R2 Mýtna - Tomášovce

Nové video:
facebook.com/pomoc.na.dialn … 390457539/

Pekne video, ale roboty je tam este vela na to ze to ma byt za 15 mesiacov hotove a zda sa mi ze je tam zbytocne nejak privela pilierov ci?

Podľa harmonogramu mali na najdlhších mostoch už dva mesiace pracovať na nosnej konštrukcii (paralelne so spodnou stavbou a zakladaním). Pri Mýtnej už piliere majú, ale na NK ešte nejaké týždne asi robiť nebudú. Takisto podľa harmonogramu už mali pracovať aj na menších mostoch, na videu nič nevidno (napr. most ponad tú preloženú cestu III. triedy, kde bola fréza)
Ťažko robiť závery, ale tá stavba podľa mňa mešká.

Zàber pôdy ako keby pre 5+5 pruhov. Luxusne dlhé mosty a vysoké násypy. Bola tam kopa miest na optimalizáciu.

optimalizacia sa robila…takze?

Ale nie taká ako sa spravila pri PPP2 a PPP4. Stále je záujem robiť veci zbytočne megalománsky, aby mohli viac prestavať a tento sektor mal prácu stále na 100% rokov. Takto staviame “denne” menej km ako by sme mohli.

konkretne ?

Pozri napr. šírku “cesty” hneď na začiatku úseku. Koľko vyklápačov vieš umiestniť vedľa seba? 14/16/18? Ako vysoko tam bude R2? Aký dlhý bude most keď prekonáva R2 cestu a železnicu? 3x taký aký by postačoval? atď.

zrejme je nejaky dovod zemnych prac lebo sirka bude standartna RC cize uzsia ako bezna dialnica. no a co sa tyka mostov je tam aj krivansky potok v jednom pripade. v druhom neprekonava cestu priecne preto je natiahnuty. neviem s akym polomerom zakrut by si ich nakreslil ako 3x kratsie.

Bude výška násypu aspoň 10 metrov. Si pozri piliere. Pod 2/3 mostu nič nebude, t.j. pri rovnakom polomere zákrút by mohol byť tretinovový. Tebe, ak ide o východnú R2 alebo južnú R3, šetrenie nič nehovorí :wink:

Devil, s Vladosom zbytocne. Staci si vsimnut, ze na D1 alebo R4 SO PO ziadne optimalizacie nepozaduje. Ale na R2 je vsetko zle…
A najzabevnejsie je to teraz, ked je kazdemu jasne, ze nova vlada do R2 KE-ZV uz ziadne peniaze vkladat nebude. Takze ak by sa to bolo “optimalizovalo” / “prekreslovalo” atd, tak v skutocnosti by sa to len odpisalo, lebo by sa to teraz nerealizovalo. Ale jasne, ze to je Vladosov zamer.

Začiatok úseku je samozrejme s pripájacím a odpájacím pruhom + keďže ideme výškovo z pod úrovne železnice na úroveň ponad železnicu, tak násyp musí byť vysoký. Je tam šírka aj 70m podľa mňa. Čo sa týka dĺžky mosta, pri takom vysokom násype, by si zasypal aj koľaje, takže most musí byť výrazne dlhší ako sa zdá. Môžme sa tu baviť o pár metroch, určite nie o 2/3 mosta. Druhá vec je, že aj taký násyp (15m do výšky) niečo stojí a ako si videl ak má mať hore 24,5m + bezpečná krajnica, tak dole 15m+ to môže byť 50m+.

presne tak. zeleznica pri mytnej a je dost vyssie ako cesta. staci si pozriet nakres (alebo sa zviest vlakom :slight_smile: ) a druhy pri lovinobani urobit dva mensie a medzi ne nasyp. ale to sa bavime o 100-200 metroch. inac dalsia optimalizacia a setrenie pri jednom z najlacnejsich usekov poslednych rokov je fakt velmi priehladne.

ale pozaduje cca. od tatier. tunely cez fatry su svate :unamused:

Začiatok úseku nie je s pripájacím a odpájacím pruhom, lebo tam bude len dočasne napojenie, ktoré zanikne sprejazdnením úseku Kriváň-Mýtna. Dočasné napojenie sa tam čiastočne rysuje. Ten násyp mohol kľudne stúpať až neskôr.

Podobné križovanie a podstane kratší most.

Násyp je lacnejší ako most a geotextílie by umožnili mať strmšie svahy, čím sa mohol značne skrátiť most aj od salašu.
Detto 1/2km most pri Uderinskom mlyne, namiesto dvoch krátkych. Funguje tu rovnaká megalománia ako na severnej D1.

Aj 5 či 10 mil. ušetrených je nič? Choď to povedať napr. Zero Bypass Limited či D4R7 Construction :wink: a to nemyslím ten odpad čo zaviezli do násypov.

to je strielanie od pasu ze ci by sa usetrilo a kolko. aj to tvoje porovnavanie. s projektami za 30-40 mega za km to samozrejme neporovnavas. sam vies preco.

Láskavo mi ukáž kde som akýkoveľvek sprojekt za 30-40 mil. schvaľoval. Keď ti dôjdu argumenty, tak dokážeš len urážať. Môžeš sa takto schrapúnsky správať, len vďaka tomu že si moderátor.

vsetko je urazka co nie v zhode s tvojim nazorom. uz aj to je urazka ked chceme vysvetlit co si vlastne myslel. a ked ti to niekto dokaze opak tak zacnes vyplakavat o arogancii moci alebo zdrhnes na par dni kym prispevky zapadnu prachom.

to je most ponad zeleznicu kde neprekonava vyskovy rozdiel, tu mas cestu+zeleznicu. takze nie je podobne krizovanie.

ano tam je medzi tratou a potokom 200-300 metrov. ochranne pasmo a brehy by z toho nieco ukrojili. k tomu zeleznica urcite standartne chcela nechat priestor pre druhu kolaj. neviem ci tam ostalo 200 metrov, kde by zase len musel byt nejaky nasyp ak nechceme husekovu drahu. to uz je aka megalomania oproti desiatkam km tunelov a mostov na severe.

kvoli vodnej nadrzi urcite musela byt cesta zdvihnuta. akurat pozeram projekt, od konca nasypu po krizovanie s cestou je zase cca. 200 metrov. neviem presne odhadnut uhol krizenia ale pravy uhol to nie je. samozrejme opat kolaje, ochranne pasmo cesty, zeleznice.

Spojenie Bratislava-Košice .. kedy bude ? - #2718 podľa Vlados

takze turany-hubova uz malo byt davno v prevadzke. usek bez kolon a dokonca s kvalitnejsou cestou ako je I/16 pri mytnej. dvojaky meter ako hrom. samozrejme obhajoba 10 km tunelov hp-ll-ds, a ako pise doktor nevsimli sme si protestovat voci tunelom pri PO.

zevraj druhy profil D3. nadhera…

Bezpochyby.
https://www.google.com/maps/@48.4701977,19.5394331,3a,75y,173.86h,98.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sshV5Tg0aFXMN9zJYdVQ1pQ!2e0!7i13312!8i6656

To je tak ked niekto vykrikuje, ze treba plny profil pre 7 tisic v/24h a tam kde uz 2015 na polprofile D3 bola intenzita vyse 15 tisic v/24h, tak plny profil zarucene netreba. A to netvrdim, ze ta dostavba D3 je to najdolezitejsie, ale tvrdit, ze pre cca 7 tisic treba plny profil a pre 15 tisic netreba, tak u nas je to na zamyslenie, ale iny kraj iny mrav. Jaj zabudol som, iny kraj, tak aj pre 7 tisic treba plny profil.