit dialnice jak v dubaji…

ekonomika.sme.sk/c/20837504/nds … ml?ref=trz

TERMÍN 2025

2021 plati Košice budú mať diaľnicu do Bratislavy o tri roky. Cez Maďar
Ale to nie je az tak podstatne. Hlavne je, aby sa cim skor dokoncilo slovenske spojenie KE-BA R1+R2.

3Q 2021 je podla mna absolutne nerealny, to by uz museli na skoro celom useky mat zacate pripravne prace… a okrem par miest kde robia archeo vyskum neurobili doteraz nic, ani ornicu nemaju stiahnutu,

hmm .. uvidime .. ale TU(skyscrapercity) su fotky z novembra - teda nejake prace sa uz asi skutocne rozbehli

To v pohode stihaju :wink:

boli tu “hádky” či Košice sú alebo nie sú na juhu. podľa tohto článku severnejšie ako Oravská Lesná :wink:

aj na balkane je raz za cas kalamita…

gallery/image_page.php?album_id=53&image_id=41262
Aj napriek tomuto, čo sa dialo pred dvadsiatimi rokmi nezavrhujem a nespochybňujem rýchlostné dopravné stavby pri Košiciach! Všade sa to môže na Slovensku prihodiť, aj sa prihodilo. I v okolitých susedných štátoch.

kosice.korzar.sme.sk/c/20435646 … nehom.html
Pamätáme?
Tak už prestaňte s tým nezmyslom

slovensko zaziva asi najvacsiu konjkuturu existencie, a my nie sme schopni ani stavat… absolutny fail

To ja tvrdim uz davno. Bez eurofondov nevieme postavit ani cestu do garaze.

horsie je, ze ani s nimi ..

eurofondy s tým de fakto nemajú nič spoločné. jednoducho nie sme schopní stavať z daní, nakoľko chýba plánovanie a je za tým príšerný lobing, nielen za stavbami diaľníc ale za akýmkoľvek investíciami. ak by sme mali v zásuvke 10x toľko stavieb ako sme schopní financovať tak potom by politici čo sú aktuálne pri moci mohli povedali práve toto ide do výstavby. plánovanie a príprava neprináša ovocie v rámci volebnej periódy, tak to nikoho netrápy, prípadne sa vidí možnosť pre tých nasledujúcich pripravím len na to čo budú mať a tak si nebudú môcť vyberať, t.j. budú nútení pustiť sa len do toho pripraveného.

Osobne si myslim, ze tejto vlade je jasne, ze ich pristup k moci konci tak chcu vyryzovat este co to da. Viac penazi dokazu uliat z firiem ked sa nestavia ako keby este mali platit za realnu robotu. Preto sa prestalo stavat vsetko Hubova-Ivachnova, Visnove, D4R7. Este ako tak ide Presov.

Vlados, ako tradicne mota jedno s druhym dokopy. Ano, predosle vlady nepripravovali. Ale Ersek vzorne pripravuje, presne ako tu pises. A ked pripravuje, tak na to kydas, a este v Denniku N vyjde populisticky priblbly clanok, ze sa najmenej stavia. Ersek pripravuje, zhana peniaze aj stavia.
A jediny problem slovenskej dialnicnej siete je praveze v planovani - konkretne v tom, ze sme si naplanovali megalomaniu naokolo blizsie D1+D3, ktoru nie sme schopni postavit, a uz vobec nie zaplatit (ani s eurofondmi). Ak by sa stavalo po rovine juhom s jednym tunelom, uz pradavno mame zakladne prepojenie vych-zap aj spojenie vsetkych krajov (s nejakou jednoduchou Rkou PO-ZA, ktora by samozrejme nemala Visnove a podobne megalomanie).