Môže mi niekto konštruktívne vysvetliť, prečo sa odhaduje až taká vysoká cena ?
Ako rozumiem že sú tam dva tunely, ale budú tam musieť byť použité nejaké špecialne technologie, všetky dediny naokolo budu mať potraviny bezplatne na veky vekou aby s tým súhlasili alebo prečo ?
Ja toneviem vysvetlit ale myslim si ze je to systemova chyba. Vsade vidime uletene ceny. Pocitaju sa nejake tabulkove polozky pritom si myslim ze velke stavebne firmy nakupuju uplne inac…
No a potom mame vselijake vyvolane investicie ktore nie vzdy treba a ktore tiez nacenuju podobne
To je “korupcia” v celej schéme. Skutočné čisté náklady sú inde, ako píšeš.
Súťaž ukáže, ak nejaká niekedy v dohľadnej dobe bude, lebo rok začatia sa vlastne neustále posúva.
sa stavte ze to takto skonci o cokolvek sa s vami stavim.. tunelovy variant neprejde, dediny okolite to nadobro zablokuju a nebude sa staviat nic , udolny variant nerealny kvoli ochrane ZP a EU zeleneho koridoru , cize tiez nebude ..teda obycajnou sedliackou dedukciou ostava co? tretia moznost.. stvorprudovka pri Vahu, rozsirovanie cesty .. a kde bude potrebne(uzke casti ,hrdla) budu odpalovat bralo a sekat do skaly vlastne tato alternativa bola aj pri Visnovom ale pre velku dlzku to tam nerealizovali lebo tie casy prejazdu naokolo su vazne vysoke oproti tunelu Visnove ktory tam vyrazne usetri cas navyse by tam trebalo na velmi dlhom useku sekat do skal a brala , kdezto tu je ten usek omnoho kratsi a jeden ci dva pruhy navyse sa tam daju vacsinou krasne zrealizovat ..ci chceme ci nie budeme to donuteni spravit ak obce Korbelku surovo nadobro bloknu.. pamatajte na tieto moje slova ked sa to bude realizovat ..a btw. koniec koncov vyjde to celkovo o dost lacnejsie a vyrazne sa usetri aj na rozpocte
Nereálne. Buď to bude diaľnica alebo nič. Obavy obcí chápem, zas sa raz nezmyselne tlačí a posudzuje jediný variant, pripomína mi to niečo čo sa dialo o dekádu a viac späť
vyrubeme xy tisic stromov , premostime a rozsirime cestu
-presmerujeme tok Vahu a upravime ho, cim zmenime stav aj na VS Krpelany
Teraz kricia obce… a pri inom povrchom variante budu kricat este aj ochranari…
clovek sa ked sa pozrie na moznosti tak mu ostane este jedna taka oblubena u vodohopodarov obec premiestnit resp zburat 3/4 domov a rozsirit cestu
a vyjde nam ze celkove naklady z 1,7mld budu 3mld za 13km usek…
ALE uprimne tento usek clovek je ochotny ozeliet lebo za tolko penazi dostaneme 3-4x viac co do KM na D/R na zbytku SVK
Jednoducho nam vyjde ze bude D3+ D1 na vychode /bez tunelov/ co je cca 80km alebo R2 1/2/bez tunelov/ az do KE alebo komplet R4 na PL od PO…
Aktualne je najlepsie to nechat tak, opravit cestu aby tam neboli diery do narnie, postavit dialnice zo vsetkych troch stran a cakat. Po case budu intenzity tak neudrzatelne, ze ludia z Kralovian a Hubovej budu sami prosit o dialnicu, lebo nebudu vediet vyjst z dvora
Mňa by veľmi zaujímalo, prečo sa nerobila kompletná vodná EIA. Ak by sa robila, tak by nebol až taký priestor pre kohokoľvek niečo niekomu/niečomu vyčítať. Samozrejme, ak to bolo opodstatnené, tak je to v pohode.
Toto nie je dobre riesenie. Potom ked ta situacia nastane, pridu politici, ze to treba hlavne rychlo (bez ohladu na cenu), a potom vsetci mesikovci budu vypisovat ako sa neda stavat na severe lacno.
Treba systematicky pokracovat v priprave, najst ten spravny variant z pohladu ochrany prirody a ceny.
Ten variant už našli. Volá sa “tunelový variant” a je momentálne v príprave.
To, že proti nemu brojí Mišura je len to isté, ako boj so Slávikom, či miestnou poslankyňou obce Hrboltová. Veľa kriku, odvolačiek a neviem čoho a aj tak sa bude príprava posúvať ďalej, len “vďaka” týmto bojovníkom pomalšie.
omg! Jonathan dobre ranko! ved variant sa nasiel -tunel Korbelka ale nechapes ze ho dediny zamietli a budu blokovat do aleluja? nepriechodne! bodka. a neprechodny je aj udolny variant kvoli EU, Bruselu ochrana ZP jednoznacne zamietla tuto variantu tak co tam chces dalej vymyslat? nic. popri vahu to pojde a hotovo rozsiria cestu o 1 pruh a kazdemu to musi stacit. dal by som tam po rozsireni povedzme 110ku a pohoda klidek tabacek..toto budu aj dediny pretlacat cez ZP vladu a organizacie.. samozrejme kazdy z nas aj ja osobne si prajeme aby bola Korbelka+Havran ale su tu proste okolite dediny a tie vravia jednoznacne nie. bude to fest tazke ,ignorovat obce nemozu ..a samozrejme “nechat vyhnit” situaciu tiez nepomoze, to tiez nie je riesenie.. preto vidim najprechodnejsi ten kompromis rozsirovania povodnej cesty
Ale ja viem, ze variant sa nasiel. Obce su nespokojne a treba robit stale analyzy a pokracovat v priprave tohto variantu.
Ale nie ze sa na vsetko vyflaknut a cakat kym tam bude kolabovat doprava kazdy den a az potom nieco robit ako navrhoval 110mat110.
Presne tak, a hrajú na citlivú nôtu “voda”, pritom bez relevantných podkladov a meraní. Zaujímavé, že keď Váhostav zasypával svoje divoké zemníky pri Turanoch bordelom tak to nijaký Mišura ani turčianska vodárenská nekričali, že treba chrániť podzemnú vodu Ja chápem, že kataster Krpelian je maličký a že nemajú priestor na rozvoj a diaľnica (a v budúcnosti snáď aj železnica v novej polohe) im z neho ešte odkrojí, ale tak smola, nie každý môže rozťahovať svoje sídlo donekonečna. Niekto tej nadradenej dopravnej infraštruktúre musí uhnúť. A ono by tie obce mohli z tých stavieb profitovať, keby boli rozumní a dohodli sa na nejakých rozvojových projektoch. Všeličo sa dá spraviť a postaviť aj v blízkosti diaľnice a železnice, treba trošku zapojiť fantáziu a popracovať na tom.
jeeej, splinter 3 tu ešte nebol, máme ďalší nick do zbierky
ale aby to nebolo OT, Magnus zase raz dokázal svoj prehľad. kiež by tu takých, namiesto trollov, bolo viac.
Kedysi sa spominal tunel Fatra ako treti variant po udolnom variante a Korbeľke. Mal to byt “supertunel” kde by v jednom tuneli bola zeleznica aj dialnica. Jeho trasovanie bolo juzne od Korbeľky. Predpokladam, ze tento variant je nerealny.
Tunel Veľká Fatra nebol ani posudzovaný, napriek tomu, že zo všetkých by bol najideálnejší. Tam by bolo treba spoluprácu dvoch štátnych podnikov, čo je obr sci-fi.
posudzovaný ako variant nebol, lenže preto, lebo železnice nechceli spoločný tunel, čím nápad zhasol ako fakľa a zostalo len u prípadovej štúdie, ktorá sa nikdy riadne neposúdila
písať, že neexistuje spolupráca cestárov a železničiarov je tiež jedno scifi, lebo to nie je pravda, 3x do roka prebieha konzultácia už len k PM v BA a takýchto spoluprác je o dosť viac, prakticky každá väčšia práca nadjazdu jednej linerárnej stavby nad druhou si žiada vzájomnú spoluprácu …
No tie konzultácie…to je skor zo strany ŽSR len z donútenia. Oni nemajú žiadnu víziu, ako sa má rozvíjať ich infraštruktúra, tak len odkývajú NDS akýkoľvek bordel. napríklad R1 BB-SL kde sa zabetónuje súčasný stav trate bez potenciálu zvýšenia rýchlosti smer Brezno, podobne R2 Kriváň - Lovinobaňa, podobne sa to stalo D3 Bytča - Strážov okolo VN Hričov. ŽSR len ustupujú, a naozaj koncept multimodálneho tunela je pre ich zmýšľanie niečo z iného sveta.