vtedy predsa poklepával rýchlosnú cestu a teraz mohol rýchlostnú cestu ![]()
Ak su psy najedene a je o nich postarane spravaju sa k sebe slušne ak sú hladne a zanedbane hryzú sa medzi sebou. Tak je to aj s nasimi dialnicami. Vlada nam tu hodi po 30 rokoch od padu komunizmu 5-15 km rocne a my sa tu ideme pozabíjať v nazoroch kde to ma isť. Na Zemline zije v MI okrese 120 tis lidi v trebisovskom 100 tis v humensko 60 tis vo Vranovskom 80 tis a to neratam Sobrance 30 a snina svidnik stropkov . Dohromady 450 tis ludi kde nieje ziadna Dialnica ani R-ka a bonbonik na zaver v ani elktrifikovana trat a to stat ma eurofondy a nejde to ani zo statnych. Potom nam tu ludia volia extremistov a Bratislava sa strasne cuduje no ved oni niesu ani na zozoname. Chudaci maďari na Juhu uz ani nie dialnicu len polprofil od Lucenca a niekto od cadce kde do 40 km bola dialnica uz 20 rokov tu vyskakuje. Ano rozvoj a intenzity ale preco? Grantujem vam ze keby bola na Zempline dialnica pred 20 rokmi v Michalovciach dnes zije o 15 000 ludi viac a aj intenzity by boli ine. to iste na Juhu. Vobec tu nikto nevyskakoval ked Hranol tlacil dialnicu do Topolčian ani nikto nevyskakuje z Bratislavy ked uz je v plane dalsia r -ka cez cenec alebo nikto nekomentuje megalomensky planovany tunel 18 km popod karpaty a 50 km obchvatu preslo ani nevieme ako a uz sa stavia 1 miliarda len na pozemky. Tolko by stala dialnica aj s tunelom dargov 4 km az na ukrajinsku hranicu komplet nie len pozemky. toto nekomentuje nikto. Madari teraz dostana 265 mil na tak ci tak potrebnu cestu do lucenca a aj to nie komplet a potom po 90 mil na jednosmerne obchvyta a niekto tu od Ziliny vyskakuje ze uz dostal okolo mesta 2,5 miliardy ale este 1 miliardu treba a je to vrcholne nespravodlive lebo v rimavskej napr netreba nic a na zemline to je kde? 450 tisic ludi nech caka dalsich 20 rokov alebo nech sa prestahuju.
Uz som tu pred casom pisal, balik na dialnice a rychlostne cesty ma byt rozdeleny na polovicu, kde jedna by isla na zlepsovanie pretazenej infrastruktury a druha na vystavbu neexistujucej. Pri prvom baliku by kriteriom bola pretazenost cesty, pri druhom nedostupnost a vzdialenost od lokalneho centra (krajskeho mesta).
Nove foto z NDS facebook.com/pg/pomoc.na.di … tn__=-UC-R
To iste v Pravde posting.php?mode=post&f=35
Hľadajú firmu na stavebnotechnický dozor na R2 Mýtna - Tomášovce
Nález munície zastavil výstavbu R2 Mýtna – Lovinobaňa
A kde prosim ta neexistuje dopravna infrastruktura na slovensku? Nie sme v rusku ani v australii ![]()
Zatial NDS tvrdi, ze nalez municie vystavbu useku nespomali.
Podľa tohto článku [url]Stavba úseku R2 Mýtna - Lovinobaňa bude pre Metrostav výzvou] bude pre Metrostav výzvou postaviť úsek za 2 roky…
Vzhľadom na to, ako absolútne nestíhajú rekonštrukciu električky v BA pre nedostatok pracovnej sily, mám skôr taký pocit, že to za tie dva roky nedajú. Ešte keď vidno, ako dlho trvá len samotná hrubá stavba mostov (vidiac iné rozostavané úseky - CA, PO), a tu budú dva skoro 600m dlhé, tak to na odovzdávanie za rok a pol nevyzerá.
Ale, držím im palce.
To ze to v termine asi netihnu tak nejak tusi kazdy, ale hlavne ze sa to uz aspon stavia, takze to uz snad ani zmena vlady nestopne, co sa zial neda povedat o predchadzajucom useku Krivan-Mytna, ak vobec stihnu podpisat zmluvu pred volbami, lebo po volbach sa bojim na to nebude politicka vola.
aj to pochybujem, nestopli sa ine, omnoho drahsie stavby.
Nove foto zo stavby. Pokracuju vzorne!!!
facebook.com/pomoc.na.dialn … ?tn=-R
Dalsie nove foto zo stavby SKUTOCNEJ dialnice BA-KE facebook.com/pomoc.na.dialn … 7823986882
Stavia sa vzorne. Buduci rok teda bude novych 13km dufajme odovzdanych!!!
Mne sa paci ten komentar pri poslednej fotke. Jeden bagrik sa tam hra. Ale ved dobre, uvidime takto o rok, ako na tom budu.
To ani ako žart nie je dobré. Za súčasných podmienok a politických pomerov minimálne plus dva roky navrch .
facebook.com/pomoc.na.dialn … 7800211884
Krasne video. Na tomto useku dialnice Bratislava-Kosice sa super maka!!!
škoda že tam nemáme miestneho fotografa piliere už konečné rastú,ale do 8/2021 sa to určite nestihne.Vedľajší úsek Kriváň-Mýtna ma už vykolikovanú trasu a v lese sú urobené sondy.
Je tam staticka kamera na MUK Mytna aj ked obcas ju kyve vo vetre, asi je na stlpe…
Pridal som par fotiek do galerie…