Nie je to nahodou krizovatka pre privadzac pre vychodny obchvat? Ak ano, tak to uz asi nie je aktualna tema.
egov.presov.sk/FileOutputHttpHa … bFlA%3d%3d
Bolo vydané stavebné povolenie na výstavbu trolejov medzi NAY a OBI a úpravu trolejových stĺpov pri stanici (tie staré pôjdu preč). Dúfam, že do leta to všetko stihnú. Po tom totiž na celé prázdniny bude trolejová výluka na Levočskej. Na túto trolej výluku si DPMP kúpilo od Žiliny 12m autobus Citelis (zrejme Mercedesy do leta nebudú). Taktiež sa predĺžila súťaž na elektrobusy a upravili sa súťažné podmienky. Po novom sa už môžu hlásiť aj autobusy s výškou 3,4m, čo otvára šancu pre Škodu s Perunom.
A je to tu, regulácia parkovného, proces začína, viac info na linku. A môžme disutovať.
https://infrastruktura.sk/t/mesto-presov-ide-regulovat-parkovanie-platit-sa-ma-uz-aj-na/22879/1
Myslím, že najväčší problém bude pre ľudí, kt. dochádzajú do práce na aute (tu je myslím jedno, či je niekto z Prešova, alebo nie, ak to nie je v jeho zóne) a budú musieť platiť za parkovanie 250Eur ročne za nerezidentskú kartu (samozrejme mimo zón blízko centra, kde sú poplatky ešte vyššie). To je cca 20Eur mesačne, čo je pekný mobilný paušál napr. v 4-ke s neobmedzeným volaním a surfovaním v 4g sieti.
Tiež neviem, ako to teraz bude s parkovacími kartami, kt. vydáva mesto a kde môžte v 3 a 2. pásme parkovať 1/2 denne zadarmo. Asi to tiež končí.
Podľa “Doba spoplatnenia na platených parkovacích miestach v tarifných pásmach I až IV (v centre mesta) bude v pracovných dňoch od 8. do 18. hodiny a v sobotu od 8. do 12. hodiny.” sa bude platiť len cez deň, t.j. v noci nebude parkovanie na sídliskách spoplatnené.
Ďalšia zaujímavosť:
"Návštevník zóny v tarifnom pásme V (určenej pre rezidentov), ktorý nie je držiteľom rezidenčnej karty, môže v čase pondelok až piatok od 8.00 do 16.00 hod. používať parkovacie miesta v zónach č. 1 – 17, vyhradených pre rezidentov za 20 centov za každú začatú hodinu (max. 1 euro na deň). "
Tzn. že od 16:00 do 8:00 (poobede a cez noc) tam nesmie nikto parkovať, neviem či to chápem dobre. Ak je to tak, tak potom to niekomu môže riadne skomplikovať zamestnanie, niekto totiž začína od 6:00 a niekto naopak je v práci povedzme do 18:00 alebo aj neskôr. Takže títo ľudia nebudú mať kde zaparkovať a neviem, či podajú výpovede, alebo ako to dopadne, ale táto parkovacia politika môže mať aj nepriaznivý ekonomický dopad na firmy, lebo im môžu odísť ľudia do iných firiem, kde napr. nie sú problémy s parkovaním, alebo budú požadovať nejakú kompenzáciu od firmy kde pracujú. Myslím si, že to dosť krátkozraká politika.
Neboj, vyzera ze ako koalicia tak opozicia chcu material o parkovani prepracovat,a vnimam tam rozumne argumenty z oboch stran.
Ak Prešovčania nezaspia na vavrinoch a dosleduju cely proces aj spripomienkami, nemusi to by tak zle…
presov.korzar.sme.sk/c/22123054 … ref=njctse
Na Levocskej v stredu betonovali mostnu konstrukciu a celkovo tam vidiet viac ludi a techniky
Korzar hlasi konkretne zmeny a finalnu verziu park-politiky. Zda sa mi
rozumne nastavena… presov.korzar.sme.sk/c/22143721 … zlavy.html
(prosim admina o komplet clanok do monitoringu)
Nie som admin, ale článok je už tam.
Šialnene intenzity dopravy v Prešove:
tlacovespravy.sme.sk/c/22154660 … e-aut.html
Reklama
Na intenzity? ![]()
Tak si ten clanok otvor a precitaj cely.
Neviem či už to bolo spomínané, ale konečne sa odstránili aj tie dlho spomínané staré stlpy z rekonstruovaneho autobusového nástupišťa
presov.korzar.sme.sk/c/22169131 … ockat.html niekto s info z vnútra článku?
Vyborne na postavenie 5 stlpov a strolejovanie cca 500m treba eurofondy a bude to trvat dva roky ![]()
sak to by zaplatili v pohode za usetrenu elektrinu z tej obchadzky co to riesia uz sto rokov ![]()
a dufam ze niekoho napadne opravit aj ten otrasny tankodrom na tom sialene dlhom useku, ci radsej dodrbeme nove trolejbusy ![]()
presov.korzar.sme.sk/c/22189001 … zname.html
nahodou niekto cely clanok?
to je planovany KO z napojenia na MK-3