no vidis cize kde je najvacsi potencial pribudania, na trasach dialnic alebo mimo nich ?
Absolutne asi na dialniciach (samozrejme len do naplnenia ich kapacity), relativne asi mimo nich, aspon tak to vychadza z dat, ktore su k dispozicii. Porovnal som vysledky scitania 2010 a 2015 v Banskobystrickom kraji a relativny narast (v%) bol najvyssi na cestach nizsich tried napr. scitaci usek 94070 Lucenec-Bolkovce z 236 na 781 automobilov (+231%) alebo usek 91980 Hnusta - Ratkova zo 454 na 1242 (+174%). Absolutny narast bol najvyssi na useku 90871 R1 vstup do Bystrice z 30642 na 40011 (+31%) .
Ked sa zvysi doprava 3 nasobne na nevytazenych cestach, co ale robi prirastok menej ako tisic aut, asi to nie je take bolestive, ako ked sa zvysi sice len o 30% na frekventovanych cestach, co vsak moze robit prirastok 10 tisic aut. V mestach, kde sa stretavaju dopravne prudy z roznych smerov, budu investicie do zlepsenia ciest (napr. budovanie obchvatov) prospesnejsie vacsiemu poctu ludi, najma ak uz su existujuce cesty saturovane,vznikaju na nich zapchy a cestujuci stracaju cas. Tym ale nechcem povedat, ze cesty nizsich tried netreba opravovat.
R1 by sa podla tych intenzit mala rozsirit na full 3+3 v useku od kremnicky po Europu SC. nie je to daleko, v strede je trochu miesta a po krajoch netreba vela pridavat.
R 31,5/80 by urcite stacilo. dobudovanie PHSiek a zlepsenie osvetlenia by potesilo aj miestnych.
kapacita 2+2 je 41000-48000 v zavislosti od parametru a navrhovej rychlosti.
kapacita 3+3 je 75000-90000.
cestujuci stracaju cas aj na rozbitych cestach nizsich tried kde musia ist pomaly aby nemuseli po roku menit tlmice. a ked jazdia rychlo tak stracaju peniaze kvoli skodam sposobenym cestou. az na nejake vynimky netreba budovat ziadne nove cesty nizsich tried a ich oprava cize novy koberec, vybetonovanie priepustov a vybargrovanie jarkov kde treba su naklady ekvivalentne poctu aut ktore tadial jazdia. mne to vychadza vyhodnejsie ako nova cesta hoci pre 40.000 aut za 40 mil/km.
v mestach je to vacsinou priestorovy problem ked nie je kde rozsirit cestu. nejake buranie ci zabetonovanie zelenych ploch v meste bude coraz menej predstavitelne. z nejakej dediny sa dostat do okresneho mesta kde autobus chodi mozno kazde 2 hodiny a 20 km urobi za pol hodinu je lepsie autom, ci skor je to nevyhnutnost. ale v meste kde jazdi mhd kazdych 5-15 minut je o komforte ludi. potom vidime ze sucasny stav je deformovany, prepchate mesta autami kde ide za sebou 10 aut v ramci mesta alebo z predmestia z coho v 4 je len vodic v dalsich 4 su dvaja max. traja a len zvysok je plne auto. a na dedine kde cestuju aj 30-40 km do okresneho mesta za pracou miestnym autobusom ktory stoji pri kazdej vrbe.
To ak sa niekedy postaví R1 cez Hiadeľ tak by bol potrebný skôr tunel Urpín ako rozšírenie.
Nevie niekto kde sa merá v úsekoch sčítania:
Napr. sčítací úsek 90721- Likavka Hrad- križovatka RK
alebo sčítací úsek 90711- Rk Bystrická- Biely Potok Jazierce
Prvé údaje z D3 Svr-Ska:
priemerná denná intenzita sledovaného obdobia (nerovná sa RPDI!) - 2160 skv/24h z toho 897 nákladných a bus.
max. denná intenzita - 2960 skv/24h - z toho 2060 nákladných - kvôli sviatku v ČR - 6.7.
počas voľných dní je priemerná intenzita vyššia ako počas pracovných dní.
neskutocne mizerne intensity .. uz som to rozpisal vo vlakne Svr-Ska, ale je vidno, z eje to ozaj umely koridor a ani peak cez cesky sviatok nepohol .. a pol miliardy euro v tahu .. hrozne
2160 / 24 hodin…
Povedzme, ze v noci sa tam 8 hodin nejazdi vobec.
2160 / 16 = 135
Cize aj po pomerne silnom obmedzujucm predpoklade je to jedno auto za 27 sekund ??? To tam mozu aj cyklistov pustit.
to su udaje z ASD??
no 3000 v/24h je na usek ktory stal 400 mil.€ fakt bieda… teraz este viac vidno ze tie intenzity co hovorili niektory ze hned po spusteni (ja to beriem ze do dvoch rokov) bude jasne, ze to treba rozsirit na plny, no neviem, to by muselo na novy usek prejst tak 12000-15000 tisic. co do dvoch rokov isto nebude.
vcera som bol na useku ZV-DT R2 a musim povedat ze ta cesta mi pride primerane zatazena, ani nie plne ani nie prazdne. este som si na kruhaci povzdychol ze by mohli postavit obchvat ZV
toto je usek ktory na R2 treba na tejto strane najviac a viac ako Krivan Lovinobana.
aby sa nepovedalo ze neviem co sa deje dalej tak som siel az po LC. ![]()
…priemerné denné intenzity na D a R v r. 2016 + maximá sú dostupné tu:
http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=37752
…priemerné denné intenzity na D a R v r. 2016 + maximá sú dostupné tu: http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=37752
..sorka za duplicitu
super, toto by malo byť oficiálne zverejňované každý rok a nemusíme čakať 5 rokov na výsledky pofidérneho merania brigádnikmi
D3 Krásno nad Kysucou - Čadca má maximum 20420 vozidiel, takže už treba 2 rúru Horelice
Branisko má maximum 18028 vozidiel, takže to treba začať seriózne pripravovať
Rešpekt i15, tomu hovorím vecný príspevok bez krvavých očí ![]()
Podľa maximálnej intenzity by sa asi nemalo určovať kedy realizovať úsek.
Brigádnici asi moc na diaľniciach stejne nestoja. Skôr by som to rozšíril na E- čkové trasy, kde niesú diaľnice, zopár bodov v trase R2 BN, PD, HA, LC, RS Soroška, R3, Brestová, Mt, ,H.Š , Krupina, Šahy, R1 Staré hory, Donovaly, L.Osada…
Desiatky scitacov su aj na cestach I.a II. triedy, len to zase by musela SSC pohnut prstom.
Sú len množstvo je nefunkčných a niektoré nemajú skladbu, len počet (napr. Staré Hory.)
už máme priemerné intenzity za rok 2017? ![]()
Srandista. Úradníci svoje počítače zapnú až 8. januára. Väčšina ešte trávi koláče a údené z predošlých dní. Veď štúdio zelenej vlny musí byť obalené v pavučine, nemajú pomaly čo hlásiť min. čo sa týka ciest v BA, po ktorých sa teraz jazdní úžasne. Momentálne také intenzity roku 1993.
to mozem potvrdit,normalne si tento tyzden jazdenie po BA uzivam,cesty relativne vacsinou poloprazdne oproti normalu a druha vec ze sa nemam dovod ponahlat lebo tiez este nepracujem a este travim vianocne kolace ![]()
máme rok 2018, dúfam že údaje z automatických sčítačov nechodia vytlačené poštou a úradníci ich nepočítajú na kalkulačke