Áno, pamätám. Po 14 rokoch je tam už nová hora, stromy vysoké.
2009 - bol výrub stromov.
Tu je celé video úseokom. Dávali ho tu kolegovia ešte na jeseň.
Áno, pamätám. Po 14 rokoch je tam už nová hora, stromy vysoké.
2009 - bol výrub stromov.
Tu je celé video úseokom. Dávali ho tu kolegovia ešte na jeseň.
presne tak, súčasný MD, tára presne tak ako jeho predchodcovia.
Ak sa nemýlim, tak súčasný MD povedal čosi o prehodnocovaní povrchového variantu.
Tam sa nedá čo prehodnocovať. Nesledujem všetky jeho drísty, ale raz sa k tomuto projektu vyjadroval a iný variant ako Korbeľka nepripúšťal. Povrchový variant by bola cesta späť.
Nuž a k tým pesimistickým príspevkom vyššie. Dá sa na to dívať aj inak.
Z toho ale aj iných článkov vyplýva, že Okresný úrad Žilina odbor ŽP vydal rozhodnutie, že sa stavba môže realizovať.
Inak povedané, projekt dostal výnimku, lebo sa jedná o projekt nadradeného záujmu a zároveň sa musia realizovať všetky opatrenia na ochranu vôd.
Bez toho rozhodnutia by nezískali povolenie o navrhovanej činnosti (územné rozhodnutie, stavebné povolenie).
Pochopiteľne sa obce, ktoré s tým nesúhlasia, budú brániť, t.j. podajú odvolanie. Avšak ak Okresný úrad nepochybil, jedná sa skôr o naťahovanie času.
Avšak je to ďalší krok v príprave projektu. Samozrejme, bude to ešte dlho trvať.
Chce sa mi veriť, že to pomaly ale isto bude smerovať k realizácii Korbeľky. Ale keď si spomeniem na hurá začiatok zemných prác pred 14 rokmi tiež za vlády Smeru, nemôžem nič vylúčiť. Najmä sa obávam, že ja sa realizácie už nedožijem a keď, tak už nebudem schopný si ten úsek prejsť autom. Maximálne tak pohrebným ako pasažier.
VÝSTAVBA D1 TURANY - HUBOVÁ JE O KROK BLIŽŠIE
Vďaka výnimke z vodnej EIA môžeme výrazne pokročiť v príprave posledného chýbajúceho úseku D1 z Bratislavy do Košíc. Dve tretiny diaľnice medzi Turanmi a Hubovou pôjdu v tuneloch Korbeľka a Havran.
Prečo neuvažujeme o údolnom variante a či sú opodstatnené obavy o podzemnú vodu sa dozviete vo videu.
Už mali dať do tendra aspoň Havran a nejak to vymyslieť aby sa obišla Hubová Ľubochňa. To je úsek na 3,5 roka.
Po skončení úseku Hu-Iv, by sa mali pracovníci podla info, premiestniť na úsek Tu-HU. Teraz neviem či to tak urýchlia prípravu, alebo sa toľko zmešká HU-Iv. ![]()
Keď sa chce, dá sa to… už sme zažili, že konzorcium dostalo dodatkom rozšírenie vytendrovanej diaľnice v polovičnom profile na plný profil, takže možno aj tu niekto vymyslí dodatok na ďalší úsek bez súťaže s nejakým “rozumným” argumentom…
pri súčasnej moci sa dá všetko… veď to je v prospech občanov
Na tu hurá predvolebnú akciu už zabudnite. To, že tam napochodovali bolo len divadlo spojené s vycucaním peňazí z rozpočtu do Doprastavu, ktorý sa potreboval v čase krízy aspoň čiastočne zahojiť. S reálnou výstavbou to nemalo nič spoločné.
Vcera v TV Novinach na Markize bol prispevok" Tunel ich vraj pripravi o vodu" cas 20:40
Ja si myslím, že výsledkom bude, že teraz projektovaný lacný tunel nebude stačiť, a dedinky v údoli si vydupú vodotesný tunel ![]()
Otázka neznie či sa to dá, ale či sme to schopný (a ochotný) zaplatiť.
Buď sa použije vodotesné TBM alebo sa vody zdrénované tunelom zachytia a odvedú do vodárenského zdroja. A nenechajú tiecť do kanála.
Ak tomu dobre rozumiem, toto nebol veľký problém ani pri železničných tuneloch stavaných pred sto rokmi (viď rail.sk). S o sto rokov lepšou technológiou a podstatne silnejšou motiváciou šetriť vodou to snáď nemôže byť problém.
ehm? kazdy novy tunel je vodotesny, naco si myslis ze tam je hydroizolacia? otazna je akurat motivacia/technologia tu vodu z tunela zachytavat a pouzit ako pitnu, co ale opat nie je ziadny problem ak ta voda pitna je
Ta voda nie je len zamienka?, ze dotycny tam nechcu ma dialnicu.
Jasne, že je. Reálne ide o rozvojové územie obce Krpeľany na IBV.
krpelany.sk/download_file_f.php?id=739298
Zóna IA2
aj tak je to absurdne, stale maju medzi aktualnou obcou a kanalom priestor na takmer zdvojnasobenie jej rozlohy a zeby boli zrovna krpelany nejaka top lakava destinacia aby im to bolo malo…
tam je už kataster obce Turany. z tam postavených domov by neboli príjmy…