Vykaslat sa na socik, vykaslat sa na kapitalizmus ( ktory aj tak tych 30 rokov nevidim). Vsetko je o ludoch. Socik malo NDR aj Rumunsko a ake rozdiely tam boli. Napr. aj v takom Ecuadore je cely cas kapitalizmus a nechytaju sa na nas byvaly socik.
Chlapi, ja do tohto vlákna chodím, aby som sa dozvedel niečo nové o úseku Turany - Hubová…
sak toto, niekolko prispevkov totalne out of topic… admin by mal presunut vsetko do patricnej sekcie do pokecov zvastov.. inak sa to tu strasne zabalastuje..
Cim dalej, tym viac sa zacina ukazovat, ze tento usek bude dalsie Strecno. A to este nie je dokoncena dialnica okolo RK. Za posledne mesiace som tento usek stale obchadzal smerom na Dolny Kubin, kedze bol stale tazko prejazdny alebo uplne uzavrety (nedela vecer). Dufam, ze sa upravia aspon odbocovacie pruhy a nieco sa udeje s prechodmi. Nie az tak pre komfort vodicov (aj ked ten by som rad tiez) ale hlavne kvoli miestnym
Miestni si za to mozu sami… Ak by sa nerobili neustale obstrukcie, uz sa mohlo stavat.
Vždy sa nájde ten jeden človek, ktorý vyhlási, že štát je v tom nevinne. Na Slovensku. Kde sa na berú ohľady len na záujmy spriatelených skupín podnikateľov.
Áno za všetko vždy miestni, univerzálna výhovorka každého ministra od Vážneho po súčasnosť…
Na vine je aj stat, ktory nevie si vynutiť nadnarodnu infrastrukturu v podobe dialnice alebo rychlostnej cesty (Turany-Hubova, obchvat Zvolena, Soroska), ako az prehnane nezmyselne podmienky miestnych aktivistov na cele z ich volenymi starostami, ktori populisticky odsuvali realizaciu dialnice, len aby co najviac kompenzacnych opatreni ziskali pre prospech obce, ako v 90tych rokoch za Mec…ra.
Samozrejme v tom napomaha zvlastna kasta zo zivotneho prostredia a ich aktivisti, ktori by nas asi vratili naspat do jaskyn.
No tieto casy su davno prec a stat uz nechce byt dojna krava, kedze fabriky su rozpredane, financie tecu na zapad dokonca az za more, a preto sa stensil aj statny rozpocet. Treba tiez aj napisat, ze na solidarnost stat peniaze ma, a tak rozdava doslova rozhadzuje peniaze na vydavky dokonca aj pre ine staty, len pre vlastnych a na potrebnu infrastrukturu, ktora by znizila regionalne rozdiely a priniesla zamestnanost aj do tychto regionov nema (Gemer, Horny a Dolny Zemplin).
Bude to este horsie ako Strecno. Od Ziliny az po D1/Vrutky neprechadza cesta stredom ziadnej obce. Pred Strecnom na viacerych miestach krizuju hlavny tah cesty nizsej kategorie a chodnicky popod most hlavneho tahu. Nie je tam ziadna krizovatka dvoch ciest I triedy tak ako pri Kralovanoch.
V piatok bol tento usek uzatvoreny na niekolko hodin kde pri Kralovanoch sa stala nehoda a potom tam policajti niekolkohodin bezdovodne regulovali premavku takym sposobom ze kolona siahala az na D1 most cez Vah a rozplynula sa az niekedy o 11 v noci.
V nedelu pri Sutove usek uzatvoril na niekolko hodin zrazeny chodec, zapcha tam taktiez bola az do vecera.
Navigácie potom zrejme ľudí navigovali na II/583 na Párnicu-Zázrivú-Terchovú, a keďže sú tam semafory, zápcha bola v priebehu krátkej chvíle od Malej Lučivnej až po okraj Párnice (cca 3.3 km). Priepustnosť tej cesty je taká aká je…
Waze prave posielalo priamo do kolony. Sa mi nezdalo, ze je tolko cerveneho, tak som si pustil radio a ze cesta uzavreta. Uzasne. Ja som to obchadzal az cez Bialsku v PL (Smer Ostrava)
určite to nebolo bezdôvodne… to, že niečo nevidím ešte neznamená, že to neexistuje.
V nedelu sa tvorila už pred obedom fantómová zápcha za RK (smer ZA) vytvorená len spomaľovaním, odbočovaním a prechodmi pre chodcov v Hubovej. A to od výjazdu z RK až do Hubovej. V Hubovej sa kolóna rozplynula.
To isté pod Strečnom. Kolóna od konca D1 pri Dubnej skale (stálo sa už na diaľnici) až po zúženie nad tunelmi, kde je ten zosuv krajnice. Za týmto zúžením už doprava plynulá.
Po otvorení Višňového a Čebrate budú medzi Turanmi a Hubovou fantómové zápchy v dôsledku hustej dopravy na dennom poriadku. Nakreslenie ľavých odbočení v každej križovatke (tie už mali byť nakreslené dávno) trochu situácii pomôže, ale zázraky ani potom netreba očakávať.
Semafory na križovatku s I/70 v Kraľovanoch sa neplánujú?
Neblázni! Veď semafory na križovatku mimo obce je pre SSC ako červené súkno pre býka. Nechcú sa o nich totižto starať, aj keď zákon im to prikazuje. Oni budú radšej 5 rokov projektovať kruhový objazd (možno aj turbínový, aby im vyšiel) ako keby mali zmeniť svoje paradigmy a urobiť fungujúce riešenie za pol roka.
A este viac zasekat smer vychod zapad. Nie dakujem
Kapacitné posúdenie na CSS tam nemá šancu vyjsť bez brutálnych stavebných úprav. V blízkosti tej križovatky, ak nie takmer priamo v nej, sú 2 mosty. Toto rozširovať je nepredstaviteľné. To už radšej okružnú križovatku.
Pripomínam okružku na I/11 v Radoli. Na takto vyťaženej ceste to naozaj nie je dobrý nápad.
Nemiešajme do toho nejaký paškvil v KNM. To bolo všetko iné, len nie poriadny kruhový objazd.
Robiť kruháč na stykovej križovatke 2 významných ciest je uplna perverznosť. Kedy sa už konečne naučíme, že kruhové objazdy na hlavné diaľkové trasy naozaj nepatria?!