Most uz na juhu prevalcoval aj SMK spravy.pravda.sk/komunalne-volb … -bast-smk/ . Proste snazi sa spajat a akceptuje realitu, zatial co SMK zaspalo v Uhorsku spred 100 rokov. No a ked uz to tak vyslo, ze Most sa vedel dat dokopy so Smerom a SNS, tak je to pre R2 proste prijazniva situacia.
Tu su aktualne odpovede Erseka ohladom Sorosky zo SME:
Nechýbal vám aj posudok Útvaru hodnoty za peniaze?
"Projekty do 40 miliónov eur útvar nemusí posudzovať.
Nie vždy s nimi súhlasím. Tvrdili, že pri výstavbe obchvatu Prešova vieme ušetriť 400 miliónov eur, o čom informovali aj prezidenta Andreja Kisku. Nie je to pravda. Teraz ideme spustiť súťaž na výstavbu tunela Soroška."
Hovoríte však o dvoch veciach. Obchvat Prešova je úsek diaľnice D1 a úseky rýchlostnej cesty R4. Tunel Soroška je súčasťou rýchlostnej cesty R2.
"Keď sme spustili výstavbu úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh, útvar hovoril o zmene trasy zo severného na južný, kde v minulosti boli soľné bane.
V prípade Sorošky hovorili, že stačí rozšíriť existujúcu cestu. Ak by to dokázali, dal by som im Nobelovu cenu. Na jednej strane sa nachádza krasový objekt, na druhej priepasť."
V relácii RTVS O päť minút 12 ste nedávno povedali, že na výstavbu tunela Soroška Európska komisia Slovensku nedá peniaze. Máme na to?
“Hádam tento štát nie je odkázaný na to, aby všetko uhrádzala Komisia. Ani diaľničný obchvat Bratislavy, teda diaľnica D4 s rýchlostnou cestou R7, sa nezaplatia z eurofondov.”
Naznačujete, že by sa Soroška stavala cez PPP projekt?
“Nie.”
Slovensko stále nedokončilo diaľnicu D1. Na výstavbu úseku medzi Turanmi a Hubovou budeme potrebovať asi 900 miliónov eur.
“V tomto momente štát na to určite nemá peniaze. Nemám teda tento úsek pripravovať? Jeho výstavbu budem riešiť z iných peňazí, napríklad formou PPP.”
Nemá ministerstvo dopravy inú prácu, ako stavať tunel cez Sorošku?
“Chcete povedať tým ľuďom v najmenej rozvinutých okresoch, ktorí platia dane, že to tak zostane ďalšie desiatky rokov? Treba to začať budovať. Bude to v polovičnom profile.
Za 15 - 20 rokov, keď tam doprava narastie päťnásobne, budeme stavať druhý profil.”
Čítajte viac: ekonomika.sme.sk/c/20956550/arp … hovor.html