Intenzity

praveze mi to pride malo, zvlast ked si to porovnam s tym co tam bolo v 2010 a odvtedy tam je ozaj viac aut o tom sa asi bavit velmi nemusime a aj v porovnani s tou cestou na senkvice co som spominal…a samozrejme medzi logistickym centrom a D1 su tie intenzity uplne inde, ten usek sa mohol monitorovat zvlast, tam uz daavno malo byt 2+2

lahky teren je praveze dobry argument!

OK 6.181 aut na krizovatke I/65 a II/519, 5.557 aut na I/65 a 1.261 aut na III/2132.

smerodajna intenzita pre smer PD ale urcite nie je na vstupe do MT ale 2.339 aut na II/519, na BB je to 2.515 aut na sturci + spominanych 4.021 na R3 horna stubna. to je takmer 9.000 aut denne minus vozidla ktore maju ciel v MT. a to moze byt tiez do 50%. cize aka je prognoza pre obchvat MT :question: :question:

nesuhlasim, mozno ciastocne tym ze nie je suvisla dialnica ale najma tym ze je silny prud do p.p. sucany. za sucanmi klesa intenzita zo 16.000 na 7.900 az 5.300 aut denne pricom inteznita na D1 stupa len o par sto aut. cize klasicky pripad lokalky ktora nepotrebuje dialnicu.

myslis ze 200 km ZV-KE je analogia so strednou R3 alebo dokonca analogia s usekom MT-horna stubna v dlzke asi 35 km ? :open_mouth:

p.s. okorec nemusi ta trapit aky som, hlavne sa tu prestan spravat akoby tu na fore boli tvoji zamestnanci, ty predsa vies argumentovat…

Doprava na Turci je dobre rozptýlená, a Turiec sa mi zdá dobre obslúžený. Bez horských prechodov v smere PD v smere ZH. Apropo myslel som si, že dopravné vzťahy medzi mestami PD-MT sú silnejšie, keď tam máte plánovanú RC. Ráztočno do stavby reálne tak 2030.

PD-MT väzby mi príde, že slabnú. Pre R3 cez Raztocno tieto lokálne väzby nie sú až také podstatné. Tam je dôležité aké sú intenzity S-J od smerov Nitra a Budapešť smerom na Žilinu, Katovice a Krakov.

Zle ratas, medzi Kostanmi a Pribovcami je intenzita 14233 v./24h, vsetkym, ktori idu tymto usekom od vychodu sa oplati ist po R3, pretoze krizovatka Rakovo bude blizko Priboviec, tym co pojdu od zapadu mozu ist po D1 DS-Martin sice dlhsou trasou, ale rychlejsou a bezpecnejsou (a samozrejme aj opacne). Presmerovanie moze byt na urovni 50-60%, cize 7-8 tisic v./24h pre rok 2015, a samozrejme vyssie intenzity na D1 DS-Martin o 3 tisic. A stacil by tam aj polovicny profil.

Z tych 5300 sa este cast presunie na dialnicu a cast sa presuva aj z trasy Parnica - Terchova - ZA kde je skoro 4 tisic v./24h na D1, spolu moze ist o 1500-2000 v./24h.

R3 ma tiez cez 200 km. :slight_smile: Ty si argumentoval Hornou Stubnou v suvislosti s R3 Martin :unamused: , tak nevidim najmensi problem v argumentacii Tornalou pre R2. Len zrazu Ti zase raz nieco nepasuje.

Podstatne? a to cislo asd je z toho isteho dna? Mesta ako Ca, Rk, mozu urobit skusku spravnosti. Mne cela metodika po zapisani dat a pri porovnani s 2010 ako fail min. V okrese rk. Aku ma zodpovednost ssc za data, ktore zverejnila? Ziadne. Ak by 10 vybranych aglomeracii riesilo pred par rokmi ids ako sa planovalo, doprava mohla byt monitorovana nepretrzite a dosledne s vypoctami z priemernej dopravy z roka, mesiaca, leta zimy a taktiez rok od roka.

toto ma hlavu a patu. :bulb:

zase nestacilo nieco naznacit ale musim drat klavesnicu. v poriadku. pisal som o R3 celkovo ale urcite som myslel tym AJ R3 Martin. 4.000 alebo 5-6.000 by bola bezna intenzita na vacsine trasy R3 ak by existovala. R3 treba npr. na orave, ale plny profil v podstate netreba na ziadnom useku. a NAJMENEJ potrebna je stredna R3, vazby ZA-MT-BB su slabe vid 2.500 aut na sturci a tranzit polsko-madarsko je touto trasou mizerny. snad sa cim skor zrekonstruuje ta otrasna betonka aj kremnicke bane. potom to bude jedna z TOP ciest na Sk a kludne tam mozu jazdit auta co sa jej vyhybaju. MT ma slusny prejazd mimo centra s podstatne dlhsim 4pruhovym usekom ako npr. ZV - len par sto metrov a pritom prejazd je plynuly. a odovodnovat R3 jaguarom - co sa tu minule riesilo - je uz uplne vedla. JLR bude najskor vadit I/64 a potom intenzita na R1 medzi seredou a D1.

na trase R2 je to podobne ale je ZV-LC s intenzitou 8.800-15.900, D1-BN-novaky 7.800-12.900. spolu 100 km s slusnou a hlavne stabilnou intenzitou. obchvat BN staci ako poloprofil ale dalej na TN je lepsie rovno postavit 2x2 a tiez od krivana na LC.

To suhlasim.

Podla mna iba polprofil DK-hranica, DK-RK zatial vyhovuje, nakladny obchvat DK by nemal v sucasnosti viac ako 4500 v./24h.

R3 MT-Rakovo by zmysel mal, prejazd MT je pomerne plynuly, ale stale je to prejazd mestom. Od zapadu na juh ides 9 km cez Vrutky a MT s mnozstvom priechodov pre chodcov a semaforov, od vychodu zhruba 7 km cez MT.
A samozrejme treba zrekonstruovat betonku a Kremnicke bane.

Urcite nejde o stabilnu intenzitu. Tych 15 900 je len na useku ktory je vo vystavbe v plnom profile. Cize riesit obchvat ZV, ale dalej od Krivana smerom na LC klesa intenzita pod 9 tisic a to je otazne ci tam treba plny profil pre 7 tisic v./24h, pretoze spoplatneny usek bude mat intenzitu o 10-15% nizsiu ako nespoplatneny polprofil.
D1 - BN tam je intenzita 11-13 tisic, takze ak ideme byt velkorysi tak moze byt plny profil, aj ked polprofil by to zvladol.

Nesmierne Ti vadi plny profil Mengusovce-Janovce s intenzitami 12-14 tisic, ale pre 7 tisic na R2 by si chcel plny profil.

ASD je z celeho roka, v zime je podstatne nizsia intenzita nez v letnych mesiacoch, takze scitanie len od aprila do oktobra skreslovalo hodnoty, ked sa nebrala do uvahy zima.

Presne, keď sa zrekonstruuje betonka a kremnické bane, tak to bude úplne postačujúce pre dané úseky, ale Martin - Rakovo treba urýchlene pripravovať minimálne do zasobnika. Vysoká intenzita aj mimo mesta, obchvat mesta veľkosti krajských miest, súčasť S-J prepojenia a riešenie vyraznej bodovej zavady - križovatky v Kostanoch.

Vo viacerých témach sa spomínalo, že pokles premávky je spôsobený zmenou počítania nákladných áut s návesmi, ale nejak mi to nesedí, lebo som si vytiahol údaje len za osobné autá za jednotlivé vstupy do Košíc a na všetkých hlavných vstupoch je pokles premávky.

Nečakám, že premávka bude rásť donekonečna, ale keď od roku 2010 klesli ceny palív a nezamestnanosť, pokles 22% na vstupe z východu je dosť prekvapujúci a počas cestovania som ho nejak nepostrehol.

Nárast premávky bol jedine v smere od severozápadu. Ale práve tam to nedáva zmysel, lebo z toho smeru by som očakával pokles kvôli dokončeniu D1 Jánovce-PO.

len osobné vozidlá:

...........................................r.2010..r.2015....zmena
juh - I/20 Šebastovce (02058)................8584....8067......-6%
			
východ - II/552 Nižná Hutka (02559)..........7296....6360.....-13%
východ - I/19 Hrašovík (00239)..............13909...10151.....-27%
východ spolu................................21205...16511.....-22%
			
sever - I/68 Budimir (00219).................4593....5115.....+11%
sever - D1 Budimír (07370)..................14638...12527.....-14%
sever spolu.................................19231...17642......-8%
			
severozápad - Košická Belá (02048)..........2635.....3005......14%
západ - Čečejovce (00618)...................9244.....9002......-3%

Celé sčítanie je divné… Keďže som Trenčan, pozrel som si samozrejme vlastné mesto. V jednej časti nového mosta 16600 v druhej 7200. Ako domáci viem, Že je tam len jedna križovatka, na ktorej odbočuje zhruba každé 50 vozidlo, Tak sa teda pýtam, ktorý údaj je správny, lebo oba byť nemôžu.

Budem sa len opakovat, mensie intenzity lebo ina metodika, ine koeficienty a to je vysledok.

Ten co to scitaval asi pripocitaval aj prelietajuce vtaky. Takych usekov je viac, kde je tazko/nemozne zdovodnit lokalny narast, je to o ludoch a ich zodpovednosti.

Narast mimo dialnice moze byt vacsie dochadzanie do Kosic z blizkych satelitov KE, kde nema zmysel ist po dialnici.

noved, najobjektivnejsie by bolo scitat 24/7 niekolkokrat v roku cize cez jesen potom cez prazdiny atd…to by bol vysledok najblizsi realite.

vrutky mozes obist cez D1 a privadzac, je to sice par km navyse ale inde si s tym nemal problem… :wink:

aj poloprofil by bol sucastou suvislej dialnice lebo by nadvazoval na plny profil po krivan a ani R1 nie je daleko. cize si myslim ze by mal byt spoplatneny. akurat by znamenal prilis malu usporu. cize bud 2x2 alebo nic. btw. tam ma byt poloprofil pre 2x2 pruhy aj ked asi trochu extremny :unamused: detto tomasovce-ozdany ale tam je intenzita uz prilis nizka a parametre cesty lepsie cize tam zatial nie. poloprofil 1x1 ma zmysel tam kde su parametre cesty katastrofalne/prietahy.

na kysuciach je pokles z 20.000 na 8.000, pri MT dokonca z 18.500 na 4.000 pri h.s. - a to je ovela kratsi usek ako ZV-LC. cim vacsie zmeny v priebehu kratsej vzdialenosti tym mensie presmerovanie na D/RC.

myslim ze si to pamatas zle. intenzity na plny profil tam su. vadi mi tam parameter D26,5. od LM po PO co je vyse 100 km intenzita kolise medzi 10-15.000, lokalne sa to blizi k 15.000 inde je to dokonca pod 10.000. mal tam byt max. parameter R24,5.

smerom na severozápad sú ľudoprázdne kopce, satelity sú na juhu a východe

A potom sa na zaklade takych nezodpovedných scitacov rozhoduje Nds o 17.5 medzi Krivanom a Tomasovcami? Ak to celé dobre rozumiem tak ide o to aby sa do mam zapisala rocna priemerna intenzita jedneho dna. Ak doprava by mala 9 mesiacov 10 000v/24 a tri mesiace 4 000v/24 tak dialnicu navrhnem na prevazujuce mesiace.
VUD-ka zobere tri miliony za scitanie a ked nejaký scitac započíta srnky tak sa to hodi naňho.

otázka do pléna
a kde máme istotu, že predošlé údaje ščtítania sú reálne a pravdivé ?

Neboli. Hlavne NAD bola počítaná podivne.
Zaujímavý je úsek 91039 Čertovica.

2010/ 91039 000072 IVSC ZA Liptovský Mikuláš 470 1469 9 1948
2015/ 91039 000072 Liptovský Mikuláš 568 2703 23 3294

Rast dopravy je o 70%. Podľa mňa sa chceli vyhnúť Donovalom, alebo vzrástli hospodárske vzťahy medzi Breznom a LH.
Takže Devil ďalšia min. tisícka do Hradišta.

Lorenc “pocitológia” z vlastnej skúsenosti - na časté cesty BA - PO, BA - KE som jazdil Čertovicu od 2009 do 2015, zo začiatku takmer prázdna cesta, postupom rokov som stretal vždy aspoň 3-4 kamióny, väčšinou s drevom. Tam a na vyholených stráňach N.Tatier sa (asi) skrýva odpoveď.

Tie NAD číslo nenarástlo veľmi skôr osobné autá. Kalamity, ktoré boli spôsobili intenzívnu ťažbu v týchto miestach. Ale oproti iným údajom má táto cesta vyšší rast oproti 2010. I/66 tak isto. Tzn. že je to tranzit Západ- Východ.