Mesto Prešov - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Forum, je zatial len Dom duchov, každa 3. prezádzka je otvorená. I keď kľudne sa môže stať, že problémy nebudú, no radšej nepredbiehajme, uvidíme, až pominie KORONA

Ano je pravda ze asi polovica plochy nie je otvorena,ale ked chodim okolo, parkovacich miest vidim stale viac ako polovicu volnych (vonkajsi displej. hlásič.)
Parkovisko na -3p. stale nespristupnili, a aj ked boli peakove dni a obsadenost parkingu sa blizila k 1/2 nezdalo sa mi ze by sa “potencialne tvorili kolony” a
hrozila dopravna katastrofa :slight_smile: A prinos? Staci otvorit profesiu kde uz od polky leta ma Presov viac volnych ponuk ako BB, ktora bola pred nami vzdy o 100 ponuk.
A to este polka prevadzky novumu a II. etapa eperie nie su v prevadzke…

Okolo projektu rozšírenia Solivarskej na 2+2 je už dlho ticho. Nemá tu niekto nové info?

co viem naposledy sa hovorilo ze najprv z fondov pojde most cez sekcov..ale v tomtorocnom plane investicii som ho nevidel.
este vraj nemaju vyporiadane pozemky okolo cesty…kraj ma tiez participovat niekde bolo video kde šef SUCPSK vysvetloval stav
cca 2 roky dozadu. Treba sa spýtať Malagu (poslanca na solivare), on tam navrhoval aj PHSky kedze hluk presahuje limity (kedze
tam ide cely VIA CARPAHTIA tranzit NAD, a tiež navrhoval riešiť výjazd z ul. Okrajovej. Process asi zastavila korona..
Nasiel som ho na u2be: youtube.com/watch?v=JVY0ucA … v%C3%ADzia

je ticho, nie je velni co mediam ponuknut. v prvej faze sa bude robit len rozsirenie mosta a az potom cele rozsirenie. tipujem ze najskor 2023. otazne bude aj to, ako sa podari skoordinovat prace s mestom presov, ktore ma riesit chodniky a cyklocestu a cast krizovatky s AGS/Svabskou. a ako pise dendik vyssie, problemy s pozemkami, plus sa do toho pridali havarijne stavy lavok a mostov v celom presove. aj viacerych klucovych. jednym z nich je aj most ponad zeleznicu v krizovatke rusinska/kuzmanyho/lesik delostrelcov, ktory spravuje PSK. poslanci tiez velmi lobuju za moznost laveho odbocenia cez buducu 4 prudovku na rozsirenej solivarskej.

Už som to písal do fora na facebooku ( facebook.com/groups/dopravnenavrhypo ), ale hodím to ešte aj tu a síce jedná sa o probléme na križovatke pri Kauflande. Ak ide auto z mesta a odbočuje doprava na sidl.3, tak je tam veľmi krátky časový interval (pred rekonštrukciou križovatky bol stav bezproblémový, ale menili sa intervaly aj prechody cez križovatku a tento smer si to odniesol). Problém je v tom, že červená svieti aj vtedy, keď akože prechádzajú chodci od Kauflandu na druhú stranu do parku oproti. Mám to od zimy odpozorované, že cca raz za 20 krát tam prechádza nejaký chodec a keďže tam nie je tlačidlo, tak tam stále svieti zelená a pre autá naopak červená a autá sa kopia na hlavnom ťahu a nezriedka v špičke čakajú aj na 3 interval.
Nerozumiem tomu, že s tým za cca pol roka ešte nikto nič nespravil. Najjednoduchšie je tam pridať jedno tlačidlo a púšťať zelenú len keď ho niekto zriedka kedy stlačí.

Písal som o tomto probléme aj na FB, ale zatiaľ sa toho nikto nechytil. Tu je záber zo streetview, ale ešte pred rekonštrukciou, kedy všetko fungovalo perfektne
google.sk/maps/@48.9998119, … 6656?hl=sk

Najlepšie riešenie by asi bola trvalá zelená šípka

  1. etapa rozširovania Solivarskej má už vyhodnotené ponuky.

Identifikácia úspešného uchádzača:
COLAS Slovakia, a.s., Orešianska 7, 917 01 Trnava
Poradie uchádzačov po vyhodnotení ponúk:

  1. COLAS Slovakia, a.s., Orešianska 7, 917 01 Trnava
  2. SMS, a.s., Partizánska cesta 91, 974 01 Banská Bystrica
  3. Swietelsky-Slovakia, s.r.o., Mokráň záhon 4, 821 04 Bratislava

Jedná sa o rekonštrukciu existujúceho mosta a postavenie nového vedľa neho.
Druhá etapa pokiaľ viem stále nemá uzavretý projekt. Občania stále vznášajú pripomienky a už sa asi na viac krát otvárala projektová dokumentácia. Z tohto programového obdobia sa už takmer určite ani nebude financovať a je dosť otázne, čo sa podarí zafinancovať z nového programového obdobia a hlavne kedy. Ministerstvo stále vedie rokovania o novom programovom období a už nie je tajomstvom, že tie rokovania idu dosť zle.

na tento úsek som už aj zabudol…ale vidím, že projekt žije…a čo vadí občanom ?

Už si presne nepamätám všetky, ale utkvela mi v hlave jedna pripomienka ohľadom zákazu ľavého odbočenia tuším z Okrajovej. Vo svete je všade trend rušiť čo najviac ľavých odbočení, len v Prešove sa vždy za ne píšu petície. Zvlášť v tomto prípade, kde otočka na Sekčov sa dá riešiť elegantne buď otočkou na kruháči, alebo proste odbočiť doprava na Východnú a potom cez Rusínsku.

V presove konecne opravia tie strasne cesty a chodniky okolo “noveho stadiona”

Aktualne to vyzera nejak takto:


Bolo by prinosom v tom baliku tiez urobyt konecne odbocovanie do lava na Sabinovskej - smer od mesta.

2 lajkov

Je to cesta 1. triedy, teda nie je v správe mesta.

hlavne aby konecne zmodernizovali tie rozpanute chodniky a cestu medzi zel.stanicou a centrom mesta (divadlom) lebo to je strasne zrkadlo neschopnosti vedenia mesta, dlhe roky hanba presova kazdy turista co pride do tohto mesta musi toto vidiet a prechadzat cez tieto rozpadliny a tankodrom, je to otrasna vizitka ,takisto ulica od cierneho mostu (vratane krizovatky) smerom k sportovej hale, toryse ciste tankodromy a obrovska hanba , podobne vyzera napr aj solivarska od kruhaca smerom na solivar.. a ked uz sme pri tej solivarskej to snad uz ani nie je pravda kolko rokov riesia tu ulicu.. olha je snad este vacsi neschopak ako turcanova a predtym smeracky zlodej, potom to tak aj s mestom vyzera ked tam takito vladnu zial :frowning:

Stavebné tímy zrekonštruovali Čapajevovu ulicu v dĺžke 520 m a ulicu Björnsonova dlhú 320 m. Zrealizovali pokládku novej asfaltovej vrstvy, nové vpuste a zrekonštruovali autobusovú zastávku. Obyvatelia určite ocenia aj zrekonštruované parkovisko.

Tato dlha rekonsturkcia o dlzke 840m stala 636tisic euro. Skoda ze tam nedali vsade dlazbu… Inak to znova po rokoch bude vyzerat strasne.





4 lajkov

co takto konecne zmodernizovat napr rozbitu Masarykovu aj s tymi totalne rozbitymi chodnikmi a krizovatkou Cierny most? dlhodobo otrasna vizitka mesta medzi stanicou a centrom.. alebo taka solivarska od kruhaca po krizovatku sekcov/svaby (vratane) , rozsirenie cesty + cyklotrasy co je s tym projektom?

1 lajk

Ja si myslim, ze v celom presove su cesty neskutocne rozbite. Svidnik v porovnani je take svajciarsko…

Na most na ulici jana pavla 2 bolo vyhlasene obstaravanie. Bude tam aj cyklotrasa.

https://www.uvo.gov.sk/vestnik-a-registre/vestnik/oznamenie/detail/1351540?cHash=a8225c2732e3c836063312837648c12b

1 lajk

aspon nieco. snad ked uz poriesili mosty snad opravia uz aj tu zdevastovanu cestu od cierneho mosta po hlavnu pri krizovatke pri sportovej hale aj s chodnikmi vyzera to tam hrozne nakolko tento usek sa dlhdobo pouzival ako hlavny tah(nahrada dialnice)..

1 lajk

Dufam ze na tom moste JanaPavla urobia 3 pruhy, teda pruh na odbocenie vlavo na ul. 17 novembra.

5 lajky