Oblasť Nových Zámkov a Komárna

I/63 - “výmena” povrchu vozovky:
[album]44239[/album] [album]44240[/album] Začiatok prvého úseku. Bližšiu časť menili minulý rok.
[album]44241[/album] [album]44242[/album] [album]44243[/album]
[album]44244[/album] … obe menia.
[album]44245[/album] [album]44246[/album] Koniec prvého úseku.
• • •
[album]44247[/album] “Výmena” povrchu vozovky čiastočne i na nadjazde.
[album]44248[/album] [album]44250[/album] Začiatok kratšieho druhého úseku smerom od centra (za nadjazdom.). Tu bol najhorší stav vozovky, veľké “zvlnenie”. [size=77]1304[/size][size=11]1305[/size]

V novembri roku 2015 tiež opravovali kratší úsek I/63 pred a za semaformi. Tu cca. (Koľaje a zvlnenia…)
[album]44256[/album] [album]44257[/album] [album]44258[/album]
[album]44259[/album] [album]44261[/album]
[album]44260[/album] Nie zriedka i takýto drobci.
Myslel som si, že to bolo menej dávno, no podarilo sa mi to vydolovať z hĺbky pamäte počítača. :smiley:
[size=77]1305[/size][size=11]1306[/size]

Nechapem, ze preco sa nepouziva CB kryt. Ved cena je vyssia o cca 10%, ale rekonstrukcia sa spravi raz za 40 rokov a nie stale to asfaltovat…

Pretože s CB krytom musíš spraviť aj podložie, teda to chce projekt, vysporiadať pozemky a práce budú trvať na SK aspoň pol roka :laughing:
Takže rýchle preasfaltovanie = problem solved… o dva roky zas.. podporuješ ekonomiku :laughing:

Koncom sedemdesiatych rokov sa robila (i) v tomto úseku nová I/63, širšia a i menej kľukatá, cez Komárno:
[album]44266[/album] [album]44267[/album]
Nechcem zavádzať, ale ak sa dobre pamätám, tak minimálne do hĺbky 1 (až 1,2) m bola vybraná zemina. Potom do “lôžka” dali kamenivo rôznej “frakcie” po vrstvách, na to dali po zhutňovaní “valcami” možno 30 (až 50) cm hrubý betónový podklad. A nakoniec naň niekoľko vrstiev AB. Možno používam zlú stavbársku terminológiu. Dokončili to asi v rokoch 1981/1982 (?), ale nie som si istý s presnosťou rokov.
[size=77]1307[/size]

Trasovania I/63 a I/64 cez Komárno kedysi a v súčasnosti.

Už Námestovčania odišli…(niekedy v apríli, toto je stav z 2. mája 2020):
[album]44575[/album][album]44576[/album][album]44577[/album]
[album]44578[/album][album]44579[/album] [size=77]1349[/size]

Včera robili skúšky na “podoprenom” moste (I/63_I/64) ponad Váh v Komárne:

Takže čakáme… [size=77]1353[/size]

Dnes predpoludním tu spomínanú sa mi dnes podarilo prečítať a aj [album]45497[/album], stálo sa i za kruháčom k mostu a to i bez “funkčného mosta”. Stačil na to tento semafor. I z opačnej strany (pozri i), vlastne všetky smery tohto kruháča. Tomuto to z tohto smeru napomohol i nepojazdný odťahovaný automobil v tomto kruháči, neviem, či tam bola kolízia s iným (najpravdepodobnešie) alebo porucha. Nelamentujem nad zdržaním, len čo keď niekto niekde “západne” bude súrne potrebovať pomoc. Tento ju môže i zablokovať, inokade sa nedá ísť na západ (aj na severozápad) alebo odtiaľ.
Poniektorí obyvatelia Komárna chcú i od vedenia mesta, aby sa zakázala ŤNAD skrz mesto, len asi sa to legálne nedá alebo sa mýlim(???).[size=77]1419[/size]

Na podoprenom Vážskom moste v Komárne len vozovku opravili, ináč nič.
[album]45597[/album]
• No až teraz som zbadal, že ten to most u je evidovaný na I/63, nie na I/64.
[album]45598[/album] [album]45599[/album] Žeby už rátali s obchvatom? [size=77]1423[/size]

podla map CDB je tento usek vedeny v peazi ciest I/63 a 64

A pribudol/pribudne prvý oválač v Komárne, tu. Včera už cezeň šla premávka, hoc je ešte vo výstavbe. Vozovka je taká nesúrodá koláž AB a CB povrchov. Výnimočne je to prospešný kruhový objazd/oválny, aspoň podľa mňa je prínosom. Tu bolo stále mnoho kolízií.
[album]46349[/album] [album]46343[/album]
[album]46344[/album] [album]46346[/album] [album]46348[/album] [size=77]1468[/size]

Počas piatňajšieho (11. dec.) posúvania sa - státia, v kolóne od Novej Stráže:
[album]46376[/album] [album]46377[/album]
Tentoraz som nešiel naokolo-rýchlejšie, ale “priamo-pomalšie”. Bol som zvedavý.
Takto podvečer už nie je taká premávka po Novom moste, minule som šiel tade niečo pred 14. hodinou a bola hustejšia premávka na ňom. Časť z neho ide na Bratislavu, ale (asi) viac ide na Komárno — buď na Nové Zámky/Nitru (I/64) skrz celé mesto alebo na Šaľu (II/573) okrajom, no potom cez zopár dedín a dve mestá.
Keď som sa dostal k druhému KO pri Kauflande, tak som sa len čudoval, že jeden kamión si to od Šale šinie na Alžbetin ostrov a asi i na Starý most [takto ich voláme v Komárne, Maďari i Slováci, drvivá väčšina, nie ako si zmyslela akási komisia bez nás]. Možno to asi bol Poliak, tí často tadeto predtým jazdievali. Minule nejaký kamiónista s kamiónom rozoral µ-kruháč () tesne pred mostom, keď ho policajti zavracali späť od mosta.
[album]45333[/album][album]45332[/album][album]45330[/album][album]45329[/album]
[album]45331[/album] Asi nevedia čítať, a nielen tu…
Nový most: Okrem našich a maďarských kamiónov je mnoho poľských, českých, bulharských, potom srbských, občas bosniacky, turecký, či i niekto z Baltu. A Rumuni (s Bulharmi i občas so Srbmi) prevážajúci s kadesi osobáky na menších plošinových nákladiakoch s prívesmi. I maďarské GEFCO je často vidieť tadiaľ s naloženými osobákmi, to i inde po I/63 a po I/64. [size=77]1473[/size]

Smutné, že sa tam nepostavila jednoduchá MÚK. Zato pri Žiline sa po 12 rokoch veľká MÚK prerába na ešte väčšiu.

Tu opäť “rokovali”:

:confused: [size=77]1505[/size]

Začiatok [album]46812[/album] a [album]46818[/album] koniec opravy, približne 550 metrový úsek opravujú v Tôni, okres Komárno.
Mohli už tu [album]46811[/album], lebo i tu vidno menšie vyjazdené koľaje [album]46813[/album],
ale sú i horšie úseky než tento, kde by bolo načim tiež minúť peniaze, možno súrnejšie…
Ešte dajaké zachytené:
[album]46814[/album][album]46815[/album][album]46816[/album][album]46817[/album]
[size=77]1610[/size]

Začiatok výstavby nového mosta medzi SK a HU - medzi obcami Chľaba a Ipolydamásd
nif.hu/2021/07/letettek-az-ipol … alapkovet/

Ani som si veľmi neuvedomil stav, začína byť povážlivý až nebezpečný, až nedávne dažde ho “zvýraznili”.
Z prvých dvoch obrázkov sa to veľmi nezdá, ale žiaľ je tomu tak, stav sa postupne zhoršuje smerom od podjazdu pod traťou ku KO:
[album]47036[/album] Vyjazdenosť do hĺbky asi 150 mm. Aj krajnice zvlnili oddychujúce kamióny.
[album]47037[/album] Vyjazdenosť do hĺbky asi 100 mm.
[album]47038[/album] Vyjazdenosť takmer nulová roky rokúce k augustu 2019, vlastne k otvoreniu Nového mosta v septembri 2020 a tým i nárastu ŤNAD cez Komárno. [size=77]1639[/size]

Žeby sme mali možno “sledovačov” od “udržovateľov zjazdnosti ciest”? :slight_smile: A tí “opravili” cestu I/63 v peáži s I/64.
Odtiaľ potiaľ, najskôr včera, 2. augusta, odfrézovali [album]47055[/album] “mantinely”,
v sobotu sa ešte hrdo týčili [album]47053[/album] [album]47054[/album] i s útlymi to válovčekmi.
Mne sa zdá, že frézovanie nerovností veľmi stavu vozovky nepomôže, len a len stenčí a zoslabí AB vrstvu. [size=77]1648[/size]

Zrod nového mosta na rieke Ipeľ pri obci Chľaba/Ipolydamásd (od dnes) medzi SK a HU
nenašiel som o tom zatiaľ správu v slovenčine…preto dávam tento odkaz…
ma7.sk/tajaink/egy-hid-szuletese

Čert bol nám dlžný ten Nový most bez riadnych ciest v sieti, i keď tu si vodič skracoval cestu po II/573 a nešiel po I/64. Neviem čo ušetria okrem kilometrov, lebo veľmi veľa ich tadiaľ jazdí, nie je to žiadna zriedkavosť. Čo robia naše príslušné orgány, keď dovolia, neobmedzia pohyb ŤNAD po takýchto úzkych cestách? Na dôvažok je tam hojne jelenej zveri, ale i inej.
Cesta je podľa GoogleMaps stále neprejazdná (dnes, 22:00 h) [album]47193[/album] pre toto:


Je mi veľmi veľmi smutno… [size=77]1672[/size]