Figel bol navyse v urade necele 2 roky a keby neodisiel, predpokladam, ze Visnove by uz stalo a postavila by ho SKANSKA, ale tot SMER mal iny nazor (ved aj vieme preco). Tiez mam pocit, ze to bolo jedine obdobie, ked veci isli aspon trochu normalne.
a predražená D4/R7 bez pripojenia na D1, hlavne že v každej paži na tej diaľnici je obrovská križovatka, topka je 4lístok pri podunajských biskupiciach. hlavne že na križovatke D1R1 je križovatka, ktorá prepustí tak tretinovú kapacitu a modlíš sa na nej, aby si sa s niekým nezrámoval. a asi sa to po napojení na D1 zmení, ale zatiaľ, čo som si tam pojazdil, som mal pocit takmer “súkromnej” diaľnice. (tým ale nespochybňujem potrebu toho úseku ako takého).
Takže čo bránilo ficovi tie tendre spustiť? Teda okrem jeho vlastného rozhodnutia zdržiavať výstavbu nereálnymi predstavami o nefinancovateľonom PPP? Prečo už on nečerpal eurofondy a všetko tlačil do PPP? Stále netuším čo ťa vedie k neustálemu obhajovaniu neobhájiteľného.
PS: stále dookola tá istá pesnička o rizikovom žltom fidicu. A stále dookola ti treba opakovať, že bez zásahu smeru/fica/počiatka by ten žltý fidic nebol v ničom rizikový a tunel spolu s celým úsekom LL-DS by už dávno stál, keďže by ho od začiatku stavala Skanska a Strabag.
D1/R1 bola navrhovana/postavena pred 40 (?) rokmi a odvtedy sa s nou nic nespravilo (nepocitam formalne premalovanie na 3 pruhy), PB je nova. Mozme si pokecat o 40 rokov, ci bude mat PB dostatocnu kapacitu
to je tvoj nazor a moj nazor je iny. taliani uz vselico vo svete postavili a popalili sa akurat tu. druhy pripad je RK kde sa vyhlasil tender za FIGELA na projekt ktory sa napokon prerabal a tunel sa predlzil. to je stale dookola ta ista pesnicka a tu tvoje argumenty zvycajne koncia.
ja to neobhajujem len vysvetlujem motiv ktory vtedy bol. sam vazny prehlasoval ze usetrene eurofondy mali ist na useky mimo ppp. samotne eurofondy na dialnice boli v objeme asi 1,5 mld. eur. tak si to spocitaj…eurofondy nestacili ani ako nahrada za ppp nieze na dalsie…megalomanska D1 je tak draha ze sa nedala z eurofondov dokoncit v normalnom termine.
ak neviem, tak nepíšem ultimatívne závery, teda ako devil píše, netreba veriť vždy len tomu, čo sa tu mediálne vytvára za obraz že skanska to dá - veď dá to, ale si všimnime tie dodatky, oni možu a salini nemohlo? a tie škody takzvané, ktoré boli, za tie si môžeme aj sami, lebo bola veľká pauza medzi odchodom salini a príchodom skansky, nechať tú stavbu “tak” spôsobilo tie škody, tak len dúfajme, aby teda ten tunel vydržal, keď ho stavia tá správna firma a nedala to do konca 2023 a to robí, stále robí, nie sú tam nejaké prerušenia.. a vedeli presne do čoho idú, nerobme stále z toho tunela niečo čím ten tunel nie je, ani to nie je ničím výnimočný tunel, že by taký tunel inde na svete nebol a ja som tiež skeptik v tom, že ešte dlhší tunel v rovnakom prostredí geológie a slovenských pomerov = nie jedna vysúťažená ale dve miliardy na konci dňa, ale budem rád, keď sa budem mýliť a bude to priaznivejšie
ale mali kadejaké problémy aj v Nigérii aj v Paname … marketscreener.com/quote/st … -18735602/
ale to ešte neznamená, že všetky vypovedania boli urobené v práve … a už vonkoncom to neznamená nič u nás, lebo u nás je kapitálny bordel vykladania si čo kto môže urobiť
a keď sme pri skanskej, aj tá na slovensko podala arbitráž ešte pri tuneli sitina, za tzv. kurzový rozdiel, požadovala po nás 12,5 mil. eur a 2 rozhodnutia prehrala … stále je to súkromná firma, stále je to biznis, žiadna matka tereza a že druhý je satan, ano ja viem prezentujú sa ako anti-korupčná firma, aj odišli z niekoľkých trhov, ale ešte v období 2000-2010 tomu tak nebolo, ono si stačí otvoriť uja googla … možno aj Salini prehrá, uvidíme ako arbitri rozhodnú
ockavam ze po skanske bude pomenovane ulice v regione…tie dodatky nie su snad tak velke v porovnani co pytalo salini, ale podstatne je skor to ze pokial ich nezaplatia nikto by to nedokoncil. snad sa na konci dozvieme celkovu sumu.
Salini pytalo naviac peniaze ale tak diletantsky ze ani nevedeli vykazat ze naco to potrebuju.Mimochodom ,taliani boli v takych problemoch ze ich uz v tom case vyhodili z dvoch stavieb v inych statoch.No ich vyhodenim sa to predrazilo ale Salini by tu stavbu nedostavalo otom som presvedceny a ak nahodou tak ja by som chcel vidiet ako by presiel tunel kolaudaciou, s nefunkcnym drenaznym systemom, s prasklinami v osteni,zatekajucim ostenim kvoli zle instalovanou a poskodenou hydroizolaciou,na mnohych miestach nedostatocnou hrubkou betonu. KVALITA HORSIA OMNOHO HORSIA BRANISKO.
Presne tak, co tu predviedlo Salini je diletantstvo najhrubsieho zrna, bohuzial, vina pada v tomto pripade aj na NDS a jej dozorov, ze prebrali veci, ktore by normalne prebrat nemali.
ak došli argumenty, nastúpia hospodské kecy, aké typické pre teba a tebe podobných.. týmto senom ale nenasýtiš ani oslíka na devíne
jednoducho povedané, tunelujú všetci, úplne všetci. začína to UHP, pokračuje NDS a končí zhotoviteľmi, tak si to chcel podať?
potom môže metelesku spraviť zbierku, nejak jednoducho mu to možno treba len vysvetliť aj keď ai ťažko, lebo pre niektorých menší zlodej je žiadny zlodej, vlastne to je charita, tak to potom naozaj ťažko.
Výsledky vodnej EIA som akosi odignoroval, no tie čísla sa mi zdajú dosť vysoké. Z videa som pochopil, že ide o predpokladané hodnoty zmierňujúcich opatrení. Vie niekto aká je pravdepodobnosť úspešnosti uvedených opatrení? Ja viem, že sa nepýtam ľahkú otázku, no keby to nedopadlo podľa plánu, to by bol dosť problém.