ziadne taketo docasne napojenia a podobne nezmysly, akoby nestacilo ze to ma profil husenkovej drahy kvoli MUK Hubova
Možno by stačilo spojazdniť tunel Havran len v jednom smere - do Ružomberka. Obce Ľubochňa aj Hubová sú zastavané hlavne na ľavom brehu Váhu, tak ak by sa v tom smere zmenšila intenzita dopravy, pomohlo by to viac ako v smere opačnom. ![]()
- prípadne nájazd na most a do tunela len do 3,5 tony kvôli provizórnosti napojenia.
ani toto nie je argument do plusu pre intenzity, keďže sa to deje každý rok aj tak.
áno, pribudnú vodiči východ-západ ktorí si budú chcieť skrátiť cestu, tzn všetko od Hybe po PO. veľká časť KE pôjdu aj tak asi juhom, aj keď je tam toho menej postaveného. takže áno, intenzity narastú, ale podľa mňa určite nie nejako brutálne.
Zas chcú tento úsek robiť cez PPP.
Bude nová vláda a zase bude všetko inak. Možno oživia údolný variant.
Údolný variant neoživí už nikto.
Alebo zrobia tunel VF.
Najskôr budú stále posudzovať a analyzovať.
Netuším, ako to dopadne, ale už samotný fakt, že sa tu o tom diskutuje v súvislosti so zmenou vlády značí, že v štáte je niečo katastrofálne zle.
To je pravda. Ale minula vlada nenastavila jasne riesenia pre dopravu. Dolezal rok robil tabulku xls harmonogramu, ktora bola zavesena na INEKO 4 roky a este aj interaktivna. Potom rozpochyboval R3 a R1 a vysledok nevieme. Takze mohli by sme cakat od novej vlady razantnejsiu a komplexnejsiu pripravu dialnic. Keby sa pripravia zo 3 PPP projekty R4 a R2 a napr D1 tu-hu.
Čakať od smeru razantnejšiu a komplexnejšiu prípravu diaľnic je to isté, ako v 30-tke veriť, že deti nosí bocian a darčeky Ježiško. A táto krajina naozaj nemá peniaze na to, aby sme platili Skytrollu 50% províziu z vybraného mýta a popri tom splácali ďalšie 3 PPP projekty zo štátneho rozpočtu bez toho, aby sa zastavili investície do akejkoľvek ďalšej infraštruktúry (železnice, obchvaty miest a obcí, a pod.)
Aj napriek záporným sympatiám voči tej konkrétnej strane treba poznamenať, že väčšina projektov ktoré sa stavali doteraz boli rozbehnuté ešte za Vážneho…
doteraz v zmysle od kedy?
a hej, za tej garnitúry sa predsa rozbehla aj práve táto Tu-Hu a tiež aj Višňové (ak nerátame prieskumnú štôlnu v 98mom)…
Poslednykrat ked sa Smer dostal do vlady tak za 3 roky nespravil na dialniciach absolutne nic.
Stavim sa o posledne gate, ze aj teraz to bude uplne rovnaky scenar.
Spravia nejaky super predrazeny tender, alebo dva, kde vleju vsetky peniaze na dialnice, vsetky zmiznu a nespravi sa NIC.
Mame tu 3 vlady Smeru a jednu Pelegriniho, to je sfleku 12 rokov meskania vystavby dialnic.
SO PO II a R1 pri BB za 30+ mil/km. toto je bilancia junty za 3 roky. okrem toho ignoracia R2, kde tu nejake uzemko na R3-R4, D1 na MI prakticky nic. obchvaty skoro ziadne a rychlokvasene rekonstrukcie aby sa docerpacli fondy. smiesna excel tabulka po vyse roku a zbytocna studia R1/R3 na konci.
cize jedno je hnoj aj druhe.. jedni meganeschopaci druhi megazlodeji a mafie.. obe volby su megazlom pre stat. a vramci dopravy infrastrukturna skaza ..smutne ze tato svoloc jednobunkova co rozmysla vo volebnej miestnosti pri urne asi rovno ritou aj po tolkych rokoch voli vzdy to najhorsie z mozneho co sa da.. ostava sa len odstahovat ,posledny nech zhasne.
Smiem vedieť, kto je teda podľa Teba ten megaspasiteľ, ktorého si slováci mali vo volebnej miestnosti zvoliť ako odborníka na infraštruktúru? Snáď nie Progresívne Slovensko, kde jedna nevie ani kedy vznikla ČSR a kto bol prvým prezidentom, druhý, čo by chcel znižovať dôchodky, lebo sú príliš vysoké, dalšia ktorej sa mália 2 štandardné toalety a pohlavia, či odborníci s električkou na Šancovej? Či takých, ktorí by nám radi určovali, že buď si kúpime predražený elektrokrám alebo budeme chodiť peši a zakážu spaľováky? Veď práve podobní ľudia už niekoľko mesiacov sedia vo vláde bez dôvery a výsledky ich práce vidíme. Ich jediným riešením je všetko škrtnuť, zrušiť alebo spoplatniť. Tí nič nepostavia, tí majú úplne iné starosti. A tiež vidím, čo stvárajú na magistráte v mojom rodnom meste, akí su to makači. Súhlasím, že čo sa týka infraštruktúry, je to už roky bieda bez ohľadu na to aká vláda sa tam striedala, ale nikoho, kto by to mal ako prioritu tam nevidím. Pardon za offtopic, ale nedalo mi na to nezareagovať.
mrcheef:
Sam si si presne odpovedal koho nemas volit.
Ked sa pozries spatne v historii Slovenska, tak jediny cas kedy sa rozbehli dialnice bolo za Figela. Aj ked teraz sa mu vycita, ze staval prilis lacno a nekvalitne, co je tiez diskutabilne.
Ale staval, upratal bordel po Ficovi s PPP, dokonca pragmaticky aj jedno PPP ktore sme mohli utiahnut R1 pustil a rozbehol kopu projektov.
Figel ten bol súčasťou do dnešného dňa jedinej normálnej vlády čo sme mali, takže pochopiteľne, že zaňho bol veľký posun, bohužiaľ toto tvrdenie bude platné ešte dlhé roky dopredu keď vidím ako upadá politická kultúra.
netreba idealizovat, ficove PPP nezafinancovali banky a museli sa docerpat eurofondy. kazda vlada by tie tendre spustila. figel navyse isiel do rizika ked spustil zlty fidic na narocne useky. jediny kto isiel nad ramec eurofondov bol Ersek. ale kedze to bola R2/R4 a nie D3 tak sa to prilis nedocenuje.