ale ostatne maju tiez urobene tak, ze odlepenim sa znehodnoti .. ale da sa lahko odlepit .. co paradoxne napriklad urobi to, ze ked ti vymienaju predne sklo, tak kazde autosklo ti prelepi slovensku znamku, ale ziaden ti neprelepi rakusku znamku. lebo rakuska ide lahko odlepit, ale sa ti aj okamzite znehodnoti .. sam to viem, lebo asi 3 roky dozadu som chytil kamienok do predneho skla slovensku mi prelepili bez problemov, ale rakusku som musel kupovat novu (nastastie to bolo v decembri, ked uz bola nova rakuska pre nasledujuci rok ![]()
Ja sa uz tesim na elektornicke nalepky, momentalne mam ich nalepene 3, keby som chodil aj do ostatnych krajnach kd eje standartna nalepka, tak pol skla mam zaplneneho. Dufam ze uz na buduci rok budu tie elektroncike. Skoda ze Rakusania a Cesi zatial o tom neuvazuju.
aj my o tom len “uvazujeme”…
Slovenská diaľničná nálepka (píšem o ročnej, pri iných si nie som istý), je na viacerých miestach v rôznych smeroch narezaná, aby sa pri pokuse odlepiť ju začala trhať. Rakúska (opäť píšem o ročnej) toto nemá, ale má hologram, ktorý sa pri odlepovaní viditeľne poškodí. Dá sa tomu ale zabrániť použitím fénu nastaveného na najvyššiu teplotu a opatrným pomalým odliepaním, takže ani pri výmene čelného skla nie je vždy nevyhnutné kupovať novú rakúsku nálepku.
Aj rakúska známka sa dá odlepiť. Stalo sa mi, pred 3 rokmi, že mi museli meniť čelné sklo a prelepili slovenskú aj rakúsku známku bez poškodenia.
Nedávno bol v časopise Autobild SK pribalený odstraňovač nálepiek, žiletka v plastovom držiaku. Ide to s ním odstrániť ľahko, ani som sa nesnažil, ale dal som ju dolu skoro v celku.
Elektronické diaľničné známky zavedú najskôr začiatkom roka 2016
Vzhladom na to, ze do konca roka ostava iba cosi viac ako 7 mesiacov a sutaz este len prebieha (navyse sa objavili namietky), tak ten termin je velmo ambiciozny (slusne povedane).
Je najaka sanca, ze by sa zaviedol aj 1 dnovy dialnicny poplatok ? Privital by som to, kedze dialnicu vyuzijem iba par krat v roku a to aj iba na 1 den.
Nalepka tazko, jedine potom elektronicky cez sms, apod. Ale pochybujem, ze to budu riesit.
určite by bol záujem, ale predali by menej 10 dňových a menej by zarobili, takže sa to asi riešiť nebude
Cudo, ze nik nenapisal opakovane: 50 €, ved to je nic, kup si rocnu, prispejes do koryta pre zlodejov… ![]()
na UVO stranke uz bezi sutaz na tlac, predaj aj distribuciu novych dialnicnych znamok takze elektronicke asi zase nebudu:
https://www.uvo.gov.sk/sk/evestnik/-/vestnik/301246
https://www.uvo.gov.sk/sk/evestnik/-/vestnik/301579
Odhliadnuc od toho ci budu alebo nebudu, rocny subeh bol planovany vzdy.
SkyToll vyhral tender na elektronické známky.
http://www.uvo.gov.sk/uvoprofil/download/p_9127/z_148032/d_4/08c05f86-06f9-4e1f-a104-e1834135da34
to bolo hned jasne ze to vyhra skytoll… maju uz vybudovanu siet mytnych bran takze na kontrolu dialnicnych znamok dokupia len software navyse
No tak zas J+T.
Týmto ľuďom už pomaly platíme len zato, že žijeme; mnohí si to ani neuvedomujú, ale temer všetky sieťové odvetvia už patria pod túto skupinu.
to sú najlľahšie zarobené peniaze, obchod so štátom, pravidelné platby, a sieťové pokrytie = žiadne riziko, pravidelný prísun peňazí
Možno by sme mali premenovať štát…
- telofonuješ = platíš J+T
- pozeráš TV = platíš J+T (prenos signálu Towercom)
- používaš služby pošty = platíš J+T
- používaš ako nákladný dopravca diaľnice = platíš J+T
- budeš používať diaľnice ako fyzická osoba = platíš J+T
- používaš služby poštovej banky = platíš J+T
- používaš plyn = platíš J+T
…
a takto by sa dalo pokračovať
Vie niekto presnejsie ako dany system funguje, co sa tyka kontroly? Viem, ze v HU maju pri vjazdoch na dialnice tabule video kontrola, ale ako dany system postupuje ked ma auto napr. znacku od snehu a je necitatelna? scanuju sa SPZ vpredu aj vzadu?
Nespornou vyhodou by asi mohlo byt, ze NDS odhali 100% ludi, co idu po dialnici bez zaplatenia alebo bude jednoduchsie zaviest uz spominane krajske znamky.
Je mozne, ze SkyToll ma cenu taku nizku z dovodu toho, ze bude vyuzivat svoje mytne brany, teda by sa neinstalovali nove kamery na vsetky vjazdy, ale vyuzivali by sa na kontrolu len uz postavene brany?
zmluva s Sky Toll podpísaná crz.gov.sk/index.php?ID=1143 … Eada%C5%A5
Ako inac…
ndsas.sk/aktuality-elektroni … 372s49044c
Je niečo nové ohľadom zavedenia elektronických známok od r. 2016, prezentovala NDS od podpisu zmluvy nejaké dalšie informácie, harmonogram zavedenia tejto služby? Je vlastne reálne spustiť predaj e-známok už od 01/2016?