Jozef Ráž ml. minister dopravy od 25.10.2023

Ako hovorí 100x opakovaná smerácka lož - “Vie chcelo odkúpiť BTS aby zrušilo prevádzku a zbavilo sa konkurencie.” Hranol teda rozhodol, že im to nedá a boli 20 rokov bez konkurencie úplne zadarmo. Inak 100% súhlasím.

S Londýnom (ale nielen Londýnom v rámci UK) je ten problém, že lístok na vlak z mestských nádraží (London terminals) na Stansted alebo Luton stojí toľko isto, ba aj viac, ako následne letenka na nejaký lowcost po Európe…

2 lajkov

Mohol by niekto zdieľať celý článok? Ďakujem.

1 lajk

Suvisiace

3 lajkov

na tomto odkaze je excel dokument kde je harmonogram z ktoreho cerpa clanok aj wikipedia

3 lajkov

Z D1 východ iba asi najmenej potrebný úsek Michalovce - Sobrance.

Za mňa úplne zbytočná stavba, ktorá v tom harmonograme nemá čo hľadať je R1 Ružomberok-Juh - križovatka s I/18 4 km, čiže to nepotiahnu ani k D1.

7 lajky

Mne tam najviac chýba druhá rúra Braniska…

4 lajkov

Urcite sokujuce, ze tam pre D1 Bidovce - Michalovce nie je nic. Tiez R2 KE - Moldava nic. Ale aspon na ZV Z-V je tam rozpocet. Mozno na tu vychodnu D1 aj ine useky R2 cakaju na MO (ale to ma platit aj pre ZV).

4 lajkov

Brusel predovsetkym podporuje zelene projekty teda z pohladu infrastruktury zeleznice a cyklotrasy, cesty zial uz vycerpala cela D3 jej dokoncenie ostavaju teda forma PPP alebo ŠR inak to zial nevidim.. a kedze PPP pojde urgentne na dokoncenie severnej R4 , ŠR chcu pretlacit na dokoncenie Turany Hubova (resp tu predpokladam kombinovane viaczdrojove financovanie nakolko tak drahy tunelovy usek s pouzitim TBM (s dost vysokou pravdepodobnostou) z jedneho zdroja stat finacne neutiahne , tym padom D1 Bidovce Ukrajina aj Branisko druha rura ostali visiet to iste juzna R2 dokoincenie Ke Moldava +Soroska zial:( vsetko neskutocne meska, zanedbana vystavba dlhe roky +nekonecne prietahy v konaniach ..teraz sa vsetko naraz robit neda navyse sa zvazuje spolufinancovanie formou PPP aj na zeleznice na dokoncenie severneho hlavneho TEN-T tahu aby sa modernizacia urychlila kedze Brusel zdaleka vsetko nema sancu pokryt ..a to este nespominam fakt ze tu realne vo vzduchu stale visi hrozba uplnej blokacie eurofondov vdaka korupcnym skandalom tejto vlady

1 lajk

Tiez dobra hlaska privadzac k D1 Lietavska Lucka. 3.8 km vystavba 2026- 2030. A to hadam pol profil.

4 lajkov

brdo, 4 roky stavat tak kratky privadzac co sa s konom zrazili? to je fakt mozne asi len u nas.. a este pol profil, sila

1 lajk

Južný obchvat Trnavy I/61 tiež nič.

1 lajk

aspoň sa bude stavať.

privádzač D1 na SN v dĺžke cca. 800m je v nedohľadne.

1 lajk

Pekné predvolebné sľuby už rok pred parlamentnými voľbami. Potom to bude v praxi ako so Soroškou pred už uskutočnenými voľbami v minulosti.

1 lajk

Otázny zdroj financovania má svoju cenu…

Áno, je stále veľa nedokončeného, no na veľa nemáme ani plán ako nato …

Nutne chýba aj obchvat Komárna, ktorého výstavbu by lokálni okamžite pocítili ako Košičania 2 úsek obchvatu D1. A chýbajú aj iné! A určite by Komárnancom nevadili ani 4 roky výstavby, ak by bolo svetlo na konci tunela. Vid Tvrdošín-Nižná ktoré táto „Garnitúra“ tiež rozlúskla a odovzdala, lebo sa tam vadili stavbári so SR o € !

Čo je dobré je, že projekty čo boli pripravené v šuflíku a roky odkladané a síce sa dali hneď stavať, ako zjazd Liekavská Lúčka a obchvat Prievidze sa rozbehli! R4-D1 k hraniciam sa kreslia. D1-Višňové a R2-Kriváň-Mítna sa podarilo odovzdať!!! Mosty sa budú opravovať generálne a vo veľkom - konečne! Trate – Letisko – Prístav – Cyklotrasy – Stavebný zákon … a iné … no pýtam sa otvorene:

Zažil niekto z Vás takýto Boom riešenia problémov - prípravy a výstavby?!

Áno … nakúpil som si veľa “oščí - sušienok” (jazdím hlavne v Kysuci D3 :slight_smile: ) takže to vidím tak, že min. 5r to v SR bude masaker! No a potom úplne iná situácia. A možno nezvratne rozostavaná D1 Turany-Hubová. Verím v to.

___________________________

A preto ak máte návrhy na zabudnuté projekty, ktoré sú rozrobené no nebola vôľa ich dotiahnuť, ako zjazd D2 Rohožník (ako klobúk dole pred Primátorom Jurom Říhom čo dokopal túto stavbu do nezvratného štádia) a dajú sa v krátkej dobe rozbehnúť, odovzdajte ich na NDS - link:

Kontakty Národnej diaľničnej spoločnosti pre verejnosť | NDS

Treba využiť že je tu konečne vôľa, aj keď obmedzené prostriedky. Nech sa to aktualizuje a zaradí do programov.

3 lajkov

A možno pre niektorých, ktorým vadí (a to oprávnene) dlhá plánovaná výstavba, napr. spomenuté 4 roky, so štátneho rozpočtu tak ozrejmím. Fiškálne výdavky štátu sú obmedzené automatickou stopkou, ak prešvihnete rozpočet. To znamená v praxi (Teraz čísla len obrazne): Že sa ľahšie presadí výstavba 4 roky po 10 mega, ako 2 po 20 mega … aj keď by sa to dalo postaviť za rok a pól … .

2 lajkov

tak toto je dosť skreslený pohľad na veci! veď táto “garnitúra” nevie dokončíť ani len 3km úsek na plný profil pri BB, R4 SO PO sa posunul o ďalší rok…a to že sa budú vo veľkom opravovať mosty cez PPP je akože dobrá či zlá správa, to som veľmi nepochopil…stále je veľa vecí, ktoré stoja, D1 Turany-Hubová sa prakticky vôbec neposunulo, zas sa vyhlásil taký istý tender, ktorý bude mať aj rovnaký koniec

jediný čiastkový úspech je rozbehnutie D3, ale to spravili len preto, aby neboli za úplných hlupákov, ale pritom sa to dalo nakresliť lepšie

niečo v strede … máš iný návrh riešenia tak, aby sa tie mosty opravili v reálnom čase? A nie až v havarijnom stave … ?

Teraz neviem, či to myslíš vážne a chváliš tých babrákov.
lebo ak vážne tak to nemá zmysel ani komentovať.

3 lajkov