Jozef Ráž ml. minister dopravy od 25.10.2023

Ja som presvedčený, že to má súvis s výškou IQ a to bez urážky, čiste fakticky. Priemer populácie má 100. Ak k tomu pripočítame tých, ktorí ho majú vyššie, no stalo sa to ich súčasťou, čiže sú s tým buď stotožnení, alebo v to veria, alebo z toho niečo majú, tak sme na tých číslach, aké máme. A mimochodom, stačí pozrieť na Ameriku.

1 lajk

Nechcem nikomu fandiť, ale kedy na SVK bolo začatých viac úsekov ako teraz? Možno ak porátame PPP úseky :wink:

Mna ziadne useky okrem D3 nenapadaju…

1 lajk

tu reko ciest I .tr. neschvalila byvala vlada ale este za pelleho a erseka.

hrozovlada akurat rozpravala o reko mostov ale ani to nerozbehla a neviem ani ake nove useky vlastne pripravila ak vobec

Obchvat Šale, Obchvat Prievidze, Obchvat Sabinova, R1 Banská Bystrica - Slovenská Ľupča, R4 Prešov-Kapušany

R4 bola podpisana este za minulej vlady.

Co sa tyka tych obchvatov, tak ok. Ale aj posledne roky sa spravil obchvat Plavnice, Bardejova, Brezna atd.

Cize ziadny nadstandard.

1 lajk

ja neobhajujem len ti osviezujem mysel :slight_smile:

1 lajk

Pokial pojde kandidovat, tak dufam, ze odstupi z postu ministra dopravy.

4 lajkov

Si naivný, Smeráci nikdy neodstupovali, kým nemali niečo isté. A bežne preskakovali napr. z funkcie sudcu do funkcie ministra a potom späť. Kto z nich by sa vzdal istého fleku.

1 lajk

Ešte že nieje smerák … ale nominovaný šecialista bez politickej motivácie.

A zákon mu neumožňuje sedieť na stoličke primátora a ministra zároveň.

3 lajkov

Nejak sa rozbehol po kraji. Asi už pomaly začala kampaň :grinning_face:

akurat skoda ze teme zeleznic venovali 2-3 minuty celej relacie a zvysok leteckej a cestnej doprave.. pritom zelena eko doprava v sucsnosti vramci eu najviac napreduje a jej mali venovat minimalne polovicu relacie (vratane cyklodopravy ktora napr vobec nebola ani len spomenuta smutne) a modernizacnym projektom v zeleznicnej ci cyklodoprave ci uz sucasne rozbehnutym alebo pripravovanym projektom.. z tohto pohladu dost slabota, redaktor to utal a tym padom pokracuje u nas tento skaredy trend potlacania rozvoja zeleznic spomenul akurat mozne PPP projekty aj na zeleznice (to iste spravil napr aj brano zavodsky na exprese zabije takmer polovicu relacie nepodstatnostami casto aj politikou ktora obcanov najma ohladom tohto rezortu absolutne nezaujima na to su stavane celkom ine rezorty) a potom na zeleznice ci cyklodopravu neostane cas

krizom krazom na temu R4

2 lajkov

2 lajkov

zaujímavý rozhovor. vie sa predať.

poslednú tému asi neradi počuli poniektorí zástupcovia Košického letiska :smiley:

rozhovor zaujimavy ale o zelezniciach a modernizacnych projektoch tam moc toho vela nepadlo, tomu sa vyhybaju skoro v kazdej realcii s nim pritom by bolo o com rozpravat tem je neurekom.. skoda prilis vela casu v relaciach venuju cestam a dialniciam a ekonomickymi primatorskymi vecami prekakali takmer polku relacie,skoda mali sa venovat skor rezortnym veciam

2 lajkov

Práve naopak, mňa veľmi potešilo, že pán minister mi poradil aby som namiesto priameho letu KSC-VIE využil radšej KSC-BTS a potom ešte hodinu v buse do Viedne. Pán minister je génius a človek na správnom mieste.

4 lajkov

ako zvykol vravievať kamarát, je to síce naokolo, ale za to horšia cesta :smiley:

podstata týchto rozhovorov a informácii nie je dať nejaké zlepšenie, ale predať akúkoľvek zlú info s úsmevom a my mu ešte aj zatlieskame.

neviem co zas za somariny sa tu riesia. Jasne, ze priamy bus W_HBF - BTS je super. Nie je vobec miereny na slovakov ale na viedenskych vychodoeuropanov, ktori sa Wizzom potrebuju dostat z lowcostoveho terminalu Wien-Ost domov do BG, RO, SRB atd.

Presne tak to maju (mali) napr aj v Londyne - k lowcostovym terminalom trocha dalej a busom, k hlavnym rychlo a vlakom (aj ked aj to sa uz meni, a pridavaju aj vlaky).

No a pre Kosice je to uplne super tiez - kedze sa tym zvysuje konkurencia pre priame point-to-point lety KSC-VIE, je sanca, ze aj Austrian bude musiet znizit ceny aby sa tej konkurencii prisposobil.

Za mna je to, ze sa BTS konecne stalo tym, na co vzdy malo predpoklady - byt lowcost terminalom viedenskej aglomeracie - super. Akurat smola, ze kvoli tomu, ze to drzal stat, sa to zrealizovalo az teraz po 20 rokoch existencie ako stratova politicka trafika prisata na statnu kasu.

3 lajkov