R2 Kriváň - Mýtna

video z prejazdu

7 lajky

Michal Svítok - Práve sme do fotoservisu TASR vydali viacero… | Facebook

1 lajk

8 lajky

Tak uz za 3 dni. A dufajme, ze to nedopadne ako naposledy:

1 lajk

Vedelo sa o tom, len to bolo verejné tajomstvo. NDS, aj tá ich bývalá hovorkyňa, si mysleli že všetci že sú padnutíbna hlavu.

Ale ba nič sa neudeje veď na facebooku NDSky už 14 dní odrátavajú dni do otvorenia úseku. Inak takto robiť promo 9 kilometrov dlhému úseku je tiež na zamyslenie :smiley:

3 lajkov

Ak môže minister namiesto riadenia rezortu točiť klamlivé vídejká, tak prečo by nemohli v NDS robiť odpočítavanie. Ľudí čo nemajú čo robiť NDS majú, tak ich treba využiť… na opičky inak by mal museli makať na príprave stavieb.

2 lajkov

Ak nemajú na prípravu stavieb financie vďaka konsolidácii, tobôž na verejné obstarávania, resp. na doladenie predošlých pripravených úsekoch vo vysokom štádiu, ako sú na R2 Zacharovce-Bátka-Figa a zabudnutý Tunel Soroška, tak aspoň opičky.

3 lajkov

Sumar…

Pri Lučenci otvárajú diaľnicu, aká nemá na Slovensku páru. Toto je 11 zaujímavostí o výnimočnej ceste R2 - SOBOTNIK.SK

4 lajkov

PRÍBEH JEDINEČNEJ CESTY V KORUNÁCH… - Národná diaľničná spoločnosť | Facebook

2 lajkov

super je aj to, ze sa znovu otvori Mytna - Tomasovce :grin:

3 lajkov

Predpokladam, ze v tom clanku nie je nic nove, co by sme este nevedeli. Ale aj tak by ho niekto mohol otvorit ( zmurk, zmurk, yoggy )

Nie je to zamknuty clanok…

dam trochu z ineho sudka. ten 40km kus R2 je postaveny aj vdaka suhre niekolkych priaznivych udalosti kedze az taka priorita to nebola, v tejto dlzke sa prakticky nic okrem D1/R1 od 90s nepostavilo.

EIA bola robena este v 2004-6. okolo DT pomohlo ze ostali nevycerpane eurofondy kedze PPP na R1 nakoniec preslo a radicovej vlada ich aj na toto zainvestovala.

medzitym vznikla vlada fico3 ale strana siet sa hned na to rozlozila a ministrom sa stal ersek. kri-tom rozdelil na 2 casti, jednoduchsiu cast pustil do sutaze skor a nastastie pofiderne firmy toho casu robiace problemy ako hant, cedis…nedali najlacnejsie ponuky takze stavba sa relativne rychlo spustila aj dokoncila aj ked tusim ten kabel to spozdil.

a uplne najviac sa zadarilo na kri-myt. kedze im nepreslo skratenie mostov usudili ze netreba ist hlavou proti muru. sutaz prebehla uz pred volbami 2020, opat vyhrali seriozne firmy, zmluvu podpisovali tesne pre nastupom dalsej vlady ktora by to pravdepodobne stopla. aj zlty fidic dopadol dobre a projektovalo sa pocas prvych vln covidu ked by bol problem stavat. aj geologia bola prajna aj ked tam by som o stastnej nahode nehovoril.

1 lajk

Ersek bol v tomto kontexte ako zazrak z neba pre R2 (vratane R2KE2, dnes R4KE). Akurat skoda, ze Dolezal zrusil Sorosku.

2 lajkov

Aha, dik. Tak som si ho precital. A ako sa dalo hadat, HN samoregulovane hovoria o “rýchlostnej ceste do Novohradu” a ze “získajú motoristi súvislé diaľničné spojenie z Bratislavy po Lučenec,” ale ze sa zas zlepsi spojenie KE-BA, tak povedat nemozu, lebo na to predsa stavame hejslovacke megalomanie na “D1 BA-KE”

Nastal den D. O 10:30 pan ministerko aj s panom premierkom…

So zapchatym nosom tam znesiem aj ich dvoch. Inak Tokaj nachystany!

7 lajky

Toľko niekomu stačí ku šťastiu :grinning_face: Skôr ako 17 hod. sa tadiaľ neprevezieš.

1 lajk

:tada: Dnes novú estakádu :deciduous_tree: R2 Kriváň -… - Národná diaľničná spoločnosť | Facebook