Cize tie mosty sa budu opravovat cez PPP alebo nie? V tom zaplave pozitivnych sprav na vystavbu dialnic/zeleznicnych trati, som to nejak prehliadol. ![]()
vlada schvalila ppp projekt. horsie ako keby ich opravili za statne ale zase lepsie akokeby mali spadnut.
mali radšej nechať padnúť 2-3-5-10 mostov a zrazu by to bola štátna priorita a bolo by to opravené skôr ako cez ppp a stálo by to menej. no nevedí, chudobné Slovensko bude ešte chudobnejšie, a provízia príde v igelitke už teraz.
to je práve ten problém, nič by sa nezmenilo ani potom. maximálne by sa uzatvorila cesta a dala by sa niekoľko (desiatok) kilometrová obchádzka, viď napr. Sereď. alebo ak je možnosť, tak sa to len uzavrie. U nás takto. Myslím si, že mladší si už pomaly ani nepamätajú, že sa tu niekedy chodilo. a keďže je kvázi chodník vedľa, tak sa to riešiť ani nebude.
neviem ktory material pozerate ale ten s datumom 19.06.2025 obsahuje takmer vsetko. akurat je to informativny zasobnik projektov od dialnic az po opravu najmensich mostov.
presny a hlavne realny harmonogram to nie je. nadalej nevidiet zmysluplnu koncepciu. bud vela stavieb ak je vela penazi co nie je, alebo rozumne vybrane priority ked je malo penazi. urcite nie druhy profil braniska a pod. ked mame useky kde tranzit jazdi cez centra miest alebo po cestach na urovni 3 triedy.
nejake mosty uz padli za posledne roky a statna priorita to aj tak nebola.
Máš aj niečo k zabudnutému projektu Soroška, ktorý bol blízko realizácie a od roku 2000 sa na ňom ani čiarka neurobila. Hladovej doline z RV a Dobšinej určite pomôže k mobilite v smere na KE a priemyselne parky no aj na významnú investíciu MH a to je VOLVO. A nie len sprísňovať pravidla cestnej premávky a sprísňovať obmedzovanie rýchlosti. To je hej na západe, keď vieš po lokálkach sa dostať na bezpečnú cestu z väčšou povolenou rýchlosťou napr. a od NR alebo TN, dochádzať za prácou v smere do BA.
Vie niekto uz teraz ci tie mosty sa budu len reparovat a popripade aj vymienat, alebo sa budu aj rozsirovat pre odbocovanie v lavo. Takych pripadov je dost kde hned za mostom prebieha ulica kolmo.
Zodpovedné verejné financie
Ale súhlasím s tym, ze urcite sa nájdu aj dobre veci…reagoval som na to, ze takýto vycuc pozitiv je akoze uplne odveci pri tomto rozpravkarovi
je to vyštudovaný právnik … má určite bližšie k Hansovi Christianovi Andesenovi ako k diaľničnému technológovi ![]()
Z dostupných správ a zápisu zasadnutia vlády to pôjde cez PPP.
Rozplánovanie uzávierok a obchádzkových trás bude na developerovi, ktorý to vyhrá.
To si tu ešte počítame kto sa kadiaľ a kam nedostal …
… a prečo :):)![]()
Možno bude treba nové vlákno.