R7 Dunajská Lužná - Holice

BA-juh je fakt fail. Ktorá časť BA je “juh”? Čunovo,Jarovce,Rusovce? Alebo aj Petržalka? Vrakuňa, Biskupice? V takýchto veľkých dopravných uzloch sa pomenovanie podľa svetových strán vážne nehodí

No a ten geniálny Šamorín… Keď môže mať Tornaľa dva výjazdy z diaľnice…O čo je predsa Šamorín horší? BTW Trenčín mal donedávna tiež len jeden výjazd, ale zato luxusný, s privádzačom priamo do centra. Ale o čo je krajské mesto menej ako Tornaľa… Tak sa Drietoma premenovala na Trenčín-juh. Neviem či sa to tu už riešilo, ale to je tiež celkom fail.

precitali ste si vobec co som napisal? ketelec nie je vyjazd ale krizovatka dialnic preto sa oznacila bratislava juh. krizovatky dialnic sa primarne pomenuvaju takto. trencin juh takisto obsluhuje hlavne juh trencina a nie nejaku trapnu drietomu. tie nazvy su kompletne ok.

Trenčín-juh neobsluhuje juh Trenčína, ale hlavne E572 a E60 smerom na Drietomu a Brno. Do Trenčína takmer všade sa oplatí ísť cez pôvodný Trenčín. Čiže podľa tvojej logiky by sa Trenčín-juh mohol volať aj Brno, keďže Brno obsluhuje násobne viac ako juh Trenčína. A stavím sa,že viac áut ide z TR-juh cez Drietomu do CZ ako do Trenčína.

Tak keď D4xR7 má byť Ba-juh, tak:
1.D4xD2 (Jarovce) má byť BA-juhozápad?
2.D4xD2 (Stupava) má byť BA-sever/severozápad?
3.D4xD1 má byť BA-východ/severovýchod?
4.D1xR7 má byť BA-stredovýchod(východostred)?
5.D1xD2 má byť BA-západostred (stredozápad)?

ako by si to teda pomenoval? nebud smiesny s tym brnom. podla google map to bola predtym chocholna co je podla mna ok. nebude vlastne trencin juh krizovatka z r2? od pomenovania cielov podla nejakej hranicnej dediny sa upusta. v ziline boli tiez na polsko ciele zvardon co je nejaka trapna dedinka za hranicami. teraz su vsade ciele katowice.

toto bude podla mna pomenovane bratislava zapad - bude obsluhovat najma premavku zo zapadu a na zapad bratislavy

neviem ci sa stupava bude premenovavat ale ak ano toto bude podla mna bratislava sever

toto bude podla mna pomenovane bratislava vychod

tu netusim ako by to malo byt pomenovane ale predpokladam ze ruzinov po vzore petrzalky

podla noveho znacenia ktore bude na moste lafranconi ktore bolo spomenute v teme “dopravne znacenie” toto bude po novom petrzalka.

konecne mame aku taku logiku v pomenovani cielov ale niektorym stale pride ok pomenovavat krizovatky a ciele podla nejakych dojmov a cielov ktore nikto nepozna a nepouziva ako ketelec alebo pecna.

K tým pomenovaniam. Ďalšia križovatka na D4, ktorá sa bude otvárať na konci leta a jej pracovné pomenovanie je BA-Podunajské Biskupice sa už oficiálne volá podľa portálového značenia, ktoré už osadili BA-Vrakuňa. To je tá križovatka, ktorá sa križuje s obchvatom Mostu pri Bratislave, teda s cestou II/572. Keďže sa premenovali vlastne všetky pracovné názvy križovatiek doteraz otvorených úsekov a v krátkej dobe plánovaných úsekov, tak tipujem, že premenovaniu príde aj ku zvyšným križovatkám na D4. Môj tip je, že Ivánka-Západ bude BA-Senecká, križovatka D1/D4 Ivánka-Sever bude jednoducho BA-Východ, križovatka Čierna Voda bude BA-Vajnory a jedine čo ostane asi bez zmeny bude koniec D4 a to BA-Rača.

Ok, uznávam,že to bola Chocholná, stále však lepšie ako Trenčín-juh.
R2 tam bude tak v roku 2055, ale Trenčín-juh je to už asi od 2015 (?).
Ja píšem o názvoch výjazdov a križovatiek, nie o značení vieľov. Križovatky by sa podľa mňa mali nazývať podľa toho, pri akej obci sa nachádzajú, nie podľa toho akú obec obsluhujú. Inak k tým značeniam cieľov: V celých Košiciach jednak na vnútornom obchvate ale aj na ostatných významných ťahoch sú na smer I/16 označované ciele Rožňava a Moldava n/Bodvou. Žiaden Zvolen,Nitra,Banská Bystrica, Bratislava. V 2.najväčšom slovenskom meste a významnej križovatke by sa to patrilo označiť.

Tie križovatky, to som sa nepýtal, ako to bude označené, alebo ako to NDS označí. Pýtal som sa, ako by si to označil ty, s prihliadnutím na tvoju filozofiu “svetových strán”.

BA-Jarovce chceš aby bol západ? Tak intenzity z Viedne a Gyoru odhadujem na zhruba 50:50.
S tým Ruzinovom a Petržalkou súhlasíš? Tu nemajú byť “svetové strany”?

BA-Západ mala byť pôvodne na A6. Ale Rakušáci necheli ustúpiť od pomenovania Kittsee. :smiley:

to neznamena ze to uz teraz nemozme oznacit poriadne

a to dava aky zmysel? strecno by si premenoval na vrutky aj ked sa tam na vrutky vobec neda odbocit? polovicu vyjazdov na slovenskych dialniciach by si premenoval na nejake bezvyznamne dediny? nove mesto nad vahom naspat na rakoluby? puchov juh na belusu? trnavu by si ako pomenoval? modranka uz existuje tak krizovany nad duvahom alebo snad modranka juh? nejde len o to ake mesto obsluhuju ale aj o lepsiu orientaciu. vidim navest ze bude nasledovat o 2000m vyjazd nove mesto nad vahom tak je mi hned jasne ze budem schadzat namiesto nazvu rakoluby ktore so v zivote nepocul a zabudnem ich hned ako zidem z dialnice.

tak ako som napisal chcem aby to bolo a myslim ze to tak aj bude oznacene

ano najvacsi zmysel mi tam dava zapad. ale zniesol by som aj juhozapad ak by k tomu prislo.

to su dve celkom centralne krizovatky takze s tym uplne suhlasim. obsluhuju hlavne tieto dve velke casti bratislavy.
aktualne sa volaju brtislava prievoz - aky prievoz? prievoz cez dunaj uz 100 rokov neexistuje. prievoz ako cast? pouziva to niekto ako nazov ze idem na prievoz?
a bratislava petrzalka pecna - namiesto troch slov budeme mat na tabuliach jedno zmysluplne. netusim co je pecna a nikdy som to nepocul od bratislavcana
perlicka je bratislava petrzalka kapitulske pole. tato monstrozna tabula ma vzdy pobavi ked tadial idem. predpokladam ze to sa premenuje na bratska po vzore vyjazdov gagarinova a galvaniho
google.at/maps/@48.1275034, … 312!8i6656

Na Vrútky sa bude dať odbočiť v smere z tunela Dubná skala, takže z toho smeru by bolo lepšie pomenovanie “Vrútky”. Neviem, či sa z tunela bude dať vôbec odbočiť späť na Strečno.

Smer RK to bude názov Vrútky. A pre bežných ľudí to aj tak zrejme ostane Dubná skala alebo “pred Višňovým”

Aha. A napr. D3 Čadca - Bukov je teda fajn pomenovanie aj keď reálne vedie priamo do centra.

Ja som pôvodne poukázal na nevýhodnosť označovania križovatiek svetovými stranami pri takom veľkom uzle ako je BA. Musíme si ale uvedomiť,že existujú diaľničné križovatky (nemožnosť ísť do “názvu križovatky”) a diaľničné výjazdy (možnosť pokračovať do “názvu výjazdu”).

1.Diaľničné križovatky
Tu bol môj pôvodný zámer, poukázať na nevhodnosť názvu BA-juh. Pri napríklad D1xR1 Trnava sa toto pomenovanie hodí,keďže R1 západne od tejto križovatky je len akýsi privádzač Trnava. Trenčín-juh je ale total nezmysel, keďže ani keď tam bude R2, tak nebude slúžiť pre jazdu do Trenčína. Optimálne by bolo Chocholná alebo Drietoma.

Tie svetové strany sa tu skôr používajú ako strana z ktorej vozidla do daného mesta prichádzajú. Napríklad Košice majú nepočítajúc II/552 štyri vstupy do mesta (privádzače) a križovatky nich s vonkajším obchvatom sa vždy volajú podľa svetových strán,z ktorých berú dopravu. Prehľadné. Pri BA, kde je násobne viac križovatiek a privádzačov do mesta je to mätúce. Vznikol by tu zmätok v tom, ktorý výjazd/križovatka je značený podľa spôsobu 1 (privádzač a smer z ktorého berie dopravu) alebo spôsobu 2 (časť mesta, ktorú obsluhuje)

2.Výjazdy
Tu treba nájsť vhodný kompromis medzi miestom, v ktorého katastri sa križovatka nachádza/ je najbližšie po komunikácií po opustení diaľnice a medzi miestom, ktoré daný výjazd najviac obsluhuje.

Tu sa svetové strany používajú skôr ako časť (oblasť) mesta, ktorú obsluhujú. Preto je TR-juh nezmysel.