Ersek pričlení k Bratislavskému obchvatu aj Turany-Hubová tak to fakt stihnú do 2021 ![]()
tak toto je sila…obhajovanie D1 pomocou zhadzovanej R1. neuveritelne. pozri si tie cisla na dsk-tur alebo na spisi. mna divi ako sa sustavne klame a ignoruje sa vysoka cena, teraz uz aj intenzity lebo vsak scitanie nevyslo podla ocakavani…
Podľa niektorých prognostikov na fóre, keď sa dostavá D1, R1 zanikne a bude to len cesta I. triedy s polovičnými intenzitami. To nevieš také ľahké. Ale vážne, D1 a R1 bude tvoriť primárnu kostru v smere BA-KE. Pochybujem, že niekde pôjde intenzita pod 10 000. R2 je zatiaľ len logickou víziou, ktorá svoj cieľ dosiahne tak za 20-30 rokov.
2 devil: O vysokej cene za D1 sa rozhodlo, keď sa dohodlo že sa ide stavať diaľnica cez Tatry a nie “Maďarom”. Teraz už iba zbierame úrodu rozhodnutí z čias “za mečiara”. Teraz už je každému jasné, že diaľničný profil mal byť po rovine (R1 + R2 = jeden tunel Soroška) a rýchlostná vetva severom, u ktorej je možné väčšie “krútenie” v kopcoch ako u diaľnice.
Ale ešte stále môžeš plakať nad rozliatym mliekom ![]()
História trasovania:
Treba pozrieť: ndsas.sk/historia/10809s , je to dedictvo spoločného štátu.
a
[album]14343[/album]
to potom mozeme ist cez dedicstvo R-U az rimsku risu - vsetky cesty vedu do Ríma a ten je smerom na juh. hlavne ze trasovanie za CS bolo vzorom pre meciarovcov…cize ucel svati prostriedky tj politicke rozhodutie.
Tak ja by som ani s tou cestou do Ríma nemal problém. (D3+D1) ![]()
A trasovanie priemyselným Považím sa ukazuje ako správny krok, nakoľko intenzity sa blížia aj k 30tis, zatiaľčo na juhu od LC skapal pes…
tradicne hejslovacke zamienanie pricin a nasledkov. zrataj si investicie z dani a z eurofondov nas vsetkych do infrastruktury a veci ako podpora investorov a podpora turizmu na povazi. a ked sa tolko isto da do rozvoja juhovychodu, potom sa mozeme bavit o tom, co bol spravny krok. nateraz tych 30tis aut dokazuje akurat to, ze sme bananova republika s najvacsimi regionalnymi rozdielmi v ramci krajiny v europe, ako si mozes dostudovat v mojom signature.
Prosím Ťa, môžeš s tými nezmyslami prestať? Aj keď 100x uvedieš nepravdu tak sa z nej nestane pravda.
Co konretne sa Ti nepaci? Precital si si ten signature? Oficialne europske dokumenty…
Keby sa dokončila PPP ZA-PO pred dvomi rokmi sme mohli mať hlavnú D1 final a všetky ostatné R2 úseky mohli byť vo výstavbe. Tam kde je výtlak tam by si ekonomická sila na tie úvery bez problémov zarobila. A tam, kde nie tzn. napr. ZV-KE by sa natlačili eurofondy. Dnes sa eurofondy minuli. A chudoba je rovnaká a diaľnicu na severe mame komplet až za 7 rokov.
Nakoniec na tomto domnelom ušetrení schudobneli chudobné regióny.
intenzity su hlboko pod 30 tisic, bez tranzitu S-J mozno 20 tisic. vyznam S-J je pochybny, este k tomu poplatky za myto idu cez cyperske schranky. skutocny vyznam trasovania sa da posudit na severnej dialnici, intenzity 10-15 tisic, efekt dialnice velmi skromny (priemysel, turizmus). oproti tomu tu mame dynamicky narast na suvislej R1 a isty potencial na R2. najakutnejsie 3-4 useky R2 s vyraznym prinosom sa daju vyriesit za menej ako stoji tur-hub a JZO PO.
Dom/byt financuješ cez “provident”? Za ušetrené by si mohol kúpiť 75’’ telku, nový rover aj na milenku by zostalo…
Hrubozrnny nezmysel. Keby PPP nebol zruseny, problemy na Turany-Hubopa a Hubova-Ivachnova boli rovnake. Takze D1 by nebola final. Stat by za PPP1-PPP3 platil 700mil eur rocne. Kde by vzal peniaze na ine D a R? Mimochodom, pripomeniem Ti, ze relativne dlho po zruseni PPP1 a PPP3 sa sam Pociatek vyjadril, ze Slovensko si moze dovolit ist do projektov PPP s uhrnnou rocnou splatko max. 200 mil eur. Cim vlastne potvrdil, ze povodne PPP boli ekonomicky neunosne.
Vôbec tie ceny niesú vysoké ako za Nitriansku R1. Všimnite si napr. úsek HP-LL. Cena výstavby a úveru so splátkami je ako pri D4-R7, čo je veľmi dobre vysúťažené PPP. Kompletná cena je vyššia oproti vysúťaženým cenám ako druhá najnižšia cena od Vinci Meridiam. Takže o tom ako sme ušetrili sa da diskutovať. Čo sa týka pretrasovania Turany-Likavka to by sa prezistilo výstavbou i keď som rád že bude tunel Čebrať dlhší a to isté, že zrejme bude Korbeľka.
Ad tá cena 700mil ročne je odkiaľ. 127mil/eur Pribina a za D1 by bolo max. 100mil. ročne
To myslis uplne vazne tuto otazku? Kazdy, kto v v case finalizacie PPP1-PPP3, t.j cca rok 2010 nebol zasity vo vreci vie, ze suma bola cca 700mil rocne za PPP1-PPP3. Boli toho plne noviny, urcite aj tu by si v prislusnej teme nasiel dost informacii.
Napriklad tu sa mozes docitat: spravy.pravda.sk/ekonomika/clano … -milionov/
Sucet platieb za PPP1 a PPP3 17.63mld eur za 30 rokov, t.j. necelych 588 mil rocne. Plus PPP2 za cca 125mil rocne.
Ok, ale hovorilo sa o sume ušetrených 2mld. To unikátne porovnanie od Ineko nieje tak unikatne. To som si nevšimol. Je to tam v jednej vete. Že v tom nebola cena za financovanie, spravu, co ide do raz takej sumy. Tzn. ušetrená cena 2mld je dosť neuchopiteľné. Bavíme sa o vyššej sume.
Ale Figel mohol urobiť to čo PPP D4/R7 poriadnu súťaž na balíky. To by bol krok. Nie hneď cicať eurofondy. Skôr mi ide o to, že eurofondy skončili. A dialnice stoja z polovice a termin spojenia BA-KE o 10 rokov prešvihol. Stratil sa čas tendrovanim a na prípravu ostatných úsekov.
Figeľ z hľadiska využitia eurofondov urobil veľmi správnu vec, že zrušil PPP1 a PPP3 a začal “cicať” eurofondy, lebo inak by ich polovica určená na dopravu prepadla.
Figeľ žiadne balíky nezrušil, oni sa zrušili automaticky samé nakoľko koncesionár nedokázal zabezpečiť financovanie, nedokázal to ani na druhý ani tretí termín. Lorenc sa tu snazí bohapusto klamať. Aj o cenách a o eurofondoch. Všetci dobre vieme, ako sme nasilu míňali eurofondy, aj na zbytočné úseku aj za urýchlenú výstavbu. Smer pripravoval 30 ročnú lúpež takže mu boli nejaké eurofondy u r.t..