Intenzity

obchvat Ziaru siel do vystavby hlavne preto, ze neboli pripravene ine stavby… jeho vyznam by nasobne narastie, ked sa postavi obchvat Handlovej (PD - BA spojenie) a spojka R3 Handlova - Horna Stubna (sucast S-J spojenia R3/D3 a napriklad aj spojnica medzi JLR a KIA / myslene ako idealny priestor pre dodavatelov)

Konečne som si našiel čas poriadne si pozrieť všetky mapy zo sčítania. Jasne z nich vyplýva, že najakutnejsie úseky (mimo vytendrovanych a už realizovaných) sú:
D1 Turany - Hubová
D3 Brodno - KNM
R3 Martin - Rakovo
R4 sev.obchvat PO

To sú úseky, kde už dnes sú mimo miest intenzity okolo 20000.

Inak tie intenzity vôbec nie su také zlé a keby sa vrhli zdroje na úpravy križovatiek, obchvaty, preložky, tak to spraví väčší úžitok.

Troll si ty, neschopny pochopit o com pisem, trolujes tu uz roky ten svoj anti D1 verklik, tak tu nedristaj, nema cenu ti uz nieco vysvetlovat lebo si zadubenec a dusevny malorolnik.

V teme D1 si natliachal cele hnojisko svojej demagogie , ale nikoho si nepresvedcil, ostal si tam za debila.

[/quote]

tak nabuduce necitaj co pisem, daj si pilulky a bud v pohode :wink: a hovor za seba a nestaraj sa ci som niekoho presvedcil alebo nie. tvoja pritomnost je tu uplne zbytocna, nedodavas ziadne info, ani zmysluplne uvahy len tu nadavas na vychod, stred aj juh. si troll a zumpa fora uz roky.

zase obchvaty pre lokalku. o potrebe R3 hovori nie 20.000 aut pri MT ale 4.000 aut na obchvate hornej stubne. take intenzity mas bezne aj na dvojkach. R2 TN-PD a ZV-LC maju 50 km a intenzity su stabilne +/- 10.000 aut, v oboch pripadoch maju prijatelnu cenu a a smeruju aj ked nie priamo do susednych statov cize na drietomu/siatorsku bukovinku. to su podla mna useky ktore ako-tak plnia kriteria navratnosti a da sa bavit o RC 2x2. to co si vymenoval su bud uletene ceny alebo je otazna intenzita (R3).

R3 ukazuje vyznam obchvatov na priklade oravskeho podzamku cize dediny so 6.000 intenzitou a mesta trstena s 3.000 intenzitou. isteze je to ovplyvnene aj tym ze nie je suvisla ale vidiet ze lokalka tvrdosin-trstena ide po I/59 lebo je to zdroj a ciel dopravy co oravsky podzamok nie je.

Ak je Turany - Hubová alebo Brodno - KNM lokálka tak končím.

K Hornej Stubni treba pripocitat aj Sturec a Vysehradske sedlo (MT-PD) a hned si na +/- 10.000 aut o ktorych pises. A cena moze byt este nizsia ako na usekoch, ktore menujes, teren je tam lahky.

hej ono je aj krasne vidiet v TS ako su rozpolozene vztahy medzi mestami a ich zazemie :slight_smile: :slight_smile: ze TS ma zazemie orientovane na jut od mesta lebo na sever je dalsie mesto :slight_smile: :slight_smile: a tiez je vidno, ze je nutne postavit obchvat TS aby sa odlahcila I/59 v TS pretoze vela ludi na juh od TS je v zazemi aj Trstenej, kvoli absencii napr. nemocnice. alebo kvoli praci :slight_smile: :slight_smile: ku ostatnym usekom ktore spominal okorec: D1 je jasna, intenzity na D1 su po ZA stale nad 20 000, Martin ma 10 000 ale myslim si ze je to sposobene aj tym ze niektorym ludom ktory smeruju len do ZA sa neoplati kupovat dialnicna znamka a tak idu nadalej cez mesto :slight_smile: tiez je vidno gravitaciu mesta Martin, ktore sa dynamicky rozvija, ale pri hubovej budu intenzity urcite vyssie a prejavi sa to aj pri Martine po dostavbe visnoveho. pockame a porovname to v roku 2021 :slight_smile: :slight_smile: moj odhad je, ze tam budu intenzity za MT na urovni 13 000 - 15 000 + netreba zabudnut na to, ze teraz sa bohato vyuziva prejazd Terchovou. to by mohlo pridat este nejaku 1000 navyse
D3 KNM - ZA : je vidiet silne vazby ZA a KNM a tiez gravitaciu CA. intenzity na D3 by teda mali byt 12 000 + nejaka zdrojova cielova medzi KNM a ZA :slight_smile:
R3 MT rakovo: vzhladom a uz spominanu fravitaciu k MT si myslim ze tranzit 5000 + nejaka cielova do MT ktora pojde bud do MT cez 1/18 alebo do vrutok musim uznat ze som cakal aj viac, teda si nemyslim ze tento usek by mal byt budovany ako 2+2. ale pockal by som na scitanie 2021 kym to bude s cim porovnat.
R4 PO:tam je to uz dost zlozite, kezde je nutne dopodrobna poznat pomera v PO :slight_smile: je jasne ze KE a PO maju silne vzajomne vazby, a je ich vidno. co sa tyka severneho obchvatu pomolhi by data z toho zapadneho… tam mam odhad tak cca 10 000. k tomu by sa po dostavbe SO malo nieco pridat. avsak co a tyka samotneho SO tazko povedat kolko ludi smeruje do PO a kolko pokracuje do KE. na vstupe by ale malo byt nejakych 3000(R4)+3000(VT) tranzit + dalsich asi 5000 smerujucich do prace ktory by mohli vyuzit cast SO. znaly pomerov mozu upresmit ako to tak je, na D1 cez SO by mohlo ist tych 6000 tranzit + nieco navyse…
KE R2 spravim analyzu a v roku 2021 mozme porovnat ci som mal pravdu :slight_smile: tiez je to tazke kvolli gravitacii KE. tranzit odhadujem na nejakych 3500 na juh a 3000 na zapad po R2. + zdrojova cielova doprava ktora moze ciastocne vyuzit R2 do KE podla toho z ktorej strany a kam smeruju. ale myslim ze cez 12 000 by to nejako velmi nemalo ist teda to mame dokopy max 18 000 intenzity ktore budu kolisat podla vstupov do mesta.
znaly pomerov vyjadrite sa :slight_smile: :slight_smile:

Ahoj, Vyjadrím sa iba ku Košiciam a Prešovu:

  1. Hlavný problém Košíc je prechod z jednej strany Hornádu na druhú. V čase dopravnej špičky je to iba do cca 10 minút zdržania, ale “katastrófa” nastane ak na niektorom z troch hlavných mostov (Mier, Palackeho, VSS) dôjde k dopravnej nehode(problém je, aj keď je zlé počasie, ale to asi všade). Najväčším “kandidátom” na nehody je most “na Kapustníkoch” kde sa do prúdu aut z Jazera “tlačia” TIR-aky od Prešova pod most VSS smerom na Maďarsko. Ostatné problémy v Košiciach sú bodové závady, ktoré sa ale neriešia ( Bypas cez Fejovú, Kruháč pri Jumbe, chýbajúci odbočovací pruh na Alejovej, .. ).
    Sľubovaný Obchvat Košické Olšany - Šaca odľahči Košice na dlhú dobu . Problém ostane ešte na Jazere, ale to lokálny problém, ktorému MUK pri Krásnej pomôže.
  2. Prešov je špecifický tým, že D1+R4 okolo Prešova de fakto nemajú alternatívu, respektíve majú, ale bola by drahšie (a časovo náročnejšie) ako spomínané riešenie. Podľa aj tu dostupných informáciach o intenzitách si dovolím tvrdiť, že pre Prešov samotný nie je nutné riešenie D1+R4. Ale je jednoduchšie a lacnejšie urobiť veľkorysé riešenie pre tranzit obchvatom, ako generovať ďalšie “magastavby” typu “nábrežná komunikácia”. Jednoducho na Slovensku nevieme robiť “Prieťahy miest” inak, ako diaľnicou.

a preco by sa mal pripocitat Sturec a Vysehradske sedlo ? BB a PD maju nieco spolocne s R3 ? odbocka na PD je par km od MT. za odbockou je intenzita 5.500.

Tie udaje platia pre jeden smer, alebo pre oba dokopy? Myslim na tych mapach SSC.

Toto su presne tie prispevky, ktore ukazuju, kto tu je zaslepeny antiD1 devil alebo v lepsom pripade troll. Nech si kazdy spravi nazor.
Devil, ja fakt dufam, ze to je z tvojej strany len trolling, ktorym sa bavis, ale hadzem si ta do kategorie drx (aka nereagovat, nema to zmysel).

Lebo severo-juzne tranzity prechadzajuce popri Martine smeruju dalej na Kremnicu, Bystricu a Prievidzu.

podľa výsledkov sčítania je na úseku Turany Hubová veľmi silná lokálna doprava medzi Šútovom a Kraľovanmi

stará cesta pri Turanoch: 5286 vozidiel
D1 pri Turanoch: 11047
spolu: 16333 vozidiel

za Šútovom stúpa premávka na 21949 vozidiel

takže je tam minimálne 5616 vozdiel denne, ktoré jazdia od Šútova smerom na Oravu a tie sa nepresunú na D1. Hlavne z toho dôvodu, že tie vozidlá reálne neexistujú a vznikli chybou merania, alebo si niekto dal robotu a počas sčítacích hodín jazdil dokolečka okolo Kraľovianskeho meandra :laughing:

áno, R3 Martin-Rakovo je ľahký terén a dá sa tam stavať lacno. ale to nemení nič na tom, že by sa malo stavať podľa reálnej potreby dopravy (intenzity) a nie podľa ceny. štýlom, že postavíme ľahké úseky a ťažké nech stavajú vlády po nás, sa tu už dlhé roky išlo a dospelo to akurát k tomu, že v okolí Žiliny a Prešova je situácia katastrofálna a musí sa veľa investovať v krátkej dobe (a samozrejme z juhu hulákajú, že Žilina/Prešov zožerie na diaľnice príliš veľa peňazí).

pokial ide o PK - tych 10477 na II/503 medzi vinicnym a D1 je podla mna slusna kravina a to aj ked tam nie je separatny usek D1-logisticke centrum…zvlast ked napr. PK-senkvice je 5888, co mi zas pride hodne vela…ze na II/502 je cez pezinok 23500 ma az tak neprekvapilo, ale obchvatu sa aj tak nedockame dalsich 15 rokov :frowning:

To isté Hubová Černová. Pri Černovej stúpne na 17500v/24 ale v Hubovej je 12500v/24. 5000v/24 teda tvori lokalka s obci z 5000 obyvatelov… Realne lokalka moze byt max.1500 v/24 z tychto dedin. 3500 aut tu prileti vzduchom.

Takýchto úsekov s toleranciou +/- 3 až 5 tisíc je viac.

Preco? Pocitovo je ta cesta vzdy plna, vzdy ked som tadial isiel tak bolo plno. Bez problemov to moze byt 10k, aj okolne useky maju 10k+.

Mne to skôr príde akoby dáta neboli priemerované, ale len sem bum piatkové intenzity a bum tam utorňajšie intenzity. Potom to lieta divno-divne.

Nizsia intenzita na D1 DS - Turany je dana, ze usek sa otvaral v roku ked bola merana intenzita. Ludia si musia na novy usek “zvyknut”, skor si kupia rocnu nalepku, ked maju novy osamely usek na trase, ale tu rocnu nalepku sa im nechce kupovat v druhej polovici roka ked cena je nezmenena, kupia si ju az v novom roku. Neznamena to, ze by tam bolo 15 tisic v./24h keby to otvorili o rok skor, ale 12-13 tisic.

5557 v./24h na tej betonke je dost, lenze kto to pozna tak to obchadza z vychodu a prevazne zo zapadu. Preto je na ceste III.triedy 2176 od 3445 do 4015 v./24h a takmer vsetky by isli po I/65 keby tam bola normalna cesta, dalsie stovky jazdia vychodnou trasou. Kolko ciest III.triedy ma intenzitu cez 4 tisic v./24h?

Potom musis analogicky uznat, ze o potrebe R2 hovori 4007 v./24h na obchvate Tornale.

12-13 tisic je realne cislo.. vzdy ked idem zo Ziliny, tak pred krizovatkou Dubna Skala som si zvykol, ze ratam kolko aut co ide predomnou odbaca na dialnicu a kolko ide rovno do Vrutok a vacsinou to vychadze presne 50/50.
ono vzhladom na to, ze tranzit smer sever-juh chodi teraz cez mesto (co je odhadom medzi 7-10 tisic) a po vybudovani R3 MT-Rakovo bude vyuzivat D1, tak sa daju na D1 DS-MT ocakavat intenzity cez 25000.