2023+
Pokiaľ sa dokončí diaľnica v Maďarsku tak predpokladám, že do toho roku dvadsiateho, to stihnú.
2023+
Pokiaľ sa dokončí diaľnica v Maďarsku tak predpokladám, že do toho roku dvadsiateho, to stihnú.
tusim okolo 2018 maju volby .. co zvykne byt udalost urychujuca vystavbu
tento mytus je uz tusim medzinarodny…madarska vlada pred 2010 stavala stovky km dialnic a volbach tusim prehrala na “ustavnu mensinu”.
Ja som realista, vidím to na 2025 (dúfajme, že aj s plným profilom Braniska a plnohodnotným šesťprúdom BA - TT) v smere BA - KE, a okolo roku 2040 snáď bude D1 až po ukrajinskú hranicu. ![]()
Hodím trochu “kyseliny” do diskusie:
bude skôr súvislý plný profil BA - ZA - KE, alebo BA - BP - KE (cez Maďarsko)?
A aký časový rozdiel bude medzi nimi?
Ja tipujem že bude skôr plný profil BA - BP - KE. A môj tip je prelom rokov 2025/26. A ako posledný bude urobený úsek Ensc - Tornyosnémeti.
BA - ZA - KE tipujem kompletne v plnom profile na prelom rokov 2027/28. A ako posledný úsek tipujem druhú rúru Braniska.
Stale bude ekonomickejsie ist Slovenskom, ci uz D1 alebo R2. Netreba zabudat na enormne pretazenu madarsku M1, kde sa pocita z rozsirovanim na 3+3 to bude masaker.
Správny postreh. Kto videl M1 len na mape tak neuverí aký adrenalín/strees tam je.
Kanky, s tým súhlasím, tipujem len termíny dokončenia, nič iné za tým nie je ![]()
Čo sa týka M1, chodím tamať párX do roka a myslím, že najhustejšie je to pred BP a potom na hraniciach z Rakúskom, inak v pohode sa tam jazdí…až na rumunské dodávky a kamióny.
Včera som si pozrel reláciu Tempo…a fakt neviem v akej dimenzii sa pohybuje náš nový minister dopravy…furt sa oháňa programovým vyhlásením vlády…a pritom je každému jasné, že sa to nedá stihnúť…ale 40% voličov mu to zhltne aj s navyjákom…fakt smutné. Držím maďarom palce a pre mňa naďalej ostáva prepojenie KE-BA jednoznačne cez M3-M1…
Pred časom (mesiac aj niečo) som s kolegami šiel služobne na viac miest v Budapešti. Šli sme po M1, asi kvalitatívne najhorší úsek je na posledných 2 či 3 kilometroch ležiacich v Komárňansko-ostrihomskej župe. Strašne natriasalo, nadskakovalo (Fiat) to tam, raz som si málom udrel hlavu. A to sme šli “predpisovo” - rýchlosť i pripútaní. Opravy boli tam robené (ak boli) systémom “fľakovania”, ako na našich jednotkách. Na krátkom nasledujúcom úseku v Bielej župe (Fejér megye) to bolo v pohode. No v ďalšej župe, Peštianskej, to bolo horšie, ale nie až tak, ako v prvej spomínanej župe. Chcelo by to už riadnu opravu. Nejaké menšie opravy práve robili na “konci” Budapešti, v pruhoch smerom na Viedeň.
Zaujímavé, že od Km 85 (Komáromi csomópont/Csém) opačným smerom, na západ (Viedeň, Bratislava) je kvalitnejší povrch, aspoň pred rokom to tak bolo, keď sme šli do Bratislavy po M1.
Ist po D1 nebude o nic ekonomickejsie nez ist cez Madarsko, kedze dlzka je velmi podobna (ak prechadzas cez BP, resp ked bude dokonceny SZ obchvat BP). Jediny rozdiel je ci potrebujes jednu alebo dve nalepky, a ak by to malo zavazit, tak si slovensku kupit nemusis - KE-HU dojdes aj po starej ceste a v BA mna este na tych 5 km D2 nekontrolovali. A ked jazdis dost casto, tak sa cena nalepky rozlozi na minimum.
Co sa tyka vytazenia madarskej M1, tak je to normalne vytazena dialnica, ako vsade vo svete. Ked nechces pridavat a uberat, zaradis sa do praveho pruhu za kamion a vezies sa v pohode.
Ja som za posledne dva tyzdne presiel SK od vychodu na zapad (KE PP ZA Trencin Kuty Trnava Nitra Velky Krtis Rimavska Sobota KE + KE PP Podspady/PL) a take zbytocne megalomanske dialnice, ake mame my, to treba fakt hladat. Ziadna z nich nebola ani priblizne plna (a vsetko som siel v pracovne dni) - jedine raz som zastal niekde pri Ruzomberku, lebo opravovali cestu a pustali len v jednom smere… Ale megatunelov a viaduktov na tych prazdnych severnych naokolo blizsie dialniciach jak nakakane. No a Zilincania, Presovcania, Ruzombercania dalej placu, ze chcu viac. No co - blba zobrac ostane blbou zobracou.
hmm .. ja chodievam vcelku pravidelne poslednych 4-5 rokov niekolko krat do mesiaca po M1 .. a nemam tam problem .. ano je vyrazne plnsia ako M3, ale stale je to vyrazne pohodlnejsia a bezpecnejsia trasa pre KE-BA ako ktorakolvek cez SR .. a to nezavisle od pocasia a rocnej doby ..
ci ekonomickejsia to neviem jednoznacne posudit, teda urcite ekonomickejsia ako severom cez Poprad (kedze je to takmer rovnaka vzdialenost, ale lepsi profil) a stredom cez Zvolen, tam to zalezi velmi od aktualnej rocnej doby a premavky ..
a hlavne na ziadnej M1/M3 som este zatial nevidel/nestretol zver .. na Slovenskych usekoch uz niekolko krat .. naposledy asi pred tyzdnom na D1 tesne pred BA .. teda uz len polovicu asi vysokej a na krajnici odstavene dve -tri auta ..
v piatok prijali madari nejake uznesenie k planovaciemu obdobiu 2014-2020, kde su vymenovane useky cest pre toto obdobie - a v zozname je ako cela M30, tak aj rozsirenie M15 .. tak asi to stihnu skor ako nasi .. ![]()
alebo bude skor hyperloop ? ![]()
http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-sveta-financii/795627-hyperloop-moze-byt-uplne-zadarmo
Monitoring tlače :: Diaľnica do Košíc môže byť dokončená až v roku 2026
![]()
dialnice.info/viewtopic.php? … 23#p184023
Ako stale hovorim, hejslovacki neschopaci nedokazu severne naokolo blizsie postavit skor, nez sa dokonci NORMALNE spojenie KE-BA, teda R1+R2.
…povedal ruský komunista.
2026 mi príde ako také strašenie, aby obhájili “urýchlenie” cez PPP za každú cenu
pri tur-hub a PO obchvate by malo ist podanie na EK aby nebol schvaleny grant z dovodu extremne vysokej ceny pri priemernych az podpriemernych intenzitach.
Podivné príspevky. Pri tých šedinách by som čakal viac rozumu.
2 devil: Ty si osobne rátal tie intenzity na úsekoch, ktoré ešte neexistujú?
Nejde o to koľko dnes chodí po cestách 1. triedy, ale koľko sa očakáva po otvorení diaľničného úseku. Pekne to bolo vidno v “meraných” intenzitách pred a po otvorením PPP na R1.
PS: divím sa, že ťa ešte baví spamovanie na tak jasnej veci ![]()