Ja som to pochopil inak: Máme “kopec” iných úsekov(koridorov), ktoré sú na financovanie pre Jasper dôležitejšie. Menoval konkrétne D3 a R4, na krorých vraj rozbehol prípravu, ktorá chýbala a preto nemôže ísť nič do realizácie, že vraj to “zdedil” a že vôbec tam pred tým nebol ako tajomník
.
svrcinovec-skalite, strazov-brodno. vratime peniaze? R4 na polsko je teda tiez nefinancovatelna ?
https://infrastruktura.sk/t/bugarov-vytuzeny-tunel-na-juhu-by-brusel-neuhradil/22542/1
Preco je titulna fotka s napisom v madarcine? ![]()
Moze niekto doplnit tento tendencny a zavadzajuci clanok? Aspon sa pobavime. Dik.
máš to tam
Diky. Dozvedeli sme sa jedine: Krajanová/Dennik N zasadne nechce, aby sa spojenie KE-BA po R2 stavalo.
A zjavne je aj preco. Velmi ju drazdi, ze na juhu ziju aj madari. A tak tu fotku, ktorou trafila gagajuceho Yoggy52, pouziva standardne, napr tu:
dennikn.sk/841406/cesta-r2-do-k … -dialnici/
aj tu:
dennikn.sk/836915/ak-niekto-spo … /?ref=tema
histeria na sposob “odbornikov” z olano a sas. odtial fuka vietor. take iste intenzity boli na branisku kde je dlhsi tunel. a take iste na prakticky kazdom poloprofile R2, R3 a R4. nehovoriac o D3 s 1000 autami denne a s prislubom ze zazracne narastu intenzity lebo koridor…
Neviem ci ti to nedochadza ale… Pokial robis protest a apelujes na vladu tak budes mat transparenty v madarcine? Pokial si v madarsku tak ano (pochopitelne)… Ked protestuju cigani tiez maju transparenty v romcine? Hmm nie? Tak vidis. Absolutne sa vobec nedivim, ze sa neustale vytahuje madarska karta, ked sa spravate tak ako sa spravate. To je staviate madarsky jazyk nad slovensky, aj ked tento jazyk nie je uradny ani statny. Tak sa nedivim, ze 99% madarov voli podla toho ci je to madarska strana namiesto toho, ze s akym programom sa stotoznuje. Ked dokonca strana si musi dat do nazvu madarcinu, aby madari vedeli, ze to je vlastne madarska strana a tu maju volit.
Fakt nechapem tu logiku, volit stranu len kvoli tomu, ze je z mojej doliny… Pretoze ked budete mat na juhu dvojjazycne tabule tak to vam nieco pomoze ako mensine?
A vlastne sme sa celkovo dostali kvoli comu je na juhu tak zle, pretoze sa nestarate o to aby vam bolo dobre, ale len o svoju nejake trapnu madarsku hrdost a aj tak ste kazdemu len na smiech ![]()
A vymyslate doslova kktiny:
spravy.pravda.sk/domace/clanok/ … ako-velke/
Ako by si to ty povedal je to vas minister doslova ![]()
Yoggi52: Když má pan ministr plné ruce práce s výměnami tabulí, není se co divit, že nemá čas dohlédnout na průběh a přípravu staveb.
Pán minister okato dáva najavo že je ministrom juhu, odkiaľ má voličov.
Nie som vonkoncom proti menšinám, ale… Ale pozor DZ v menšinovom jazyku podľa Csabu Cútha, koordinátora pre maďarskú jazykovú pracovnú skupinu z Úradu vládneho splnomocnenca/komisára pre menšiny, bude (zatiaľ) možná len popri cestách, KTORÉ PATRIA MIESTNYM SAMOSPRÁVAM. (!!!)
[album]40820[/album]
No hejslovacka ruzinovska krcma sa rozlozila na fore. Slota by sa potesil.
Najlepsi su “muderci”, ktori idu inych poucovat, ako sa ma strajkovat
![]()
Co sa tyka napisov v madarcine, kazdy ma v slobonom state pravo vyjadrovat sa ako chce. Ked mu je lepsie v turko-tatarcine, tak nech ma napis taky. Do toho teba ani Dennik N nic nie je.
A co sa tyka nazvov obci, tak v normalnej krajine by si mali obyvatelia obce urcovat, ako sa ma obec nazyvat, lebo sa to tyka primarne ich. A len ak sa nevedia dohodnut, alebo je nejaky spor medzi obcami, mali by do toho zasahovat statni byrokrati. Na Slovensku mame ale celu armadu “vymyslacov” nazvov “rydzo slovenskych” dedin, ktori prichadzaju s bonbonikmi typu “Miskovec” atd…
Inak, prave tabule su vyborny priklad, ze Ersek robi rozumnu politiku pre stat: vymenit vsetky tabule je jeho predvolebna kampan za statne, ktora moze stat tak 10tis EUR… Co je to proti miliardam k Slotovi/Belousovej/Meciara do ZA/CA, alebo 400-mil EUR SO PO od Kovalcika k ?Figelovej babke? (ci koho to tam ma) do Vranova?
volia tych od kt. nieco ocakavaju, skor je otazka preco nic neocakavaju od slovenskych stran.
gemer je len cast, na vacsine juhu sa maju daleko lepsie ako vo svidniku. cely presovsky kraj je daleko najchudobnejsi, najvyssia nezamestnanost, najviac ludi pracuje mimo svojho kraja. staci vidiet auta na R1 okolo NR, na paradu prakticky vsetky evc od PP po ML. ale ty sa neobtazujes nejakymi faktami.
![]()
To by nebol devil, keby netahal za slovicka samozrejme ze som myslel gemer, ako sa vola tato tema? Komarno a okolie? ![]()
Vies o com to svedci? Ze ti ludia sa aspon snazia aby sa mali lepsie, ale co spravia ludia na gemeri? No nic zostanu doma sediet, mozno im postavia R2, pride investor, potom budu zle platy a aj tak budu doma ![]()
To je jednoducho vysvetliteľné. Maďari držia spolu.
![]()
No az na to, ze toto tvrdenie je fakticky nespravne. Madari nedrzia spolu od kedy vznikol Most. A praveze Most zdruzil madarov a slovakov na obcianskom principe na to, aby sa dostal do parlamentu. Pritom z pohladu orbanovcov/Madarska Most ani nie su madari - Orban je ochotny komunikovat len so SMK, ktori uz v parlamente nie su hadam 10 rokov, a stale sa praveze drzia pod 5%, cim sposobuju, ze cela polovica madarskych hlasov na Slovensku prepada.
OT
To je spôsobené iba tým, že zrazu sa zjavili dvaja kohúti na jednom dvore, ktorí sa bijú o jedného voliča maďarskými sloganmi a národnostnou tematikou.
Fakticky, keby neboli južné okresy, tak Bugár nesedí v parlamente, ale sedí na traktore a behá po záhrade (rozumej politický dôchodok)… Od Trnavy nahor Most mal v každom okrese cca. 3%, čo zabezpečili práve prebehlíci z SDKU + Bugár (pôsobil na ľudí slušným a príjemným dojmom), ale bez Maďarov by v parlamente nebol. No a aktuálne vedomí si situácie (nas.rali kopu ľudí) už v Moste riešia čisto veci, ktorými oslovia maďarských voličov a stále to zdôrazňujú (napr. Érsek v telke prípravu R7, R2 do Lučenca, Soroška).
Kedže SMK takých ľudí ako Most nemala a teda ani nemala od Trnavy na sever koho osloviť (dostali v každom okrese 0 celá 0 dačo hlasov) a preto Bugárovi môžu závidieť.
Takže áno, maďarské hlasy sa rozdelili a prepadli, no stále volili, volia a budú voliť v drvivej väčšine iba svojich.
Cize suhlasis, ze nedrzia spolu. A ak volia SMK, ktora kazde volby prepadne, tak vsetky svoje hlasy davaju realne slovenskym stranam a Mostu - teda tym, ktori cez 5% prelezu. Ze volia “svojich” je len o tom, ze chcu aby mali v parlamente aky-taky hlas. Lebo je jasne, ze ani s 10% nemaju na viac nez na to byt vo vladnej koalcii, kde budu nejakym minoritnyhm hlasom. A tiez je jasne, ze Most funguje na obcianskom principe pre madarov aj pre slovakov z juhu.
A tiez nemas pravdu, ze “vedomi si situacie” sa Most sprava nejak inak - vsetci od volieb verklikovali, ze Most po vstupe do koalicie zasadne strati podporu. A podporu stratil Smer a SNS, zatialco Mostu ostala cely cas podpora rovnaka. Most od zaciatku hlasil, ze sa postara aby sa znova aspon pohla vystavba na juhu. A to sa aj zacina rozbiehat, aj ked realne sa za Erseka este stale rozostavali len useky na severe (D1 a D3). Cize na R2/R7 je taky deficit v priprave, ze vobec aby sa to pohlo musia tomu vsetku energiu, zatialco na D1 a D3 nemusia venovat ziadnu energiu, lebo tam veci boli pripravovane a prerabane a nanovo pripravovane vsade uz aspon 5x.
Od Trnavy nahor Most mal v každom okrese cca. 3%, čo zabezpečili práve prebehlíci z SDKU + Bugár (pôsobil na ľudí slušným a príjemným dojmom), ale bez Maďarov by v parlamente nebol.
cize vacsinu hlasov mali vo svojich tradicnych okr. ale tretinu az polovicu hlasov mali mimo nich. lenze oni nemali 10 percent ale tusim 6-7 percent. mne to vychadza tak ze do parlamentu by sa praveze nedostali ani bez tych 3 percent ktore uvadzas. a ohladom koalicie budu mat co vysvetlovat hlavne svojim mestskym volicom…tak asi chcu nahradit hlasy z miest a preto zacali riesit aj R2. R7 do DS bola odjakziva ich top priorita ale robila by sa bez ohladu kto je minister a z akej strany.
Cize na R2/R7 je taky deficit v priprave, ze vobec aby sa to pohlo musia tomu vsetku energiu, zatialco na D1 a D3 nemusia venovat ziadnu energiu, lebo tam veci boli pripravovane a prerabane a nanovo pripravovane vsade uz aspon 5x.
ty si naozaj myslis ze treba R7 a ze bude pokracovat ?
To by nebol devil, keby netahal za slovicka samozrejme ze som myslel gemer, ako sa vola tato tema? Komarno a okolie?
podla toho co si nalinkoval sa tema vola: samorin a okolie.
Vies o com to svedci? Ze ti ludia sa aspon snazia aby sa mali lepsie, ale co spravia ludia na gemeri? No nic zostanu doma sediet, mozno im postavia R2, pride investor, potom budu zle platy a aj tak budu doma
nech sa im paci ale tak ci tak mi pripada smiesne co tu predvadzas. nejake tabule nemaju s nic kto sa ako ma. s RS zlikvidovali prakticky cely potravinarsky priemysel a v RV padlo banictvo. ani to nie je riesenie ze niekto odide a plati dane VONKU ale na skoly sa sme sa mu skladali DOMA.