Neviem, asi oboje.
Pozerám, že štúdia realizovateľnosti nebola zverejnená (hoci bola vypracovana ) na Hodnotenie UHP. Keď ju zverejnia (neviem kto, keďže štúdiu dala vypracovať SSC, prípravu zabezpečuje NDS…), UHP musí do 30 dní zverejniť Hodnotenie v ktorom budú dve možnosti:
- odporúčať v príprave,
- hľadať alternatívu.
Bez toho nepredpokladám postup v príprave obchvatu Komárna resp. inak povedané, kebyže chcú pokračovať v príprave, tak tú štúdiu UHP poskytnú, tak ako par mesiacov dozadu bola poskytnuta CBA k R2 Kriváň - Tornaľa z roku 2015 alebo ŽSR žilina - Košice z roku 2014.
Ešte raz Ti ďakujem za odpoveď, Jarino, hoci nepotešila obyvateľov nielen Komárna, ale aj obcí popri úzkej II/573, ktorou si skracujú cestu kamionisti hlavne z Poľska. Keď už tak, mali by ísť po I/64, ale nejdú.
Neviem, či naši “zodpovední” sa nemali radšej zaťať a nástojiť na pôvodnej polohe mosta za Váhom, niekde za Harčášom. Ak by južný “partneri” nepristúpili na naše argumenty, tak by sa most (radšej) nestaval, a basta.
Pred takmer štvrťstoročím (19.12.1997; Komárňanské Listy) most mal viesť východne, “pri Harčáši”:
[album]35784[/album]
Územný plán NI SK rok 2004:
[album]37877[/album]
Naši babráci vo všetkom ustúpili a potom navyše len “oni” zlízli smotanku — menšia prestavba obchvatíku (už bol postavený) a euráče len pre svojich kámošov za budovanie mosta a potom časť z nich len do ich, maďarskej, štátnej kasičky. Teraz sa nielen ničia cesty nielen v Komárne. Obrúsia “koľaje” a po čase je opäť čo obrusovať… Poznámka: Od mája 2022 sú už hlbšie.
Most by sa napojil na plánovaný “východný” obchvat Komáromu [sivá čiara vedená popod Komáromom], pozri:
[album]46397[/album], takže argument, že by bolo im treba (kvôli mostu) búrať domy je len výhovorka niektorých nepoznajúcich stav (inak aj pre tento Nový most Maďari zbúrali domy
).
Ak by sa im neustúpilo, tak by Komárno už malo obchvat, kratší a bez nutnosti ďalších mostov (Nitra, Váh, Rameno Váhu):
[album]46572[/album]
Prevažuje severo-južný tranzit (NZ-NR) nad západo-východným (DS-BA):
[album]46568[/album] [album]46569[/album]
Odľahčilo by sa i stašiemu mostu ponad Váh:
[album]44077[/album]
Aj ten argument, aby sa postavil most kvôli prístavu v Komárne a pre kotvisko, pch, prístavisko Komárom, je len pusté táranie (vhodnejšie slovo radšej ani nenapíšem, je také politické), jemne povedané, zavádzanie všetkých na všetkých úrovniach, i slovutnej EK. Veľa toho sa tam už, žiaľ, neprekladá. Terajší komárňanský prístav chcú zrušiť a presunúť za Váh, pozri výsek ÚZP KN:
[album]45437[/album]
Summa summarum: Obchvat Komárna asi dlho nebude postavený, prípadne, či ho aj niekedy postavia.(?). [size=77]1792[/size]