D1 Turany - Hubová | tunel Havran, Korbeľka

to je skatulkovanie. aku krizovatku by si dal ked ked bocna cesta je vyrazne menej vytazena ako hlavna alebo su obe malo vytazene, pricom naoko vyzeraju obe cesty rovnocenne. MUK je draha, T je nebezpecna, ostava KO.

Táto téma a všetci veci súvisiace s ňou by sa mala dať do archívu, pochybujem, že my diskutijúci sa dožijeme tohto úseku.

Kedy? 2040?

Tento úsek sa nikde ani len nespomína. Témy dňa (rokov :slight_smile: ) sú Strečno a Ružomberok a D3 (možno) …

To sa pol foradialnic moze dat do archivu a skoro cela zeleznicna cast

Smutné celkom, či?

Xisco o čom hovoríš že sa to nikde nespomína? Je to číslo 1 v harmonograme dopravy a výstavby sú na to už vyčlenené peniaze.

Ono sa to začne hýbať ked otvoria Hubova Ivachnova a Lietavská Lúčka - Dubná Skala.
Potom by tam mali stpnut intezity dopravy o xy% a vsetky zapchy sa presunu od Lubochne az po privadzac D1 Dubná Skala

Daj rok otvorenia úseku.

Odhadujem, že zásadné zápchy tam nebudú. Žiadne semafory žiadne komplikované odbočky. Už mohli obstarať aspoň tunel Havran. Aby obišli Ľubochňu.

Zápchy tam budú. Napriek absencii semafórov, či komplikovaných odbočiek, keďže sa jazdí cez obce a pomer hustota premávky vs. priepustnosť cesty pri hociakých zdržaniach (prechod pre chodcov, púšťanie auta vychádzajúceho z dvora a pod.) jednoducho nepustí. Otázka je už len, že čo sa považuje za zásadné zápchy.

Mohli by, ak by projekt rozdelili a pripravovali samostatne.
Lenže na to by bolo nutné vyriešiť zjazd na cestu 1/18.
Inak stavať tunel Havran odnikiaľ nikam nemá význam.
Okrem toho aj v prípade tohto tunela sa musí posúdiť vplyv projektu na vody.
Akurát bude okolo toho menej kriku ako pri Korbeľke.

Hlavne nic nerozdelovat, to na SVK nedopada dobre (D1xD4, Technologia Visnove, Privadzac Zilina)

Zápchy tam jednoznačne budú. Pamätníci si pamätajú ako to bolo v Sučanoch pri zapnutom semafore.
Treba si aj uvedomiť, že po otvorení úsekov bude cesta cez Žilinu o 20 minút rýchlejsšia (pri ideálnej premávke) ako cez Čertovicu, žo je dnes najrýchlešia trasa. Navyše mimo diaľnice bude len 15km. Preto bude zvýšený nápor na tento úsek nad súčasnú úroveň a teda aj častejšie zápchy a kolóny.

Jednoznacne nepozname aktualne intenzity. Pozname pripad fantomove intenzity kralovany-sucany. Ak by niekto nevedel o co ide, sucet intenzit ciest z oravy a ruzomberka pred krizovatkou je vyrazne nizsi ako kralovany-sucany aje nerealne ze obec by generovala ten rozdiel. Obce su kratke a su v menej vytazenej casti cize za krizovatkou smer RK. Na juhu su aspon 3 krizovatky kde moze byt vacsi problem ako tu.

OK, ale preco sa vsetci tvarime ze jedina cielova destinacia ,vychodu, je BA alebo ZA ??
Tiez si nemyslim ze intenzita neako extra stupne moj odhad je tak max 10%.
Uplne akoby vypadla ,dolezitost R2, a cielova destinacia napr.BB, ZV alebo NR…

Napr. pre Ceskych turustov je cielovka Liptov a Vysoke Tatry oni chodia len po D1 hlavne cez letnu a zimnu sezonu.

1 lajk

Ked chodia len tadial tak nic nepribudne. Tu sa bavime skor o autach co by presli z donovallov a certovice.

Zima napadne snehu zatvoria pre skrížené kamióny Donovaly poprípade Čertovicu potom všetko pôjde po D1.
A ešte môžu ísť po D1 šoféri na letných alebo celoročných pneumatikách.

Ten zjazd by sa dal urobiť pred rojkovom dočasný na 1/18. Boli by to slimáky riadne, ale všetko ide.
Myslím že vytendrovať Havran by vyšlo aj lacnejšie, ako keď bude v jednom úseku s Korbeľkou. Tá očakávaná miliarda mi dôjde dosť odstrašujúca.

Osobne si myslím, že slimáky tam nevojdú
[album]40995[/album]
Dočasné napojenie má zmysel, pokiaľ nie je finančne náročné, napr Mýtna.
Skôr je rozumnejšie rozdeliť úsek na tunelové a netunelové časti.

Navyše je dosť možné, že by v celom tuneli Havran smerom na západ bol iba jeden pruh a znížená rýchlosť, takže tiež v tom nevidím nejaký zmysel.

Zase ak nasneží, tak kamiónom na skríženie stačí aj stúpanie pri krpelianskej priehrade :wink: