Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ?

LM a Poprad sú významné turistické centrá SR! Prešov je úplne v pohode obluziteľný D1čkou. Košice - fajn keď chceš, to ti neberiem. Neschopnosť postaviť D1 vyplýva s neschopných vlád ,čo tu vládnu. Bohužiaľ je tu hornatá krajina a tunelom sa na severe vyhnúť nedá. Cena je často prehnaná aj napriek tomu ,že je to pomerne zložitá diaľnica (to neznamená zlá).
Keď sa pozriem na celú dĺžku R2 tak medzi BB (začiatkom a KE (koncom) nie je fakticky nič veľké, iba diery ako Lúčenec alebo Rimavská Sobota, kdežto na D1 je stále aspoň nejaké väčšie mesto a vyššie vymenované mestá sú rozmiestnené rovnomerne po celej D1. Kdežto pri R1+R2 tak všetko leží na R1 (okrem KE).

[size=50]Osobne nevidím zmysel v ďalšej diskusií, kdeže z tvojich príspevkov cítim len snahu aby práve tvojím krajom (a nebodaj mestom) prechádzala RC.[/size]

Nic pozdlz D1 s vynimkou krajskych miest nestoji za to, aby sa tam kvoli tomu trepala dialnica. A ked chces zacat ratat mestecka ako LM, tak to mozes rovno ratat okresy, a tie maju pozdlz R2 rovnaku populaciu ako tie pozdlz D1.

I ja som mal na nej nie najlepšie pocity. A to bolo pred dvoma rokmi a zhoršuje sa to, čo počujem. Jeden známy, čo teraz nedávno po tomto úseku šiel, povedal, že naspäť po M1 nepôjde, radšej sa jej vyhne. Žiaľ i na ceste č. 13, po ktorej veľmi často jazdievam, je už na mnohých častiach v otrasnom stave. Obrovské výtlky už sú na 3 miestach a stále sa zväčšujú a ako-tak sa ešte dajú obísť, keď sa o ich “polohe” vie, kto nie, vojde do cca 5 x 0,75 m “jazvy” hlbokej asi 8 cm (táto vznikla s postupným spojením 5 “menších” asi pred 3 týždňami). Naviac sa “rozmrvuje” vozovka na viacerých miestach, najvýraznejšie v okolí MUK (85 km) nad M1. A iróniou je, že tam hneď vedľa má sídlo [i]Magyar Közút Nonprofit Zrt. ( google.sk/maps/@47.6730445, … 312!8i6656, predtým Autópálya mérnökség, čo je ako naša SSÚD (neviem, kedy sa názov/“forma” zmenil/-a, možno len formálne :wink: ).
Magyar Közút = Maďarská verejná/štátna cesta ~ SSC

Už aj naša D1 najmä v okolí Piešťan sa začína zubatiť. Už cez leto som cítil že je tam iný, zdrsnený povrch + jemné podlhovasté trhliny pozdĺž medzi Ľ a P pruhom, najzreteľnejšia v smere do ZA a rozmýšľal som, čo to spraví cez zimu.
Včera som si to prešiel opäť, a trhlina už nie je len úzka a pozdĺž, ale začína sa rozťahovať na šírku, sem tam sa objaví klasický výtlk, našťastie nie hlboký (zatiaľ). Vyzerá to, akoby sa vys*ali na dolepenie medzier, keď naťahovali asfalt v ľavom a pravom pruhu, na iných úsekoch na považskej D1 to nie je, resp. len obmedzenej miere.

ty tiez obcas prispejes nejakymi invektivami a k tomu aj nejaka ta polopravda az klamstvo.

LM a PP a pod su na urovni ZV a LC. medzi ZA a PO nemas ziadne vyznamne mesto ani v Sk pomeroch. vo V4 pomeroch ani mesta typu ZA, NR, PO, BB nie su vyznamne akurat BA a KE a nic ine.

stat nema ani na D1 po KE vid. tur-hub. a smerom na MI uz vobec nie. kedze stat nema ani na D1 tak uz vobec nema na D1+D3. D1 nedokaze spojit niekolko regionov. ake perfektne. medzinarodny vyznam maju aj E58, E77, E73, E71…

zato tranzit pri ZA je 5.800 vozidiel a pri skalitom 1.000. bez lokalky by cela D3 bola na smiech a D1 tiez.

Na tej maďarskej trinástke tiež už nemajú, kde nastriekať vodiace čiary na pár kilometroch a v jednom kuse. Skôr spomínaná organizácia (Magyar Közút) túto cestu nemá zatiaľ v pláne opráv, čo by sa jej už zišlo. Kolega minulý rok videl, ako tieto “špáry” na niektorých miestach ručne lopatami “zasypávali” asfaltom a takmer “ručno-nožne” urovnávali", len teraz neviem, kde to akože opravili. :neutral_face:

Ináč stále je tam smerovka na Autópálya mérnökség, google.sk/maps/@47.6730445, … 312!8i6656, dnes ráno som to pozeral.

Teda co ide cez Svrcinovec je podla teba vylucne lokalka? Vo Svrcinovci bolo v roku 2015 4193 NA/24h, to bolo v roku 2015 po 46 km od zaciatku D3 na krizovatke I/11- I/12, to je zarucene iba lokalka!

Ked je Ti vyse 4 tisic NA/24h na smiech, tak co potom zavratnych 1243 NA/24h na Soroske alebo pri Plesivci 1146 NA/24h?

To je R2. To sa môže.

5.800 je intenzita na D3 strazov-brodno v plnom profile za nejakych 60 mil. za km. ked toto povazujete za normalne tak vam nemoze vadit ziadna R-ka v plnom profile.

a ano, ked bude hotovy obchvat CA tak by bolo zaujimave spocitat tranzit, alebo na tyzden-dva zatvorit MUK a dovolit len priamy prejazd po D3…co by sa asi dialo na starej ceste…

Nikto z nás nepovedal ,že Strážov - Brodno za 60mil./km je normálne. Je to úplne zbytočný úsek a namiesto toho sa mohli dať peniaze na ďalšiu dokumentáciu iného úseku D3 + na stavbu nejakej Rky. Navyše to nijak neospravedlňuje stavanie Rky s intenzitou okolo 3000 aut/24.h - keď zistím ,že elektrika zabíja ,budem sa chytať drátu znova?!

Áno, všetci vieme ,že na D3 sa bude veľa dopravy napájať aj z CA. To nemení nič na fakte ,že intenzity sú o kozmické vzdialenosti inde než na niektorých úsekoch R2

Viem ti garantovať ,že bude vyšší ako na niektorých úsekoch R2.
Je veľmi zaujímavé ,že cez víkend alebo sviatok (kedy NA nechodia a tranzit tvoria len oa) je to úplne v pohode… Čím to asi bude? :unamused:

Kto tu na fore napisal, ze cena D3 Strazov - Brodno ako sa vysutazila je v poriadku? A boli dokonca aj na D3 dolezitejsie useky ako D3 Strazov - Brodno, ale stat takto nezmyselne rozhodol a nebolo to o jednom cloveku, ako sa tu niektori snazia presviedcat, je iba preukazatelne, ze ked sa to malo stavat o 100 mil.E lacnejsie, tak sa to zablokovalo navrhom jedneho cloveka, to ze vysledok rozhodovania bol protizakonny, potvrdil sud. Ani D3 Cadca - Svrcinovec nemal stat stavat za take peniaze a mal upravit podmienky a vyhlasit novu sutaz, ked tuto spackali, ale asi to niekomu vyhovovalo.
Intenzita, ktoru uvadzas nie je overitelna a zarucene nebola ziskana v sulade s metodikou pre rocne scitanie dopravy na Slovensku alebo vies dat link na NDS,SSC, ministerstvo, kde sa da dostat k takemuto udaju a zistit sposob urcenia hodnoty?

Zato vsak je preukazatelne, ze tvrdis: “bez lokalky by cela D3 bola na smiech”! Pritom scitanie 2015 len potvrdilo vysoku intenzitu nakladnej dopravy na D3 5661 NA/24h, I/11 od 3255 NA/24h pri statnej hranici az po 6867 NA/24h v Ziline a I/11A (Horelica) 4830 NA/24h.

Zarucene 4193 NA/24h pri krizovatke I/11-I/12 je lokalka! Priemer od okraja ZV po okraj KE (zhruba 190 km) zrejme nedosiahne ani polovicu hodnoty co je vo Svrcinovci.

:unamused: Netreba zabudat, ze aj lokalka jazdi po dialnici :laughing:

ano bola by na smiech, nic na tom nemeni ani pocet kamionov. 10.000 aut s 2.000 NA za 10 mil/km je lepsi deal ako 15.000 aut s 5.000 NA za 40 mil/km.

Takže ideme porovnávať cenu/km úseku ,ktorý vedie cez zastavané územie a drvivá väčšina úseku je vedená estakádou a úseku kde je v podstate len rovina. Vážne?
Btw. Je ta intenzita je okolo 15 000 tis. nie 10 000.

a preco by sme to neporovnavali ? je to hodnota za peniaze.

najma ak by logicky vyslo, ze kedze ten usek vedie na estakade a su tma mizerne intenzity, tak sa idealne nemal nikdy stavat ? najma ak ide popri 2+2 ceste ?

nehovoriac, ked sa dostava dalsi usek D1, tak intenzita na tom useku D3 este dalej dramaticky klesne ?!?

D3 od hricovskeho podhradia sa nemala stavat aspon dalsich 100 rokov.

ano plne profily ideme porovnavat. keby to bola nejaka prelozka bodovej zavady tak nepoviem ani slovo.

Aquila, predpokladám ,že myslíš úsek Strážov - Brodno (V CA fakt nie je cesta 2+2) a o ňom som napísal , že

a sú to trestuhodne premrhané peniaze.
Svoj príspevok vyššie som vzťahoval na Svrčinovec - CA, Bukov ,ktorý narozdiel od Strážov - Brodno ,potrebný je.

Čiže ani medzi ZA-CA?
P.S.: Svoj príspevok som vzťahoval na Svrčinovec - CA, Bukov, ktorý tu devil spochybňoval

medzi ZA - CA stacilo odstranit jednu bodovu zavadu a to rudina.

cize stacilo urobit privadzac a zakazat lave odbocenie na krizovatke radola a zaroven urobit most pre pesich/cyklistov/zachranne zlozky z radole do KNM v mieste kde je kastiel/kuria.

a cely usek az po cadcu je vyrieseny na dekady dopredu.

na D3 je jediny potrebny usek a to svrcinovec - cadca bukov, ale bez nemyselnej MUK cadca centrum.

Takže ti 18 tis. áut/24hod. medzi KNM a ZA príde v pohode na dvojpruhovú cestu…

Ako si sme poniektorí odbočili zo smeru BA - KE, horného či dolného. :neutral_face: Hoci sa to okolo toho trochu spája s €€€.