R7 Dunajská Lužná - Holice

Videoreportáž R7 od Holíc
http://www.samorincan.sk/vyskusali-sme-si-cestu-r7/?fbclid=IwAR1RUJ4QxjLKRBRsOV0WpTf-35mSQYVwDQdW2zPytld5XezwfbV_UDlOuT4

MÚK neďaleko od Jazdeckého areálu Davidov:
[album]45182[/album] [album]45183[/album] [album]45184[/album]
[album]45185[/album] [album]45186[/album] [album]45187[/album]
[album]45188[/album] … [album]45191[/album]

[album]45193[/album] [album]45195[/album] [album]45194[/album] Pred Holicami.

[album]45196[/album] Holice. Nepodarená snímka :confused:. [size=77]1392[/size]

Keďže úsek medzi kruháčom a R7 zjavne ostane ako trojka, dostanú sa kamióny legálnr na diaľnicu?

Z toho posledného mosta nad R7 (ako aj so zvyšku preložky III/1390) stavebné mechanizmy voľajáko ustúpili a nevyzerá to, že by to chceli dokončiť.

Zajtra po otvorení je mozne sa povozit zadarmo po R7? Nevie niekto?

Vravelo sa, že áno. Ale osobne by som pozeral dopravné značenie (bez poplatku).

podla tejto prvej fotky by som povedal ze nie
aktuality.sk/clanok/807981/ … -dialnice/

Je to len skreslenie fotografie alebo tam naozaj vyčarovali štvorcovú modrú diaľnicu?

Tá značka je modrá preto, že to projektovali ešte v čase platnosti predchádzajúcej vyhlášky?

Čo si pamätám, tak ešte za Erseka spomínali, že 3 mesiace (ale to malo byť do leta) má byť bez poplatku. Osobne som teraz čítal viac článkov o otvorení a nikde nebola o tom zmienka, takže to vyzerá, že to ide za poplatok. :wink:

Na druhej strane cesty je evidentne odbĺžnik, takže to bude skreslené.

Takze je to spoplatnene…potvrdené NDS.

Pridávam link: ww-w.ndsas.sk/press/press-narod … cnu-znamku

Noo pomaly,
podla zoznamu spoplatnenych usekov dialnicnou znamkou (20.07.2020), nie je dany usek v zozname, takze to nie je spoplatnene.
link: https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka

no zeby to bolo tym ze to este nestihli pridat na zoznam usekov lebo r7 tam nie je vobec. fotky z otvorenia ukazuju ze tam nie su dodatkove tabulky ktore by rusili spoplatnenie takze tento usek JE SPOPLATNENY. nerobte tu chaosy :slight_smile:

ndsas.sk/press/press-narodn … cnu-znamku

Otvorenie časti D4/R7 potešilo. Žiaľ označenie MUK považujem za veľmi nešťastné a nevystihujúce lokalitu až zmätočné.
NDS na svojej stránke informuje o zmenách názvov MUK:
“”” Nové ciele na dopravnom značení
Motoristom zároveň dávame do pozornosti aj nové názvy niektorých križovatiek a trvalého dopravného značenia a to Bratislava – juh (pôvodne Ketelec), Bratislava, Podunajské Biskupice (Rovinka), Šamorín – západ (Dunajská Lužná), Šamorín – sever (Šamorín). Rovnaký názov ako doteraz zostal len pre Holice.”””

Všetky pôvodné názvy lepšie vystihovali lokalitu aj oblasť pripojenia (okrem MUK Holice, tá je OK):

  1. MUK Bratislava - Juh by malo význam ak by bola BA menšie mesto a mala 3- 5 MUK s názvami sever, juh, západ, východ, stred… (koniec koncov BA-Juh by tak či tak skôr pasovalo na MUK BA-Jarovce - tá je na juhu). Bratislava-Ketelec je dobrý a správny názov… a už aj počas prípravy a výstavby zavedený, aj lokality kde sa nachádza. Dúfam, že nepremenujú budúcu MUK D1/D4 na BA-Východ.. a ostane Ivánka - sever
  2. MUK Šamorín - západ vôbec nevystihuje polohu a miesto. Nachádza sa bližšie k Dunjaskej Lužnej ako k Šamorínu, a navyše je skutočne severnejšie ako západnejšie od Šamorína … skutočne zmätočné. Názov MUK Dunjská Lužná plne vystihuje polohu a dobre orientuje vodičov.
  3. MUK Šamorín - sever je opäť trochu mimo. Križovatka sa nchádza východne od mesta, tak by jej prislúchal názov MUK Šamorín - východ, alebo úplne jednoznačne MUK Šamorín. Nachádza sa priamo oproti mestu a privádzač, cesta II/503 vchádza rovno do stredu mesta.

Kladiem si otázku, aký dôvod mala NDS na takúto zmenu, tak zrazu, ked polohy MUK a ich názvy sa používali už roky počas tvorby projektovej dokumentácie i počas výstavby. Ľudia si už na ne zvykli a plne vystihovali polohu, orientáciu i smerovanie dopravných prúdov.

Cítiť v tom istý tlak, či amaterizmus, v prípade Šamorína nevylučujem snahu bývalého vedenia MD a NDS pod vedením zástupcov Mostu-Híd (Šamorín je ich silná bašta aj predseda je/bol odtiaľ) … trochu zviditelniť/nafúknuť mesto a dať mu väčšiu dôležitosť.

Škoda takého amaterizmu a možno v prípade Šamorína aj malomeštiackeho velikášstva.

krizovatky dialnic sa oznacuju podla prislusnosti k najblizsiemu vyznamnemu mestu. tych krizovatiek bude v bratislave 6 resp. 5 alebo 4 - ak si dobre pamatam krizovatka D1 a D2 bude oznacena ako petrzalka a neviem ako bude oznaceny zaciatok r7. preto mame bratislavu podunajske biskupice a nie bratislavu juhovychod. krizovatka zilina je tiez blizsie k bytci ako k ziline. puchov juh bol roky oznaceny ako belusa a teraz to dava vacsi zmysel ako nejaka bezvyznamna dedina na okraji mesta. inak ked sa pozriem na mapu tak mi jarovce aj ketelec vychadzaju tak rovnako juzne.

vyjazdy sa neoznacuju podla toho kde sa nachadzaju ale aku cast mesta obsluhuju. myslis ze ludia z dunajskej luznej pojdu z ba po dialnici aby sa potom vracali naspat? najpravdepodobnejsie budu tento vyjazd vyuzivat ludia na dopravenie sa k zapadu samorina. krizovatka na konci d1 pri vrutkach je oznacena ako strecno (a nie vrutky) aj ked strecno je o 20 km dalej na konci strecnianskej uziny. vrutky su ovela blizsie a vyznamnejsie ale neda sa tam odbocit a najblizsie sidlo po ceste prvej triedy je strecno.

o tom samorine sever sme sa tu bavili. tam akosi zabudli postavit privadzac :slight_smile: ale tiez obsluhuje sever samorina

podla mna je to pomenovane spravne tak ako chce vyhlaska/ normy alebo podla coho sa to rozhoduje. a pocas vystavby si moze ktokolvek pomenovat cokolvek ako chce. ludia si na nic nezvykli lebo tadial nikto nejazdil.. teraz si na to na dalsich 30 rokov zvyknu podla tabul ktore tam su..

este dodam ze kym sa nezacala vystavba tak som netusil co je ketelec a aj ked som byval v bratislave skoro 5 rokov tak som ten nazov nikdy nepocul. a velmi rychlo a rad ho aj zabudnem :smiley:

Ak je menšie mesto a ma pár MUK, je to v pohode, že sú označené svetovými stranami, kde sa od mesta nachádzajú.
Ale ak sa jedná o väčšie aglomerácie s väčším množstvom MUk, tak sa pridávajú názvy lokality, kde sa nachádzajú, resp. oblasti ktorú obsluhujú. MUK Ketelec je podľa lokality kde sa nachádza, kedže je vlastne v nezastavanom území, v bízkosti priemyselnej oblasti (Slovnaftu, …) dosť ďaleko od Ružinova, či Podunajslých Biskupíc. A je vlastne MUK dvoch dialnic, takže vlastne ani neobsluhujú miestnu cieľovú lokalitu. Bolo by to tak správne a aj zaujímavý názov. BTW ..aj Rakúšania označujú takéto križovanie dvoch diaľnic samostatne Knoten a Nemci Kreuz.
A tie názvy so Šamorínom, to je naozaj faul. Už aj svetové strany nesedia. MUK “Šamorín-zapad” je v reále Sever a bude po dokončení celej D4/R7 obsluhovať hlavne Dunajskú lužnú, Kalinkovo a Hamuliakovo. Ľudia sa radsej pohodlne odvezú až k tejto MUK, aby nemuseli prechádzať popri Slovnafte, Biskupicami, Rovinkou, Lužnou a vrátia sa pár km nazad do D.Lužnej. A časom určite vznikne prepojenie od Kalinkova poza D.Lužnú (južne) s vyústením na I/63 a tým aj bližšie k MUK.