ta mapka obsahuje aj viac ako je schvaleny plan D1-D4 a R1-R8…mas tam 3 komplet trasy na vychod a dalej na UA 2 komplet trasy. a na kazdej je nejaka “tazka uloha”. 80 % siete pochybujem ze maju hotove poliaci alebo madari co dost davali na cesty.
btw na certovici, alebo teda na tomto useku mas priemerku 60 km/h. to je na Sk bezna cestovna rychlost vacsiny ciest I. tr. ked uz si spominal 60-ku. google.sk/maps/dir/‘’/49.03 … 55!1m0!3e0
keby si mal juznu trasu bez “tazkych uloh” co je soroska a krivan mal byt si asi taky cas ako ked ides cez certovicu a nemas 30+ zdrzanie pred BB. to asi nemas zakazdym…ale isiel by si par desiatok km navyse bez garancie ze sa nikde nic nestane.
tunely čo by sa budovali do 2010 by išli ako jednorúrové, ale cca po 2010 by už každý bol dvojrúrový hoci úseky mimo tunelov by boli len 2+1. minimálne po Vrútky by bol plný profil.
reakcie by boli rovnaké ako sú reakcie tých čo chcú na južnej trase plný profil, hoci dnes tam nie sú intezity cez 10.000, t.j. je tam rezerva cez 10.000. každý je egoista…
preco 2010 ? co ma nejaky rok spolocne s tym ci treba alebo netreba? jednorurovy tunel moze byt podla normy pre 20.000 aut. to by nemalo ani visnove a ostatne su/budu hlboko pod. aj na juznej trase vedia ze severna D1 je poloprazdna. kazdy je egoista ale na severe najviac.
najviac usetris na tunelovych a estakadovych usekoch za 30-40-60+ mil/km. akym pravom by si setril setril na mytna-tomasovce ked ideme mat plny profil hubova-ivachnova s 3 km tunelom??
dôvodom je nehoda v tuneli pod Mont Blancom. po roku 2000 sa prijalo množstvo opatrení, ktoré jednorúrové tunely značne zdražujú, čím sa znižuje rozdiel medzi jednorúrovým a dvojrúrovým riešením.
je pravda, že viac ušetríš na polprofilových estakách, ale dostavba na plný profil pri vysokých estakádach alebo z ich komplikovaným zakladaním výjde podstatne viac ako si pôvodne ušetril. nemôžeš sa na cenu pozerať iba pohľadom dneška ale vždy z nadhľadu desiatok rokov. je rozdiel ak postupná výstavba navýši cenu o 20-25% a 70-80%. ak raz kapacitu cesty nebudeš potrebovať 20 rokov a dostavba o 20 rokov ju navýši o 20% oproti od novoty plného profilu, tak nie je nad čím rozmýšľať. nie je podstatné či je to na severe či juhu, na západe či východe.
toto je pekne napisane. mozno sa znizil rozdiel ale rozdiel to stale je a vyrazny. tunely su drahe a teda nie je jedno ci su 2 plnohodnotne rury alebo nie. stale usetris viac na poloprofile tunela ako na beznej dialnici.
Po dnesnom zverejneni priorit pri vystavbe dialnic - mindop.sk/priority - je jasne ze ak sa do vlady zase nedostanu madari z R2 sa v dohladnej dobe NIC viac nepostavi…
Zoznam priorít je ideálny stav.
Lenže príprava v minulosti prebiehala kus inak. Ak budú chcieť stavať, tak tú Bátku posunú do výstavby. Nebude na výber…
ten zoznam priorit je na hlavu, hlavne ze je tam D3 ktora je v priprave 5 rokov za batkou ako pise jarino, pokial budu chciet nieco realne stavat, tak na D3 velmi rychlo zabudnu a do vystavby pojde batka…
Tak to jednoducho bude. Sám minister to povedal, a nakoľko to má logiku, tak tomu docela verím.
Jeho predchodca pripravoval projekty trošku podľa iných priorít a pekne vidno, koľko projektov je na úrovni DSP a MPV. No zúfalo málo. Ak odrátame R5 a Sorošku, je tam možno 6 projektov vrátane Bátka - Figa s už vykúpenými pozemkami.
V tom dokumente sami píšu, že D3 sa k realizácii dostane najskôr v roku 2023 (aj to len vďaka tomu, že má jednu z najvyšších priorít, inak by to bolo najskôr 2025+ aj keď Brodno - KNM má na 95% vykúpené pozemky) a dovtedy budú musieť začať aj iné stavby, aby stavebný priemysel na SVK nezakapal (aspoň to najpripravenejšie a najnápomocnejšie z toho minima DSP a MPV projektov), lebo od roku 2017 je to so zahajovaním výstavby nových úsekov úplná bieda.
Naťahovať ten marazmus s dokončovaním už teraz 7 ročných stavieb a popri tom zahajovať výstavbu 4-7km frckov ďalšie 3 roky si asi do životopisu nebudú chcieť zapísať. Dúfajme.
Minister dopravy: “Niektoré projekty, ktoré doteraz boli v príprave, možno pozastavím, lebo sa podľa tohto zoznamu neukázali ako prioritné.
Máte zrejme na mysli úseky R2 na juhu stredného a východného Slovenska”
Odpoved miniserstva cez FB: "Jedno z kritérií v rebríčku priorít je aj stav pripravenosti jednotlivých projektov a ten ešte môže “zamiešať kartami”. V týchto dňoch pracujeme na tzv. harmonograme priorít, ktorý tento zoznam dáva do reálnejších kontúr podľa dostupných financií. A tu sa zohľadňuje práve aj stav pripravenosti projektov. To znamená, že konkrétny projekt je síce vysoko v prioritách, ale keďže nie je pripravený, realizovať sa pôjde aj nižšie umiestený s lepšou pripravenosťou. Je to síce všeobecná odpoveď, ale kým nemáme harmonogram (snažíme sa dokončiť ho do konca mesiaca), presné projekty je ťažké určiť. "
Rozumna kritika Dolezalovych vyplodov Doležal ohlásil nové diaľničné úseky. Dôležité okolnosti vša
Ale aj tento expert vobec nezmienuje, ze R2 s R1 je jredine realne spojenie Kosice - Bratislava, a ze D1 nie je “Kosice - Bratislava”, ale Bratislava - hranica UA
Ten článok je dosť mimo. Nechapem,čo myslel “fliačkami na R2”. Normálne úseky R2 typu Krivan-Mytna a Soroska boli “politicka objednavka” (som myslel,že to len Fico použiva), ale autor sa rozčuľuje, že sa nestavia obchvat Zvolena. Nuž, Zvolen obchvat má. Volá sa I/16