Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Existencia R2 by nespôsobila, že BMW tu príde na 100% Bola by väčšia ale nie 100%ná šanca ako to z tvojich príspevkov vyznieva.
Ty to však považuješ za hotovú vec a ostatných tu ešte ideš okrikovať o veštení pričom praktizuješ úplne totožnú vec.

Este raz, BMW jasne povedali, ze im chyba infrastruktura. Rovnako, v case ked prisla KIA do ZA, mali 10x viac dovodov prist do KE (univerzity, nezamestnanost, strojarska tradicia), ak by im Rusko vedel slubit dialnicu. Cize nie je ziaden objektivny dovod, preco by niekto taky dnes v KE nebol, ak by R2 existovala. A ako si sam pripustil, potom by pozdlz R2 bolo usadenych davno uz hromada subiek, a nevymyslali by sa ficovske socialne podniky.

Snažím sa nájsť, kde BMW jasne a jednoznačne povedalo, že im chýba infraštruktúra. Asi som len slepý, ak to náhodou nájdeš, daj link.
Ja ešte len podotknem, že vyššie spomínaná INA KNM prišla bez infra (DC/RC) a bez blízkeho (sub)dodávateľa.

Napr. sa spytaj kamosa fh: “BMW uviedlo ako dôvod svojho rozhodnutia pre Debrecín jeho dobrú infraštruktúru …” dialnice.info/viewtopic.php … 75#p209891

A napr. aj dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=23620

A netreba zabudat, ako madari v case rozhodovania “takticky pozdrzali” ohlaseny rozbeh M30, aby sa slovenska vlada nemohla chvalit, ze do Kosic pojde dialnica. Aj preto je jedine riesenie urychlene dotiahnut R2.

a kde som take nieco tvrdil ??

to nie je pravda. dialnica koncila pri ladcoch ale doprastav mal platnu zmluvy po sverepec a vrtizer-hp. cize dialnica sa blizila k ZA a KM. praveze to dokazuje ze ani povazska nebola pre investorov taka prekazka ako sa to prezentovalo.

v RS je velka kablovka lenze RS je asi 2,5 nasobne vacsi ako vas miniokres co vytvoril meciar. nie ste o nic lepsi, cela zamestnanost u vas stoji na velkych zahranicnych investoroch nie na domacich malych a strednych firmach. kde by s vami bolo bez nich ?

R2 je pri Detve. Prečo tam neprišiel význámný investor? R1 je pri Zvolene. Prečo tam neprišiel význámný investor? Prečo je JLR v Nitre a nie aspoň vo Zvolene či Detve?

Sú nejaké šumy okolo Debrecína, vie niekto, či z toho niečo bude alebo to zakapalo? Hoci im oni ponúkli o dosť viac.
[size=77]1051[/size]

toto som si nevšimol. Vlaky na rakúskej úrovni??? My máme problém zjednodušene povedané umývať WCka a mazať výhybky. Z čoho by sme prevádzkovali moderné trate a vlaky? Dáme rakúske ceny a rakúske dotácie na železnicu?

Lebo kví kví kví … (doplň si zlá Bratislava, Považie, Kysuce, Žilina, D1, D3, všetky politické strany a ich predstavitelia okrem HÍD a SMK, celoštátne sprisahanie, heysl0vaci, a toto všetko hoď do každého príspevku v rôznom poradí podľa ľubovôle)

D1 je pri Piestanoch, preco tam neprisiel vyznamny investor? D1 je pri Trencine. Preco tam neprisla ziadna automobilka? … este dalej chcete klast hlupe otazky?

A co sa tyka BMW, madarska vlada sa zatial tvari, ze priprava/vystavba pokracuje hungarytoday.hu/trade-minister- … apid-pace/ .

v deficite mame priestor okolo 1.6bln rocne… momentalne ich dotujeme ani nie 300mio rocne.

a kto povedal ze neprisiel ?? pre DT je vyznamny investor aj s 100-200 ludmi. a celkovo mas pocit ze DT a ZV je hladova dolina ?? to snad nie…

asi niektori zijete v socializme…v kazdom mestecku s 10k obyvatelmi priemyselna fabrika s 3.000 ludmi a v kazdej dedine druzstvo. to uz nie je realne.

lebo vo DT aj ZV je vyššia nezamestanosť. tak im sa im asi ľahšie hľadali pracovníci, určite sú aj takí čo sa im do NR dochádzať neoplatí ale do DT/ZV by to mali podstatne bližšie. ale nie, im nešlo o zamestnávanie Slovákov, oni počítali so Srbmi a potom tá fabrika mohla byť aj v BA…

Tak týmto vyplakávaním na úrovni urazeného dieťaťa si opäť dokázal svoju úroveň. Zbyšok skvele zhrnul Vlados, fh…

toto nie sú hlúpe otázky, ale hlúpe odpovede.

odpoved na tieto otazky je taka ze nie je vsetko iba o automobilkach. Na orave nemame ani D1 ani R3 a mame tu nezamestnanost 3,29 % (april 2019, NO) zdroj: upsvr.gov.sk/buxus/generate … _id=855042
vsetci ludia bud pracuju vo firmach, ktore tu su, v CR, alebo sluzbach, alebo podnikaju, alebo dochadzaju. Ak merias uspesnost regionu len na zaklade toho, ci tam prisla automobilka tak mas velmi skresleny pohlad na ekonomiku, a humannu geografiu.

No, mozno sa mylim, ale podla vsetkeho si zas objavil teplu vodu. Jasne, ze nie je vsetko o automobilkach, a najlepsi dokaz toho je vychod, kde, ak “by bolo vsetko o automobilkach”, by bola nezamestnanost 100% :slight_smile: .
Ale, odpoved je v pritahovani investorov a to sa proste robi ovela lahsie, ak je dobra infrastruktura. A u nas sa dobra infrastruktura taha len na severozapad - teda presne aj na Oravu - a potom dalej severom. A presne to potom odraza aj pocet novych investicii do regionov. Tot vse.

dnes sa zverejnili udaje za maj. Sk priemer 4,88, DT 4,94 percent a ZV 3,24 percent takze neviem o com tocis. a dvojciferne cisla maju okrem RS a RA len okresy na vychode.

ja sa ta pytam kde som napisal ze po dostavaní R2 sa po jej trase zrazu začne prílev investorov. na toto odpovedz a svoje infantilne zahovaracky si nechaj pre seba. co som napisal ze kysuce funguju na pritomnosti zahranicnych a investorov a osobitne na firme Schaeffler tak na tom trvam. to nie je vyplakavanie ale fakt.

Pôvodna diskusia bola k tomu ako si tu sebavedome vykladal, že po dostavaní R2 sa po jej trase zrazu začne prílev investorov. Po trase R2, nie po trase R3 ani R4, tak neodvadzaj pozornosť. Ja som dokázal, že je to nezmysel. Drvivá väčšina trasy je dobrá.. to, že niekde treba vymeniť povrch neznamena pre mňa, že cesta je nekvalitna a dva useky čo si menoval sú nepríjemné ale nevytvárajú sa pre ne žiadne kolóny ani iné zdržania na trase.

daj číslo v NR.

  1. určite tam bude nižšie ako má DT či ZV
  2. dochádzať napr. z RS do DT je ďaleko jednoduchšie ako do NR
  3. detto by to mali jednoduchšie na logistiku nový subdovatelia z RS voči DT než NR

ak Ti ide o územie od ZV na východ tak prečo zatváraš oči nad 3/4 miliardovej pomoci štátu v NR?

ja neriesim vysku dotacie ale lokalitu. mohlo to byt v KE. tak preco zatvarate oci pred tym ze DBR ma lepsie podmienky ako KE. infrastruktura je evidentne podstatnejsia ako socialisticka strojarska tradicia.

NR 2,07 % co je menej ako vacsina BA okresov. ZA 3,21 %. BB 3,13 % bez automobilky. PO dokonca 5,95% a tam je prosim krajske mesto. ale porovnavat treba s porovnatelnymi mestami ale ani tak nemaju DT ani ZV ziadnu vysoku nezamestnanost.

a preco zatvaras oci pred dalsim “dvojcifernym” poradim KK, RA, RV, VT, SO, TV, ML, SB, SK, BJ… ake maju napojenie tieto okresy ??