Neviete, ako je na tom to SSÚD a odpočívadlo Turie?
verím, že by mohol minister niečo k tomu povedať pri poklepaní kameňa
ak nie, tak verím, že o tom spraví videjko vo štvrtok ![]()
a ak ani to nie, znamená to, že NDS a mindop to majú kompletne na háku
Planuje sa to vyhladovo dotiahnut az do Rajca, alebo tento privadzac bude finalne koncit pri autokempingu Slnecne skaly? Po Rajec je tam este dost divocina okolo Klacov.
O SSÚD a odpočívadle Turie ani píp.
takže sa nemajú čím pochváliť…dosť hanba, že od roku 2019, kedy ukončili zmluvu s pôvodným zhotovitešom neboli schopný vypísať ani len VO
Co sa tyka cisel, 50m za cca 4km. Bude to v 2+2? Lebo ak ano, to v tom terene neznie az tak draho
Je to v profile C11,5. Plná čiara celé 4 km.
nie, neplánujú, určite. SSC si, ale dala pred rokmi vypracovať štúdiu na celú cestu I/64. Úsek Rajec/Kľače uploadujem v prílohe. Je to hudba budúcnosti, neviem, kedy sa naň nájdu peniaze, úsek je hrozný, ale takých je na Slovensku plno. V tomto úseku by pomohla nejaká paralélna cyklotrasa, pretože jeden ujko na bicykli tam kvôli úzkej ceste, hustote dopravy a tým pádom nemožnosti obiehania urobí harmonikovú zápchu raz-dva a to sa deje.
Inak myslel som, že úsek nemá iba stavebné povolenie, ale PD na stavbu vypracované má. Minister spomínal žltý Fidic. Vie prosím niekto, ako je na tom presne štádium prípravy?
lol lol
Ľudia si ešte ani nezvykli na nové trasy poriadne a už pre istotu stihla pribudnúť zaujímavá značka. V smere z Kysúc na D1 pribudla značka zákaz vjazdu vozidlám nad 12m. Takže je jasné, prečo kamióny z pod Strečna nezmizli úplne. Nikto sa nebude trepať naokolo cez Hričov, keď je to ďalej, trvá to dlhšie a urobí tam horšiu spotrebu.
Google StreetView to už stihol aj nafotiť.
celkom nerozumiem načo slúži tá značky??. V podstate vháňa kamiony do mesta??:
Ten zákaz nad 12m tam je kôli horské mu priechodu Kľak
Ale aj tak nemá v danom mieste zmysel - ak tamadiaľ prechádza kamión, ktorý pokračuje na juh, je lepšie ho odkloniť až v križovatke, kde sa odbočuje na D1
Kvoli Klaku by to mali dat na odbocku na Prievidzu za Solinkami, kde zacina rychlostna cesta ku D1. Takto vlastne znemoznili kamionom najrychlejsiu trasu na D1 z Kysuc (tusim su tam len dva semafory po ceste, inak je to cisty prietah mestom, vacsinou 2+2).
tak to je teda riadna divočina.
Ved ta fotka je z 2023
a dnes je to ako?.

