Senec a doprava v tejto oblasti

velky biel by sa riesil prelozkou poza zeleznicu, tak ako sa to planuje riesit aj teraz :wink: tam problem nie je ..

dialnice.info/album_page.php?pic_id=3184

ostatne, dokonca prekvapujuco aj na slovensku je zopar dopravnych stavieb kde nielen mysleli na buducnost projektanti ale najma zadavajuci to neosekal :wink:

resp mam dojem, ze za komancov postavene stavby boli ozaj dimenzovane na vtedajsie pomery s vyhladom na 30 rokov, vid naprikald petrzalka, ktora ma vlastne celu cestnu komunikaciu temer perfektne rozvrhnutu ..

aj dubravka a karlovka mali dobre komunikacie.. pokial ich nezacali neunosne zahustovat :wink:

hej hej.. komancovia boli v tomto lepsi ako dnesni architekti…

napr. pochybujem ze pri stavbe dialnice D1 konkretne BA obchvatu sa ratalo s rozsirenim, resp je tam rezerva… (netvrdim ze tie 3+3 mali spustit hned, ale mali ratat s tym ze mozno o 30 rokov sa zrekonstruuje cely pristavny mozst a rozsiri sa)

ale napr ten Senec… ten vjazd je tam krasne vidno ze sa tam ratalo so 4 prudovkou… povedal by som ze aj ten nadjazd PK-GA je rieseny tak aby sa dal rozsirit… aj to ze je to riesene mimourovnovo… povedal by som ze to bol fakt nostradamus co to navrhoval… keby tam dnes bol kruhac, alebo svetelna krizovatka tak koniec…

Plánovanie bolo síce dobré, ale zas sa nepredpokladal rast automobilizmu. Faktom totiž je, že D1 BA-TT bola postavená bez toho, aby sa dala rozšíriť, napriek tomu, že už vtedy bolo odporučenie postaviť 3+3 jazdné pruhy. Široké cesty v BA regióne však boli široké málo na rozšírenie, ale akurát široké pre vojenské účely. Lebo Bratislabu bolo treba vedieť ochrániť “pred nebezpečným západom” a len ťažko by to išlo v samotnom meste. :wink:

Pri diaľnici postavia golfový raj za miliardy :arrow_right:

dialnice.info/viewtopic.php?t=8965

Pri obci Veľký Biel. Investícia predstavuje 5-5,5 mld. SKK. Viac v článku …

Ak by sa dala lacnejsie a rychlejsie aspon na niektorych usekoch rozsirit stara senecka cesta tak by to bolo mozno efektivnejsie riesenie pre dopravu ako D1 na 3+3. Kym sa totiz zacne rozsirovat tak prejde este vela vody dole Dunajom … Ved budme optimisti. Pri vyjazde z BA na staru senecku by bolo dobre rozsirit cestu aspon na 2+2 pruhy aspon po krizovatku pri METRE (Ivanka/Dun). A doplnit to tam mimourovnovou kriziovatkou. Od Ivanky sa totiz da ist na SC aj cestou cez Bernolakovo-Dedinka-Turen … To by pomohlo riesit dopravne zapchy hlavne v case pondelkovych a piatkovych spiciek pri havariach na D1. Vtedy sa obvykle zapcha aj stara cesta zo SC na BA!

Ale neviem ci som nebol v tejto sekcii OT.

Nie si OT. :wink:

Iba doplnim: Usek od tabule BA po Ivanku/Dn je cca 3 km ale jej rozsirenie by pomohlo v kratkom case riesit dopravne problemy na vyjazde/ vjazde do mesta a zaroven aj cely usek po SC. Otazka je pod koho to spada - stat/samosprava/VUC…

Je to cesta I. triedy I/61, takže je vlastníkom je štát a správcom Slovenská správa ciest (SSC), Investičná výstavba a správa ciest Bratislava.

ono bude potreba aj 3+3 na D1 a aj staru senecku na 2+2 minimalne po sladkovicovo .. a este lepsie keby to potiahli okolo galanty po novom obchvate na 2+2 po sered ..

to je pravda - toto by bolo iba ako akutne rychle riesenie ktore by kratkodobo mohlo za podla mna relativne malo penazi pomoct …

Vybudovať starú seneckú cestu na 2+2 (prípadne rozšíriť súčasné teleso cesty tak, aby sa dali na ňom vyznačiť 4 pruhy) od Bratislavy po križovatku pri Ivanke pri Dunaji a prebudovanie tejto križovatky pri Metre na mimoúrovňovú, by vjazd do Bratislavy od Senca nenormálne zlepšilo - myslím že zápchy by tam vznikali už len v pondelok ráno a v piatok poobede. A pravdepodobne by to nebolo ani také veľmi drahé - až na tú MÚK. Navyše popri ceste sa prakticky nenachádza nič, čo by mohlo výraznejšie brániť jej rozšíreniu. Za križovatkou pri Metre je cesta už podstatne voľnejšia a ešte by takto nejaký ten rôčik mohla vydržať.

Dnes som sa na to ešte pozeral a treba tam isť ešte cez nejaky potok (alebo kanál, či čo to tam je) a ďalej by bolo treba hneď riešiť aj ďalšiu križovatku ako MUK tesne pred vjazdom do BA a odbočke smerom na Vajnory a pripojenie na diaľnicu … ale aj tak by to bolo vyborne a asi v porovnani s inymi variantami rychle a lacne riešenie dopravnej situacie. Pritom nejde iba o Bratislavčanov ale aj o tranzit (lebo by sa mohla odlahcit aj D1), tych čo dochadzaju za pracou do BA a firmy čo maju obchodne väzby na BA. A samozrejme ľudí čo bývajú v blízkom okolí (rozumej cca 50 km okruh)…

Mesto Senec predpokladá na r. 2008 celkové príjmy na úrovni cca. 301 mil. SKK. Z hľadiska výdavkov na cestnú dopravu smeruje takmer 7 mil. SKK na štandardné opravy a údržbu a 11 mil. SKK sa plánuje na nové investície.

Mesto má pomerne vysoké náklady na obsluhu dlhu a najväčšie výdavky smerujú (vrátane eurofondov) na čistenie seneckých jazier.

Podľa šéfa NDS Chomu treba pripravovať aj obchádzkové trasy v súvislosti s rozširovaním diaľnice BA-TT na 3+3. Podľa neho uvažuje SSC s rozšírením úseku BA-SC na 2+2 so začiatkom v roku 2011 alebo 2012:
“Slovenská správa ciest podľa neho pripravuje rozšírenie cesty prvej triedy medzi Bratislavou a Sencom na štvorpruhovú. Táto stavba by sa mala začať v roku 2011 alebo 2012.”
dialnice.info/viewtopic.php?t=10672

Dnes pondelok rano som isiel vynimocne autobusom do Bratislavy cez Senec po starej seneckej. Cakal som kolko zas budeme stat pred semaforom pri Metre. Bol som uplne prekvapeny, ze sme nestali vobec, presli sme plynulo, stihol som si vsimnut, ze semafor blika na oranzovo. V praci som sa pytal kolegu, ze ako to vyzeralo v smere z Ivanky, povedal, ze to bolo v pohode, trosku viac aut ako zvycajne. Mam pocit, ze tento semafor sa tam stal uz zbytocnym, pretoze intenzita premavky cez neho uz dosiahla bod, ked uz dopravu zdrzuje, namiesto toho aby ju riadil. Dnes to bolo krasne vidno, namiesto 15 minut cakania pred semaforom, tam nebolo ziadne.

Tazko povedat pretoze stale su prazdniny a v BA su teraz cesty prejazdnejsie. Realita sa ukaze az v septembri. A to uz by som taky optimista nebol … ak bude este niekedy rano vypnuty semafor.

Takze veci sa trošku pohli aj tu:
SSC pripravuje rozšírenie cesty BA - SC na úseku v dĺžke 13,7 kilometra na štvorpruhovú komunikáciu. Dokumentácie na územné rozhodnutie (DUR) a stavebný zámer (DSZ) pre rekonštrukciu uvedenej cesty má vypracovať Dopravoprojekt za 6,7 mil. Sk (222,40 tis. €) bez DPH za osem mesiacov. Ak správne rátam tak to majú urobiť do 03-07/2009.

dialnice.info/viewtopic.php?t=10754

sorry, 03-04/2009 (teda marec-apríl 2009)

Vestník číslo 160 z 18.08.2008

03787 - VSS

Verejná súťaž
ODDIEL I. VEREJNÝ OBSTARÁVATEĽ
I.1.
Názov, adresy a kontaktné miesto (miesta)
Slovenská správa ciest, Bratislava
IČO: 003 328
Miletičova 19, 826 19 Bratislava
Kontaktné miesto (miesta)
Miletičova 19, Bratislava
oddelenie verejného obstarávania
kontaktná osoba: Ing. Viliam Žák, riaditeľ
Investičnej výstavby a správy ciest, Bratislava
Ing. Helena Lakotová, osoba
odborne spôsobilá na verejné obstarávanie
tel. č.: 02 50 25 54 87, fax: 02 55 56 78 95
e-mail: helena.lakotova@ssc.sk
I.2.
Druh verejného obstarávateľa a hlavný predmet alebo predmety činnosti
I.2.1.
Druh verejného obstarávateľa
Iný verejný obstarávateľ: Štátna rozpočtová organizácia.
Zatriedenie obstarávajúceho subjektu podľa zákona:
§ 6 ods. 1 písm. d).
I.2.2.
Hlavný predmet alebo predmety činnosti
Iný predmet: Investičná výstavba, správa a údržba ciest I. triedy.
I.2.3.
Verejný obstarávateľ nakupuje pre iných verejných obstarávateľov
Nie.

ODDIEL II. PREDMET ZÁKAZKY
II.1.
Opis
II.1.1.
Názov zákazky podľa verejného obstarávateľa
Cesta I/61 Bratislava - Senec, vypracovanie dokumentácie na územné rozhodnutie a dokumentácie na stavebný zámer.
II.1.2.
Druh zákazky a miesto uskutočňovania stavebných prác, dodania tovarov alebo poskytovania služieb
Služby.
Kategória služby: 12.
Hlavné miesto poskytovania služieb: Bratislava.
NUTS kód: SK01.
II.1.3.
Oznámenie zahŕňa
II.1.4.
Stručný opis zákazky alebo nákupu (nákupov)
Dokumentácia bude riešiť rekonštrukciu cesty I/61 v úseku Bratislava - Senec, ktorá pozostáva z rozšírenia cesty na štvorpruhovú komunikáciu kategórie C 22,5/80. Dĺžka úseku je cca 13,7 km.
II.1.5.
Spoločný slovník obstarávania (CPV)
Hlavný predmet
Hlavný slovník: 74232000-4.
II.2.
Celková konečná hodnota zákazky (zákaziek)
II.2.1.
Celková konečná hodnota zmluvy (zmlúv)
Hodnota bez DPH: 6 699 560. Mena: Sk.

ODDIEL IV. POSTUP
IV.1.
Druh postupu
IV.1.1.
Druh postupu
Verejná súťaž.
IV.2.
Kritériá na vyhodnotenie ponúk
IV.2.1.
Kritériá na vyhodnotenie ponúk
Najnižšia cena.
IV.2.2.
Využila sa elektronická aukcia
Nie.
IV.3.
Administratívne informácie
IV.3.1.
Evidenčné číslo spisu, ktoré pridelil verejný obstarávateľ
VO-2146/6131/2008.
IV.3.2.
Predchádzajúce oznámenie (oznámenia) týkajúce sa tejto zákazky
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania:
Číslo oznámenia vo VVO: 02056-MSS, číslo VVO: 87 zo 6. 5. 2008.

ODDIEL V. UZATVORENIE ZMLUVY
Cesta I/61 Bratislava - Senec.
V.1.
Dátum uzatvorenia zmluvy
5. 8. 2008.
V.2.
Počet prijatých ponúk
1.
V.3.
Názov a adresa dodávateľa, s ktorým sa uzatvorila zmluva
Dopravoprojekt, a. s., IČO: 31 322 000, Kominárska 2, 4, 832 03 Bratislava, tel. č.: 02 50 23 44 49, fax: 02 55 57 43 96.
V.4.
Informácie o hodnote zmluvy
Začiatočná predpokladaná celková hodnota zákazky:
Hodnota bez DPH: 7 000 000. Mena: Sk.
Celková konečná hodnota zákazky:
Hodnota bez DPH: 6 699 560. Mena: Sk.
Hodnota za: 8 mesiacov.
V.5.
Jestvuje predpoklad subdodávok v rámci zmluvy
Áno.
Podiel: 14,05 %.
Stručný opis hodnoty/podielu zákazky s plnením v subdodávateľskom vzťahu:
Úpravy trakčných vedení ŽSR, pedologický prieskum, archeologický prieskum, korózny a geoelektrický prieskum, seizmický a inžiniersko-geologický prieskum.

ODDIEL VI. DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE
VI.1.
Zákazka sa týka projektu a/alebo programu financovaného z fondov EÚ
Nie.
VI.2.
Ďalšie informácie
VI.3.
Dátum odoslania tohto oznámenia
6. 8. 2008.