Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

Hm, je to nejaka kuleha.
Bolo mi od ludi z NDS potvrdene, ze tender bezi, vraj uz pol roka, ale je to cele nejako na tajno a nikto sa k tomu nechce vyjadrovat ani sukromne.
Skusim zistit co najviac, ale neslubujem…

Technicky samozrejme neexistuje, ze by sa to do zaciatku 2015 stihlo.

ešte je dosť času. Skutočne dobrý eshop sa dá spraviť za mesiac, základný aj za týždeň. Kontrolu bude robiť PZ, ktorá má min. 750 vozidiel so snímaním a vyhodnocovaní ŠPZ. Prepojenie systémov bude na nejaký týždeň, ale dočasne by šlo nejako dávkovo. Jediný problém bude za tak krátky čas vykázať tisícky hodín prác.

tender je ale stále pre námietky na UVO a nie ani vytýčený termín začatia konania

Vlados,
otvorenie predajnych miest na hranicnych priechodoch v rezii NDS trvalo mesiace. A to islo len o dve predajne miesta, kazde s jednou pokladnicou a pritom produkt (nalepky) uz bol vymysleny a vyrobeny.
Tu NDS priznava, ze ani sami celkom nevedia, ako to chcu, len ze sa im celkom paci madarsky system. Finalne riesenie ma vzist zo sutaze.
Ani v najmensom neverim, ze sa vyberie riesenie, nasledne NDS podla vybraneho riesenia prisposobi interne procesy (uctovanie, evidenciu a podobne), technicky sa to implementuje do existujucich systemov, prepoji s novymi, otestuje a nasadi do ostrej prevadzky za menej ako 3 mesiace. Na to je NDS prilis pomala.

Dalsia vec je, ze o chvilku nastane cas objednavat papierove nalepky, ak nebudu elektronicke. Bola by hlupost nekupit, ked este ani nevedia, kedy mozu tender vyhodnocovat. A ked uz nakupia, bola by hlupost nepredat, aj keby niekto zazracne tie elektronicke nalepky rozbehol.
Moj osobny tip je, ze ak sa cely tender nezrusi (z akychkolvek dovodov) a v rozumnom case aj vyhodnoti, tak by som cakal cely buduci rok papierovu verziu, od 1.6. 2015 skusobnu prevadzku elektronickych, vychytanie much a od 1.1.2016 uz len elektronicke nalepky.

To je pravda, ale to by uz chcelo fakt poriadnu odvahu pytat za jednoduchy eshop 35 mega.
To by bol snad najvynosnejsi tunel v historii :confused:

Prosím vás velice krásne povedzte mi dokedy platí ročná diaľničná nálepka na rok 2014 lebo som očul volačo že ešte aj v januári platí. Tak ako je to presne, lebo já si hneďkáj musím kúpiť lebo som zamilovaný do R1-ky! Nenávidím cesty druhej triedy cez obce. Lebo minule brata chycili žandári pri Nitre bez nálepky a musel zaplacit pokutu aj nálepku. Semír Gerkan by mi dal na prdel no né?

Ročná nálepka platí do 31.1.2015

Takze tender na elektronicke nalepky je elegante zahrany do autu.

ÚVO nariadil zrušiť tender na elektronické diaľničné známky

Babraci. Pritom ide o relativne jednoduchu zakazku, cena je samozrejme extremne premrstena.

viewtopic.php?f=35&t=20095

Skoro som zemrel … http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=20190 … tote rady na odlepenie nalepky … istotne sa niekto podnikavy najde co bude predavat za 25e nastroj na odlepenie nalepky kory zarucene nefunguje.

… zo skusenosti … ja som svoju nalepku (rocnu) odlepil za 20sekund bez pouzitia vsakovakych nastrojov a technik … ako? nuz takto:

  • kedze ju odlepujem v januari nieje problem s mrazom ten sposobi ze je lepidlo tuhsie (nevyhoda je ze nalepka je krehkejsia) - len som si podvihol roh nalepky, prehol volny koniec na opacnu stranu (5s) a pomalicky tahal (15s) … obcas sa stane ze nieco ostane na skle ale to sa da odskrabnut nechtom (+5s) … ziadne lepidlo na skle neostane a miesto je hned pripravene na aplikaciu novej nalepky

jedina podmienka je ze sklo musi byt naozaj ciste!

Podla mna je aj v lete sa to da urobit cisto len to trva mozno o 10s viac …

inu v priprade bodu 1. neviem ci to nie je nedovolene .. nalepka musi byt nalepena v povodnom stave inak vas mozu obvinit ze bola prelepovana
3. sposobi ze lepidlo sa iba rozdžabe a neche ist z okna dole … inak izopropil alkohol (99%) pomaha na 100% a nesmrdi ako riedidlo alebo toluen!!!

sa smeješ, ale mne poisťovňa UNION poslala “škrabku na diaľničnú nálepku”. pohľadám ju a vyskúšam

Chlpatý sveter alebo nohavice sú zatiaľ najlepšie riešenie, samozrejme pred nalepením :slight_smile:

hahaha .. po nalepeni by to bola celkom sranda .. ale mozno sa najdu aj taky ludia :wink:
… len neviem co na to dialnicna policia …

robim to takto rok co rok, stacia aj rifle

inak slovenska dialnicna znamka ma tradicne najhorsi design a nejako sa (aspon mne) najhorsie odliepa .. napriklad rakuske, slovinske aj svajciarske clovek odlepi uplne pohodovo .. ale mozno som len dreveny :slight_smile:

Mne sa rovnako lahko odlepuje ceska rakuska aj slovenska, uz som to robil aj za jazdy (ako spolujazdec) a bez problemov rychlo.

Po minulom roku mam uz skusenosti s mnohymi znamkami a ako pisal aquila, slovenska znamka sla dole daleko najhorsie :slight_smile:

Kvalitne lepidlo…

samotna znamka je konstruovana tak aby sa pri pokuse odlepit ju rozpadla …