neschopnost porozumiet ze obchvat nebude vyuzivany velkou vacsinou aut. a nicim nepodlozene argumenty ze intenzity vyrazne porastu. podobny pripad ako soroska tam ale nikto nema problem v poloprofilom.
az by boli na obchvate BA podobne intenzity a vysledky CBA, nemam najmensi problem s polprofilom…ked uz teda chceme ostat v danom regione, tak dane peniaze by spravili radovo vacsiu sluzbu na hociktorom useku R4
jasne, ak masterplan a pozitivnu CBA UhP k PO R4 nepovazujes za podlozeny argument… VIVAT DE.IL
Preco sa ma na obchvate Presova setrit ked masterplan intenzity ukazal? 30 rokov dokial sa stavalo na zapade netrebalo setriť?
Poliak aj Magyar stavia Via Carpatrhia po SR hranice ako plnohodnotnu štvorprudovku, ale vychod ty čuš, bud rad za polpruh
VIVAT SLOVAKIA!
Ten dokument čo pridal Driver je z rokovania vlády, ktorý práve nezahŕňa pripomienky UHP.
Čo sa týka pomeru prínosy/výdavky, trochu tie čísla vylepšili. V expertíze spred x rokov sa uvádza, že stačí navýšenie stavebných nákladov o 4% a projekt je nerentabilný.
potreba budovania infrastruktury tam ide z najvyssich politickych kruhov a hlavne kriterium je obsluha regionov cize pocet obyvatelov bez ohladu na aktualne intenzity a uz vobec nie hodnoty za peniaze. proste priorita vlady alias ked je pekne pocasie netreba miklosovsko-sulikovsky setrit ale masivne investovat.
Vlad, Srbi stavaju rovnakym tempom ako my. Zda sa mi ze:
su chudobnejsia krajina
nemaju EU dotacie na cesty
Mne z toho vyplyva že Kazimir nedovolil stavat dialnice poslednych 12 rokov vlady za štátne, len za fondy.
Fondy sa rozkradli a postavila sa možno polovica toho co by sa dalo postavit bez kradnutia. Tak si predstav
co vsetko uz mohlo stát ako fulprofil. Stále máš pocit že šetrenie je kľúčom k masivnejsej výstavbe?
R4 ka po polske hranice musí isť ako plný profil. Je to nadradená Eu sieť. To “šetrenie” si strčte za klobúk.
Redukcia na 2 pruhy by bola šetrením na nesprávnom mieste. Po Lipníky nie je o čom a od Lipníkov na sever sa môžme baviť o tom, či 2+1, R17,5, alebo plný profil
Pri tejto sebranke čo je pri moci 12 rokov každé neminuté euro z budúceho dlhu znamenalo neukradnutých 50 centrov. Ak aj príde normálna vláda, tak vôbec nemusí staviť len na diaľnice. V inom vlákne vyplakávate, že nebude obchvat Dvorianok… preložka I/79 od východu Trebišova smerom na server stojí cca 30 rokov. Pokiaľ všetky dostupné peniaze pôjdu len do D/RC tak na cesty prvej triedy nezostane a pritom tie cesty sú bližšie väčšej skupine obyvateľstva + konečne skutočne treba rekonštruovať cesty I. a II. nakoľko množstvo z nich sa začína rozpádávať, od spodných vrstiev. Kľudne ma tu kritizujte, za 10 rokov pochopíte keď zídeme z diaľnice na prašnú cestu…
tak este raz-pre natvrdle gebule- nevolte do cela statu sebranku zlodejov a mafianov, vykradacov eurofondov ktorym bude treba okamzite po nastupe novej vlady skonfiskovat vsetko nakradnute a pozatvarat do basy a bude na vsetko aj na D aj RC aj nove cesty 1.triedy aj na plnu modernizaciu zeleznic na 230..ak co najskor potrestame zlodejskych mafianskych politikov mozme hned zacat dobiehat zameskane.. presne suhlas s Dendikom Srbi su nam jasni priklad ze to dokonca ide aj bez eurofondov, tam sa tiez poratali tamojsi obyvatelia so sebrankou co im tam dlhe roky vladla a pozrite kde su a ako napreduju.. a to pritom nie su ani nizinata krajina, su hornatejsi ako poliaci a rozlohou ovela blizsie k nam ako Polsko.. a su pritom stale chudobnejsi od nas a maju nizsie platy ako u nas a pozrite aky rozmach tam nastava posledne mesiace a roky vramci infrastruktury.. ak sa vcas nespamatame vsetci nam utecu,aj krajiny mimo EU.. okrem srbov podobne napreduju aj rumuni ci bulhari.. ak sa nespamatame budeme coskoro dnom europy na urovni ukrajiny
nechapem preco sa VUC a miestne samospravy nedohodnu na vybranych prioritnych usekoch s ministerstvom na dalsie roky. je divne ze plny profil SO II. a hunkovce su vacsia priorita ako lipniky, giraltovce a stiavnik.
To máš veľké očakávania.
Bude sa robiť aktualizácia CBA. Pôvodná dokonca skončila so záverom, že najekonomickejšie by bolo dať dokopy cestu 1. triedy.
Každopádne, nezdá sa mi, žeby jeden z tých troch variantov čo píšeš bol odporúčený v pôvodnej CBA.
Ale ved uz napis konecne koho VOLIT a nie koho nevolit. Naozaj ma zaujimaju tvoje preferencie. Lebo mas asi pocit, ze vsetci tu idu volit Smer, tak ma zaujima, koho odporucas.
Cela via carpathia od Baltiku po Egej ako 2+2 len na chudobnom východnom slovensku to bude jednička, lebo musíme šetriť,
aby bolo z čoho kradnúť, to je uvažovanie… Krása! Verím ze po 29tom bude toto zhnité smerácko-kazimirske-kovalčikovske uvažovanie
“na vychode nič neni-a nič im tam netreba” odsudené naveky na smetisko dejín. Jediný Eršek z tej kliky nebol tak padnuty na hlavu…
no nechcem ist prilis do politiky ale ked som videl debaty v TV tak za dialnice je akurat sucasna koalicia ale aj pre nich su priorita socialne veci. jediny kapitan rozprava ze treba si zobrat velku pozicku a stavat. opozicia chce v prvom rade setrit, myslim ze sa budu spoliehat na eurofondy. a to este mozu zaradit ersekove useky z rozpoctu do eurofondov 2021-26.
Zle si počúval!
Všetci z demokratickej opozície chcú najprv zjednodušiť proces výstavby, a až potom sa do toho pustiť. Na čo je nám tender, pri ktorom počas dvoch rokov nevedia vybrať staviteľa?
ono sa to dobre pocuva, ale SAS aj KDH si velmi poziciavat nechcu cize opacna strana je Boris Dolar a SNS… Matovic je vseobecne ticho aby si nedobral dobre rozbehnutu kampan a meno..
ale uz vidim ako prechadza zmena zakona o VO.. to bude vykrikovania o podvodoch atd, to si ani Smeraci netrufali neako zjednodusovat, plus ak budu chciet menit stavebny zakon tak to bude zasa na 2-3r. kedze ak dobre viem uz teraz je tam cez 1000 pripomienok AJ ked to treba prekopat cim skor..cize kludne sa moze stat ze ta vystavba bude stat ..