V texte zameru EIA je posudeny ako najlepsi variant B/cerveny, teda juzny variant (ktory ma s R3 peaz okolo 10 km).
Celkovo mi to pride ok, az na cast medzi Svodovom a Demandicami, kde to prechadza cez mrtve ramena Hrona. Lepsia mi pride kombinacia, ak by od Caky po Demandice bol variant A a pri Demandiciach presiel do variantu B.
Vybrata urcite nie je. Ale to ma este furu casu, tu sa nezakopne skor ako za 50 rokov, teda pokial to dovtedy nezaberu madari, co je tiez celkom realne.
No ja som len zvedavy pre aky variant v Luznej sa rozhodne vlada Smeru. Bude to paradox ale asi sa vratia tam kde skoncili a 2 roky su uplne stratene. A ludia si mozu fukat.
ono je to sposobene tym, ze smerom do mesta su od rovinky suvisle dva pruhy, z mesta je od popradskej len jeden pruh, navyse bez moznosti predbiehat, tu je skor vidno, ze ono staci castokrat aj kvalitnu cestu prvej triedy .. a netreba mat RC resp D ..
Nehovorím nie, ale tá fotografia hovorí aj o tom, čo sa deje v špičke, premávka v čase sedla je aj na tomto úseku zatiaľ znesiteľná…samozrejme R7 zmierni špičku na tomto úseku a stane sa znesiteľnou, podstatne zlepší stav a dá tomu inú kvalitu…
Na stránke NDS pribudol odkaz na úseky v príprave. Zatiaľ je tu prvý úsek. Píšem to tu(hoci som to mal asi dať do sekcie venovanej internetovej stránke NDS-ky), keďže konkrétne je to úsek Nové Zámky - Čaka, ktorý je súčasťou R7. Tu je link: ndsas.sk/useky-nove-zamky—caka/44364s24302c
Zvlastne ze v tom stave ‘‘v priprave’’ je iba tento jeden konkretny usek z celej potencialnej dialnicnej siete. To sa ziadne dalsie nepripravuju? Podla mna su aj na R7 dolezitejsie useky s vyssimi intenzitami od BA aspon po DS ak nie po Nove Zamky. I ked predpokladam, ze tam priprava tiez bezi, len nova stranka NDS o tom nejako nevie
Nemalo by vyznam stavat samostatne usek R7 BA Ketelec - Dun. Luzna, pretoze by koncil v poli. Vystavba tohto useku zial musi pockat na vystavbu D4 Jarovce-Ivanka alebo R7 BA Prievoz - BA Ketelec, ktore sa pri hladkej priprave rozbehnu najskor v r. 2015.