Nic z toho co sa tu napisalo nie je nezrealizovatelne, kedze na Slovensku uz mame hned niekolko prikladov kde to takto funguje alebo fungovalo.
Na strane Korbelky a I/18 je pod buducim mostom miesto, teraz je tam nejaka vybetonovana plocha, ktora ale uz od 2012 zarastla:
Havran by sa mohol postavit spolu s mostom, a na druhej strane mostu, teda dalej od Havranu by sa mohli postavit docasne rampy a Havran by sa tak mohol pouzivat skor a nemuselo by sa cakat na Korbelku. Kedze to nie je hned za portalom Havranu nemusel byt tam byt problem ako pri Visnovom a nemuseli by tam byt ani dodatocne pruhy v tuneli.
Nejak napr. takto ale urcite by sa to dalo vymysliet lepsie ( koniec koncov aj uz v tom obrazku maju nakreslenu obsluznu komunikaciu z I/18 k mostu/portalu Korbelky ) :
Po otvoreni Korbelky by sa zjazdy mohli uzavriet ale burat nemuseli. V pripade udrzby/nehody/hocicoho v Korbelke a useku pred nou by sa mohli pouzit tak aby sucastne s Korbelkou nebol neprejazdny aj Havran.
Podobne to funguje uz aj D1 pred Braniskom kde je zjazd, ktory nie je trvalo otvoreny ale v pripade udrzby Braniska sa pouziva tak aby auta z dialnice nemuseli schadzat skor:
Spolu s potencionalne skorsim otvorenim useku za Hubovou a Havranom nez celeho useku s Korbelkou tak budes mat zjazdy , ktore mozes v pripade nutnosti vyuzit a nemusis zatvarat cely usek vratane dvoch tunelov od Hubovej az po Turany.
A ak sa bojime kolony za tunelom Havran na moste a rampe v zbiehani pruhov tak NDS uz ma na to tiez riesenie z minulosti , kde tunel na D1 Zilina ma sice dva pruhy v jednom smere ale az do otvorenia Visnoveho bol fyzicky zuzeny do jedneho pruhu este pred zaciatkom tunelu. Co je inac dost podobna situacia tejto, kde hned po konci tunela bol provizorny prechod na druhu polovicu mosta a fungovalo to niekolko rokov.
Pred tunelom D1 Zilina:
Za tunelom D1 Zilina:
A co sa tyka vyskovych rozdielov a zjazdu/najazdu na dialnicu, na Slovensku mame hned niekolko prikladov kde sa prekonava dost vyrazne, vratane dodatocneho pruhu priamo na moste.
D3 Svrcinovec ( tam okrem zjazdu / vyjazdu na most , ktory je hned za tunelom Svrcinovec, je premavka este docasne prevedena na druhu polovicu mostu ). Situacia srovnatelna s Havranom, avsak v ovela tesnejsiom priestore a navyse s vyssim vyskovym rozdielom:
D1 Povazska Bystrica:
Alebo D1 Sverepec: