zanedbana udrzba coho ?
v kazdom pripade treba zacat vykupovat pozemky.
zanedbana udrzba coho ?
v kazdom pripade treba zacat vykupovat pozemky.
ciest I.-III. triedy (vlastne aj diaľníc ale tých v KE je len odrobinka)
ciest I. tr. v KE tiez nie je vela a urcite nie su na tom horsie ako inde. s cestami II-III. na erseka ani nesiel, to su cesty VUC.
Realne sa praveze nic nezmenilo. Trnka je neskuseny amater. Kazdy vie v akej su pripravovane D/RC situacii - teda, ze aktualne na ne Ersek peniaze nema, a robi pripravu a tlaci na dlhovu brzdu a snazi sa presuvat eurofondy. Trnka zjavne tak ako v kosickom VUC parlamente pozadoval nejake kategoricke vyhlasenia, ktore mu Ersek nemohol dat. A tak sa snazi mutit vodu. Nech len muti, nech sa drzi tlak na tu Sorosku. A uvidime, co sa do konca volebneho obdobia Ersekovi podari.
Nie, skutocny problem je, ze sa tu do dialnic preliali nehorazne miliardy, a nedosiahli sa za to ani zakladne ciele, ako prepojit vychod-zapad a napojit krajske mesta na hlavne mesto. A dalsia perla “Vlado-logiky” je, ze “ked sa doteraz v KSK zanedbavala stavba dialnic, tak chybajuce dialnice nie su problem!?!?!?!?!” To ako sa vobec take da vyplodit? Ja ti vravim, ze za tie peniaze, co sme my a EU na dialnice dali, uz davno (najneskor v 2000) mohlo byt dosiahnutie tych dvoch cielov zabezpecene s jedinym tunelom Soroska (teda stacila RC BA-Trnava-ZV/BB-KE-PO a vetva Trnava-Zilina). A odvtedy sme mohli R-kami riesit lokalne problemy vsade inde bez somarin typu Visnove a tych dalsich 20 tunelov na naokolo-blizsie.
Chápem, že vo švajčiarsku je iná logika ale doporučujem čítať s porozumením. Písal som všeobecne o údržbe ciest nie len diaľníc. Som za pokračovanie D1 na Michalovce… Sorošku by som staval neskôr nakoľko pre tých čo pôjdu na severozápad nebude Soroška prínosom. Už prosím prestať trolovať čo by bolo keby… ak by pes nestral roztrhlo by ho, podobne ako teba.
aj ja som za prioritu dargov-pozdisovce, len stav pripravy je na urovni najmenej pripravenych na R2.
Údaje z CBA pre tento úsek:
Prekrytý údaj logom je 13 045.
Povedal by som, že CBA je ešte celkom optimistická, najmä čo sa týka roku 2020.
V roku 2017 priemer bol v pracovné dní 6 758 skv/24 hodín
Zajimave cisla. TO ci su privelmi optimisticke alebo nie silne zavisi od toho, kolko ostatnych usekov R2 bude postavenych, a ako to bude na D1, a napr. ci bude myto od kilometra.
Kazdopadne, ak vychadzaju z takychto cisel, tak ma divi, ze vobec Sorosku planuju jednorurovu. Myslel som, ze orientacne sa pri 10k pozaduju 2 rury.
Konečne rozumná reč k Soroške…
Tie cisla su uplne odtrhnute od reality a zvlast ak ide o udaje na R2. Ale ak aj ide o udaje na ceste I/16 nedojde k 100% presunu na R2. V roku 2015 tam bola intenzita 5792 v./24h, teda islo by o 58% narast v roku 2020 na ceste I/16. Podiel na R2 bude urcite nizsi ako 90%, ak bude usek spoplatneny zrejme len okolo 70-75%, po dostavani R2 tam moze byt narast do 10%.
Ked Branisko ma stale jednu ruru, tazko mozeme tu dufat v dve…
Zapadna cast useku (Roznava-Soroska) je uz zakreslena v katastri.
zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/k … 2,48.64030
Hmm, ja tam nic nevidim..
su rozdelené parcely, aby tie pod R2 mohli prejsť na NDS.
Ok, uz to vidim, srry
No ta žltá čiara už je tu zakreslená dosť dávno a odčlenené pozemky nevidím ani pri Rožňave a ani pri Jablonove. Alebo mám inú mapu zo zverejneného linku?
Odčlenené pozemky vyzeraju na kúpu ako napríklad v katastri obce Haniska pri Košiciach, kde sa vykupujú pozemky pod R2. A ako príklad môžem Ti uviesť aj kataster obce Cestice (v blízkosti Košic za Šacou), kde bola schválena EIA pre úsek R2 Košice-Šaca - Včeláre, a pri komasácii pozemkov v k.u. Cestice to vzali do úvahy a hoci trasa nie je vyznačená prerušovanou žltou farbou jasne vidno priebeh trasy v ich k.u..
ako trasu buducej R by som skor predpokladal pozemky trosku severnejsie od tejto ciary. parcely tam maju tvar typicky pre trvaly zaber dialnicneho telesa a prechadzaju katastralnym uzemim brzotin, jovice a krasnohorska dlha luka s napojenim na tu velku krizovatku pri roznave.
Uz aj zapadny portal tunela a vychodna MUK s I/16.
Tak dnes v televízii minister potvrdil, že Soroška je z eurofondov nefinancovateľná.
EÚ projekt s takými nízkymi intenzitami finančne nepodporí.