R2 vseobecne

autor je mozno zvyknuty na ine obchvaty. obchvat ZV zatial staci ale do buducnosti je riziko najma na peazi E77-E58 a po bucinu. 2+2 je totiz len par sto metrov od MUK do do centra a neresnickou MUK. mame mesta s podstatne dlhsimi usekmi 2+2 ktore dupocu a pozaduju dialnicne obchvaty. takze zase ten dvojaky meter.

Napríklad ktoré?

MuelMI, no si dost mimo, ked nevidis, co su “fliacky” na R2. Co je Tornala, Ozdany, Krivan, Ziar, Banovce? Preste fliacky, oddelene jeden od druheho desiatky kilometrov, ktore kym sa pozliepaju do suvislej dialnice bude pri slovenskom tempe trvat este storocie.

A aktualna I/16 je tazko obchvat, ked ide intravilanom, so semaformi a urovnovymi krizovatkami a s neporiesenym spojenim z BB na LC. Ked R2 ZV bude, nedivil by som sa ak by bol vytazenejsi nez R2 obchvat KE, jednoducho preto, ze KE maju ovela viac cielovej dopravy a tranzit je na nejakych 3k.

No a “napriklad ktore”? Odpoved: Bratislava, Zilina, Presov, kde sa stavaju obchvaty doslova za miliardy, pritom vnutromestske “obchvaty” su krasne poriesene - v BLave rovno dialnicou (a aj KE by som pridal, ak by sa radsej vyriesilo napojenie z centra okolo KNV / Secovska a krizovatka vSS + obchvat Sebastoviec, poriesilo by to viac).

Sv. Jur, Žilina, Ružomberok, Prešov, Kapušany, to že je niekde 2+2 cesta vypovedá veľmi málo o potrebe obchvatu, bez ďalších informácií. v takom Sv. Juri by prípadný obchvat zobral možno aj 90% premávky, a z pôvodnej 4 pruhovej cesty by mohli spraviť pomaly aj pešiu zónu (preháňam). Prešov Žilina 40-60% .
Lučenec, Rimavská Sobota či Rožňava sú na tom s 1+1 na okraji lepšie, ako Ružomberok s 2+2.

Ziar je napojeny priamo na R1. Krivan,to fakt? Ved je to 18,1 km. Ty chces naraz stavat cele ZV-KE? :unamused: Tie ostatne, to by sa kludne mohlo volat I/16 (I/9), polprofily s minimom MUK. Su to obchvaty zavadovych obci, cize je dost logicke, ze sa stavali skor.

Niektore mesta nemaju ani to. I/16 ma vsetky dolezite krizovatky mimourovňové a velka cast je 2+2. Samozrejme R2 obchvat treba (v horizonte asi 5-7 rokov), ale prekaza mi konstatovanie typu “Ersek politicky uprednostnil Kriváň-Mýtna pred obchvatom ZV”. Navyse obchvat ZV nie je realizovatelny v najblizsich rokoch, a takisto nepatri k najlacnejsim usekom.

To snad nemyslis vazne. Porovnavas BA (650k) so ZV (40k). Fakt nevydis opodstatnenost D4? Siel si niekedy po Pristavnom? R2 Kosice treba hlavne kvoli Haniske a USS. Tzv. vnutromestsky obchvat je vyuzivany hlavne lokalkou. Navyse su na nom semafory, urovnove napojenia a krkolomne MUK.

konkretne som myslel MT…

btw par dni dozadu som napisal ktore mesta su tam horsie. zaujimave je ze je prakticky jedno ci su na trase R alebo jednickach na vacsine z toho sa ledva hybe priprava.

Keď som to tu písal pred pol rokom, tak okorec, pacho a mnohí iní napísali:
Integrovaná doprava bude aj v Košickom kraji

Bratislava MA TAKYCH 650k ludi, ako maju Kosice 500k (BA ma oficialne 450, KE 230). A to Kosice maju vsetko v meste len jednicky, a Bratislava ma existujuci dialnicny obchvat prepajajuci vsetky 4 svetove strany. A to nema ani Praha, ani Budapest, ani Varsava, ani Krakov - vsetko ovela vacsie a dolezitejsie mesta. Ale nasa nenazrana hej. To jej ale samozrejme nestaci. Takze pre 450K ludi este za 1.7mld podme stavat D4. Ale ak im to v MI schvalujete, tak potom nieto divu, ze su tu regionalne rozdiely ake su.

Je to obyčajný prieťah mestom, ktorý to zatiaľ zvláda a zvládal by to ešte dlhú dobu. Len nejaký blb navrhol prerobiť križovatku na Bystričku na kruhový objazd. Je tam x semafórov, neviem prečo ich tam nemôže byť x+1. Už len kvôli tým kamiónom.

DrX ale to zbytocne riesis, D4 bude sluzit aj obchadzka a benefity s tym spojene. aj KE bude mat velky obchvat. MuelMI dobre pise ze co mu prekaza…to prekaza aj mne a nech je ako chce ale obchvat ZV nemohol byt priorita. ten spor je aj nase pomery velky a hlavne trvajuci uz roky. ale ked nejaky novinar vidi len ciary na mape a nechape suvislosti tak pise hluposti.

presnejsie okrajom mesta tak ako ZV. vo ZV je len jeden blikajuci semafor zato len asi 500 metrov 2+2 cesty. v MT je viac semaforov zato 3-4 km 2+2 cesty. ale mame mesta kde maju cestu so semaformi cez centrum.

Ja o koze, ty o voze.

Len námatkovo: dennikn.sk/1495410/v-bratislave … fony-mapy/
Najdes mi taky clanok o KE :question:

Tak snad je rozdiel jednicka v BA a jednicka v KE- vnutorny obchvat s MUK. To je vzhladom na pocet obyvatelov adekvatny ekvivalent bratislavskej D1 a D2. V obidvoch pripadoch ma velke zastupenie lokalka. D4 BA treba, rovnako ako treba R2 KE. Skus spocitat dialnice a vyznamne jednotky iduce do Prahy(BP…) a do BA a porovnat ich. :wink: .

Mam teda zastavat nazor, nech sa okamzite zacne rozoberat D4 a zacne stavat R2 KE(ktorá mimochodom pomoze zmiernovaniu RR na vychode asi ako Svrcinovec-Skalite :mrgreen: )?

“Len namatkovo” mam ja osobne trvalo aktivne 3 SIM karty. Cize teraz si mi dokazal, ze ja som traja blavaci? :slight_smile: Mozes este skusit obyvatelov ratat podla toho, kolko krat sa v blave splachnu zachody…

Veru, je rozdiel jednicka v BA a v KE: v BA je rovno paralelne vedla D1 naviac presne taka stvorprudova jednicka ako v KE. Inak neviem co chces pocitat v BP a PHA - iste je, ze su to nasobne dolezitejsie europske dopravne uzly nez BA, a proste take dialnicne prepojenie vsetkych smerov cez mesto, ako ma BA, nemaju.

No ked si myslis, ze dobudovanie R2, ktora ide presne najrpoblemovejsimi slovenskymi regionmi, nezredukuje regionalne rozdiely, tak skoda reci. Ked ta tam blavaci pustia, chod sa niekedy pozriet do Viedne, ci si oni mozu dovolit tak okakavat zvysok Rakuska ako sa to deje u nas.

PS: Opravujem oficialne cisla BA 432 864, KE 238 757 (zjavne som Blave este pridal a KE ubral)

Toto sa ani nedá komentovať. taká blbosť.

Napr. I/2 v BA hovoríš, že je to isté ako I/16 v KE, ktorá má MUK a je smerovo rozdelená? Mne skor I/16 pripomina bratislavsky prietah D1 a D2. To ty si začal s tým, že BA ma prepojene vsetky hlavne smery. Len si nedopísal, ze su štyri. :unamused: To že napriklad BP a Krakov maju tiez prepojene vsetky smery min. 2+2 cestami s MUK (co ma skoro aj KE), len nema okruh (ktory vlastne nema ani BA, cize wtf) ta nezaujima.

Kde som take nieco napisal? Prekrucas a zavádzaš. Pisal som o obchvate KE, ktory naozaj neviem ako pomoze okresom RS,LC,VK a pod. Ale ty zjavne ano. :wink: Len osobne utoky tejto diskusii nijako nepomozu.

V BA hovorim o Einsteinovej: ma MUK a je smerovo rozdelena.

Ked tebe I/16 pripomina D1 a D2, tak kolkokrat je na D1 a D2 60-ka, semafory, a prechody pre chodcov a urovnove krizovanie?

A ako konkretne je v BP prepojeny dialnicne sever a zapad? google.com/maps/dir/V%C3%A1 … 979399!3e0
Rovnako v Krakove chyba napojenie severu na vsetky smery: uc76be756ee0f5f32ac91c20be7b.dl … WTB4/file#

Obchvat KE pomoze RS, LC, VK napr. tak, ze sa viac tranzitu vychod-zapad presunie na R2, a tym padom vsetky sluzby tranzitujucim motoristom mozu poskytovat lokalni ludia z tych okresov.

Blava [size=77]1523[/size]

Fakt sa s tebou neda diskutovat. Opakovane vytahujes hrozienka z kolaca. Vratme sa pekne na zaciatok. Ja som len napisal, ze autor clanku zavadzal tvrdenim, ze Ersek nepostavil D1 ale staval Krivan-Mytna z politickych dovodov. Poukazal som na to, ze su aj potrebnejsie useky ako obchvat ZV, ktory navyse ani nie je pripraveny. Ty si potom k ZV takmer nic nenapisal a zacal si len bezdovodny OT utok za kazdu cenu na BA , pricom si ignoroval jasne fakty. Ja som svoj nazor vyjadril, ty si si len vytiahol hrozienko o BA a viedol diskusiu do OT. Nemam co dodat.

Hej, mas pravdu, skoda klavesnice. Napisal som ti uz tam, preco ZV treba. Ty si na to vytiahol, ze porovnavam ZV z BA (ale ze porovnavam aj zo ZA a PO si “vhodne” ignoroval; pritom pri ZA aj PO sa podobne za miliardy riesia obchvaty aj ked su tam kvalitne vnutromestske prietahy). Kazdopadne myslim, ze panuje vseobecna zhoda, ze obchvat ZV je jeden z najpotrebnejsich dialnicnych usekov na SK, ktory sa da postavit za velmi lacny peniaz. Akurat je tam hadka medzi ZV a Sliacom, kvoli ktorej sa uz 20 rokov ten usek intenzivne pripravuje, prekresluje, posudzuje a odsuva. Ale mnohym to takto vyhovuje, takze je dobre, ze Ersek rozostaval aspon Krivan-Mytnu, lebo kedy ZV bude je fakt vo hviezdach.

Zvolen má všetky kľúčové MUK a 2+2. PO E50, skús na nej spočítať semafory, urovnove križovatky, prechody pre chodcov… Nie je tam ani MUK. Ku ZA je zbytočne sa vyjadrovať, ty budeš trvať na rozšírení I/18 alebo kratšom tuneli.

PO E50 ma tiez vsade 2+2, ma MUK kruhovy objazd na juznom konci Nabreznej, potom ziadna dramaticka krizovatka, ktora by sa nedala riesit zelenou vlnou, a potom vypadovka na Levocsku. Tam by trebalo spravit 2-3 mimourovnove pruhy na krizovatkach za par desiatok mil, a bol by cely bezkolizny prejazd v smere KE-PP. Miesto toho sa stavia najdrahsi usek D1, cize najvacsia megalomania na SK, porovnatelna len s Visnovym a D4. A naviac na neho nadvazuju 2 uplne zbytocne tunelove useky R4 (zbytocne lebo juhovychodom sa to dalo poriesit bez jedineho). Pritom pri ZV treba na obchvat viacmenej bezproblemovych par km bez tunela, a poriesi sa vsetko, co som pisal vyssie. Cize CBA je niekde uplne inde.