zo sale na novy most google ukazuje 20-25 minutovy rozdiel (rozdiel v dlzke cca 12 km) v prospech cesty II. tr. je pravda ze je to pre osobne auta. tak ci tak je to slusny rozdiel. o tom som davnejsie pisal…mat C11,5 je sice pekne ale len prietahy cez SA a NZ a KN bezne predlzuju cestu o asi 15 minut…
Nedávam to do témy “Doležal”, ale sem, lebo tento stav mohli tušiť už i pred ním a teraz i možno vedia… Sprvoti som nechcel “ilustrovať” stav, ktorý nastáva poväčšinou v piatok alebo pred sviatkami a občas i vo štvrtok, aby som neiritoval. Nechcem vyplakávať.
Piatok, 3. septembra 2021:
[album]47519[/album] [album]47520[/album] Obchádzka po štrkovej ceste popri priesakovom kanáli.
[album]47521[/album] [album]47522[/album] [album]47523[/album] Cesta je už v horšom stave…
Rad v pozadí sa tiahol až k Novej Stráži (MČ Komárna).
Piatok, 17. septembra 2021 som už neriskoval obchádzku po štrkovej ceste popri priesakovom kanáli:
[album]47524[/album] [album]47525[/album] [album]47526[/album]_Niektorí ešte riskujú.
I teraz bol dlhý rad vozidiel až po Novú Stráž. Takmer hodinu sa to vlieklo… Niektorí stihli i jednu cigaretku za pochodu. Ba i vykonať malú potrebu, menší chlapci to asi nevydržali, toto som z ľudských dôvodov “prehliadol”. ![]()
Piatok, 29. októbra 2021:
[album]47527[/album] [album]47528[/album] [album]47529[/album] [album]47530[/album] Rad sa možno i po hodine, dvoch “nerozpustil”. Možno rad vydržal i dlhšie, než som sa tam zdržiaval. Bol i skôr, sestra idúc z Bratislavy si tiež postála v ňom. [size=77]1689[/size]
Preco sa tam tvoria kolony? Inak co sa tyka hranic SK H, ktory prechod je lepsi Medvedov alebo KN? Co sa tyka ci tam hliadky zastavuju/kontroluju auta na vstupe a sposobuju kolony? Ak KN tak ktory most? Vdaka
Preco sa tam tvoria kolony? Inak co sa tyka hranic SK H, ktory prechod je lepsi Medvedov alebo KN? Co sa tyka ci tam hliadky zastavuju/kontroluju auta na vstupe a sposobuju kolony? Ak KN tak ktory most? Vdaka
• Neviem objektívne posúdiť, ktorý prechod je lepší, Medveďov alebo Komárno. Môj subjektívny a laický názor je, že Poliakom (tých je teraz asi najviac) a tým, čo smerujú do istej časti Poľska (najskôr stredný pás) je “kratšia” trasa cez Nový most v Komárne, keďže môžu po ňom ísť i vozidlá nad 20 t.
• Teraz od 28., či 29. septembra opäť (dočasne???) nekontrolujú nikoho, ani osobáky (a/vlastne vozidlá do 3,5 t), tak môžu ísť po Novom moste. Keď boli kontroly, tak sa mohlo vstupovať na územie SR vozidlami do 3,5 t len po starom Alžbetinom moste, lebo vraj Slovensko nemalo kontrolné kapacity pre oba mosty, tak na žiadosť Mikulca Maďari vycapili zákaz vjazdu pre všetky vozidlá na most - Kivéve (okrem):
Porušnie = 50 000 Ft alebo 100 €, tak som počul. Výjazd so SR sa nekontroloval, tak sa dalo bez sankcií oboma mostami.
• Zápchy podľa mňa spôsobuje, okrem výrazného nárastu tranzitnej ŤNAD cez Komárno, i "vynikajúca “kombinácia” kruháč—kruháč—semafor a i nedočkavci, čo zablokujú kruháče. V zápchach sú vozidlá hlavne zo smeru od Bratislavy/Dunajskej Stredy, ale nejaké tie z Nového mosta prispejú tiež. [size=77]1690[/size]
Vraj rozhodnutie v procese EIA by malo byť právoplatné.
Vraj rozhodnutie v procese EIA by malo byť právoplatné.
Jarino, čo to značí? Bude z toho predsa len niečo? Ja ako bežný človek, laik, neviem, čo to v konečnom “stave” znamená, no som skeptický, bojím sa, že to bude len ďalší “papier”, a dosť dlho nič hmatateľného, využiteľného a osožného nielen pre mesto. Keďže tu sa píše i:
Napriek tomu sa vlani na najvyššom piedestáli cestných priorít umiestnili Levice, ktoré síce nie sú až tak zahltené dopravou, ich situácia by sa však dala vyriešiť lacnejšie. Odhadom za 14 miliónov eur. [size=111]Na porovnanie, projekt obchádzajúci Komárno má stáť viac než 200 miliónov[/size]. Ani vysoká miera hodnoty za peniaze projektu však Leviciam podľa samosprávy zatiaľ nepriniesla osoh a za rok, čo sú priority známe, sa tu veci nepohli.
To je dosť vysoká cena (na približne sedem, osem kilometrov — naviac i nejaký ten most, dva), tak neviem, neviem, či “štát” oferuje takúto sumu. Budem sa opakovať, ak by bol nový most ponad Dunaj vo výhodnejšej východnej polohe, tak by sme už mali obchvat viac-menej vyriešený. A kvaplo by nejaké eurko i z EÚ/EK. [size=77]1707[/size]
[size=200]PF 2022[/size]
Konečne už odstránili [album]38819[/album] dlhoročnú “pascu”: [album]47734[/album] ![]()
Opravili, čo počas rekonštrukcie Petőfiho ulice koncom septembra a začiatkom októbra 2014 (pred komunálnymi voľbami) dobabrali. [size=77]1711[/size]
OT: Vela komarcanov jazdi do Komaromu na nakupy potravin a benzinu?
OT: Vela komarcanov jazdi do Komaromu na nakupy potravin a benzinu?
Hmm, neviem či extra veľa Komárňanov alebo z okolia Komárna by tam chodilo na nákupy potravín a PM. Možno teraz niektorí zájdu po naftu, benzín, ale nemyslím, že by to bolo výrazne viac, ako pred “úpravami”. Aj z opačného brehu i teraz k nám chodia, nielen kvôli cenám, ale i akosti (pivo, tvrdé, ale i nealko, a aj iné). [size=77]1712[/size]
- Metrostav
- Eurovia
- Colas
- MBM
- EKOM Plus
- Doprastav
- Strabag
8 ) PORR - Swietelsky
Odhadované náklady: 7,8 mil. eur bez DPH
Ponuky sú v rozsahu: 4,3 až 5,6 mil. eur bez DPH
V pondelok 25.04.2022 sa začala oprava I/63_I/64 v Komárne v tomto úseku, hoci podľa tohto
[album]47968[/album] sa malo už skôr začať, na veľkonočný pondelok, 18. apríla.
Pondelok 25.04.2022:
[album]47961[/album] [album]47962[/album] [album]47963[/album]
[album]47964[/album] Robí to nejaká firma z námestovského okresu.
V ten pondelok pre zápchu mnohí s osobnými vozidlami šli (obrátili sa z takmer nehybnej kolóny) “naokolo” cez Nový most, Komárom a Starý most späť do Komárna alebo potom inde. Ja som potreboval ísť do obchodov, ktoré sú pri opravovanom úseku, a preto som nešiel naokolo rýchlejšie.
Ináč sa nedá ísť popri priesakovom kanáli od/z Novej Stráže, štrkovú cestu niekto dal zatarasiť. I tak je už rozbitá, neoplatí sa riskovať nejakú újmu na aute.
Utorok 26.04.2022 pred 10. hodinou:
[album]47965[/album] [album]47966[/album] [album]47967[/album]
Kolega z Novej Stráže potreboval ísť na úrad (na 10:00 h) do Komárna. Pôvodne chcel ísť autobusom MHD (je bezplatné mimochodom), ale pre zápchu z Novej Stráže do Komárna šiel vlakom.
Včera pršalo, nerobilo sa tam, tak to bolo bez väčšieho zdržania, aj keď stále tadiaľ jazdia kamióny. [size=77]1755[/size]
Dnes sa asfaltuje “pri” OC TESCO a tak je zablokovaný vstup do Komárna od Bratislavy aj z Maďarska, ak sa ide po Novom moste — na ňom je plno stojacích kamiónov ← čerstvá informácia od kolegovho syna.
[album]47977[/album] Takže tento most nepomohol mestu, skôr naopak, zahltil ho ŤNAD.
[size=77]1756[/size]
Je tam velka premavka TNAD, zase neviem ci len tranzit alebo v KN je tolko biznisu, ja ak idem tym smerom do HU jazdim cez Medvedov, plynule a len osobaky max 1-2 TNAD..
Je tam velka premavka TNAD, zase neviem ci len tranzit alebo v KN je tolko biznisu, ja ak idem tym smerom do HU jazdim cez Medvedov, plynule a len osobaky max 1-2 TNAD..
Tranzit [žiaľ, tu sa dosť zlikvidoval priemysel] — kamióny s PL, TR, BIH, ale i iné (BG, RO, SRB, HR, H, CZ i SK), no nie toľko (v piatok som stretol s D, čo si nepamätám, že by cez Komárno šlo). [size=77]1757[/size]
V sobotu 30. apríla dokončili opravu kratučkého úseku I/63 (a peážnej I/64). Nerušili ich kamióny, bola aj slabšia ostatná premávka. Opravu robil(a) BMB Group (námestovské a bratislavské EČ na vozidlách/pracovních strojoch).
[album]47989[/album] … [album]47993[/album] [album]47994[/album] [album]47995[/album] … [album]47999[/album] [album]48000[/album] [album]48001[/album] [size=77]1758[/size]
Je to MBM Group a sú to echt oraváci. Bratislavské ečv ťa nemusia zbytočne mýliť.
Modernizácia vybraných úsekov ciest I. triedy v TT a NR kraji, I. etapa - I/63 Tôň - Zlatná na Ostrove
Dátum uzavretia: 01.06.2022
Dátum účinnosti: 18.06.2022
Dodávateľ: Metrostav DS a.s.
Celková čiastka: 5 162 177,29 € (s DPH)
crz.gov.sk/data/att/3381067.pdf
súťažné podklady: ssc.sk/sk/verejne-obstarava … strove.ssc
odhadované náklady boli 7,8 mil: uvostat.sk/vyhlasene-obstaravanie/113512
EIA: enviroportal.sk/sk/eia/deta … tapa-i-6-1
8 km cesty.
Právoplatne ukončený proces EIA.
Príprava pozastavená.
Právoplatne ukončený proces EIA.
Príprava pozastavená.
Jarino, prečo je pozastavená (asi potom aj zastavená možná stavba obchvatu)? Nie sú €€€ alebo kašlú naň? Vďaka za odpoveď. [size=77]1791[/size]
Neviem, asi oboje.
Pozerám, že štúdia realizovateľnosti nebola zverejnená (hoci bola vypracovana ) na Hodnotenie UHP. Keď ju zverejnia (neviem kto, keďže štúdiu dala vypracovať SSC, prípravu zabezpečuje NDS…), UHP musí do 30 dní zverejniť Hodnotenie v ktorom budú dve možnosti:
- odporúčať v príprave,
- hľadať alternatívu.
Bez toho nepredpokladám postup v príprave obchvatu Komárna resp. inak povedané, kebyže chcú pokračovať v príprave, tak tú štúdiu UHP poskytnú, tak ako par mesiacov dozadu bola poskytnuta CBA k R2 Kriváň - Tornaľa z roku 2015 alebo ŽSR žilina - Košice z roku 2014.