Maďarskú kartu a emócie tu ťaháte vy, niektorí ľudia sa tu snažili vysvetliť nezaujatý pohľad na vec na základe jasných faktov, ale vy to proste nechcete počuť. Chcete to bez ohľadu na akékoľvek argumenty pre svoj vlastný komfort. OK, ja to beriem, ale naozaj tu neťahajme maďarskú kartu a iné pseudoargumenty o fiktívnom tranzite.
Viackrát konštatovali, že sa rozhodujúca pozornosť a investičné prostriedky, projektové kapacity sústredili v posledných dvoch rokoch na prípravu a budovanie ciest na južnom Slovensku. Naproti tomu na severnom sa aj rozbehnuté prípravné práce pri nezačatých úsekoch zastavili.
aj toto zavana nejakou kartou, peticnici nespocitali kolko vselijakych kapacit sa sustredilo aj na ich D3. alebo je tu este jedna moznost, vsetko na juh od kysuc je juzne slovensko …peticnici samozrejme narazaju na D4/R7 a R2. ich nazor je ze D3 ma byt absolutnou prioritou bez ohladu na cas a peniaze. liaharen najvacsej skodnej na Sk.
Chces povedat, ze je fikciou, ze existujuci tranzit vychod-zapad Slovensko obchadza, a ze jazdi cez Madarsko a Polsko? Alebo je fikciou, ze najvyssia nezamestnanost a tym padom najviac utlmena priemyselna a ina aktivita je v RS/RV/RA, a teda ze prave tu sa daju ocakavat najvacsie narasty intenzit ak sa pritiahnu investori po dotiahnuti dialnic a tie ekonomicke aktivity sa nastartuju?
no skor ide o to ze velkost tranzitu netreba nadhodnocovat, ani ked sa bavime o R2 ani ked sa bavime o D3, R4 alebo aj D1. z toho co chodi cez madarsko a polsko by sa velka vacsina nikam nepresunula. kosice-b.pest po R2 je tiez tazka fikcia. to si potom radsej nekupia nasu znamku a vystacia si s 2-3 regionalnymi mad. znamkami.
k soroske staci jeden-jediny argument, to ze sa odstrani problem toho nestastneho kopca aj pri poloprofile mozno navzdy. existuju aj horsie kopce ale nie su “E”, cize biela hora a pod sa nepocitaju. horsie bolo branisko ktore ma tunel uz vyse 15 rokov. len na D1 sa buduju dalsie 4 dlhe tunely. piaty je pri brodne. kratsie ani nepocitam. takze jeden moze byt aj na juhu. ze expwy
Ak sa niekto povozil medzi Budapešťou a Viedňou, zisti, že sa to už veľmi naplnilo a tu bude priestor pre hľadanie nových trás západ - východ.
Len aby sme kvoli slabému vymáhaniu za neplatenie dialnic neboli prekvapení.
Rzširovanie na trojpruh, ako v Čechách sa už realizuje, nie je tu ani v plienkách.
tam rozsirovanie M1 na trojpruh je v plane .. otazne, kedy bude realizovany .. ale je pravda, ze sucasna kapacita uz je dost na hrane, teda je tu nenulova sanca, ze ked sa zlepsi kapacita/prejazdnost Sorosky + R2/R1, tak sa tam moze presunut zaujimava cast tranzitu .. ale samozrejme, stale su to len spekulacie “co ak” .. no kedze v sucasnosti Soroska aj tak nepusti viac, tak to bez odstranenia tejto zavady (uz jedno akym rieseniem) nikdy nenarastie ..
Špekulácie sú dovtedy, kým nestojí cesta a vtedy začne realita. Iné riešenie ako tunel tu neexistuje, alebo by si bol za ďalšiu nekonečnú stavbu ako je Hubová-Turany?
A čo je na tom zlé, že nás tranzit obchádza? Veď mýto nezarába na cesty a ani nekompenzuje znečiťovanie vzduchu, tak prečo majú slováci dotovať iných business.
X-krát bolo preukázané že diaľnice nezabezpečia rast životnej úrovne. Ešte by si mohol navrhnúť, že môžu denne dochádzať do KE. Keďže to majú oproti Michalovciach už teraz rýchlejšie o pár minút (a kratšie o 10 km), tak im nič nebráni… iba ak platy a nie tak veľa voľných pracovných ponúk.
A k tým rýchlostiam. Na dvojpruhu smerom hore sa často valí 110km/h a od železničného mostu po šikanu 90km/h. Na platine aj 100 a potom dolu okolo max. 60 (keď merajú). Tie priemerné rýchlosti môžu sedieť.
to je stokrat opakovana loz od roznych “nestrannych” analytikov. druha loz ktora nadvazuje ze tam kde sa zivotna uroven zdvihla to nebolo kvoli dialniciam.
snad si nikto nemysli ze kvoli 15 km poloprofilu sa sem zacne valit tranzit z madarska. to ani nahodou. inac tento argument ze tranzit nezaraba je najviac pouzitelny pri D3 alebo pri R4 a via carpatia.
Máš pravdu, ale maximálne rýchlosti o ničom nehovoria a 110 na trojpruhu ti je *** platné, keď potom na dvojpruhu dobehneš kolónu, ktorá ide 30. Aj cez Strečno sa jazdí 90 vpravo a 110 vľavo, ale tunel sa stavia
zaujimalo by ma ako sa vykupuju parcely kde nie je zalozeny list vlastnictva kedze na tento usek su takeho malicke parcely fakticky na celej casti od tunela na vychod, na zapadnej casti asi na 2-3 km okolo kr. dlhej luky su pozemky pod Sl. pozemkovym fondom, pri RV su LV konkretnych vlastnikov. samozrejme tunel nepotrebuje vykupovat cize dokopy vykup treba mozno na polovici useku.
Na tomto úseku bude práve náročný a zdĺhavý proces výkupu pozemkov. Odkupovať sa totiž musia stovky malých pozemkov (aj do 10 m2) na ktorých sú evidovaní aj viacerí vlastníci. Pochybujem, že to stihnú tento rok keďže ešte nie je hotová ani DSP.
župana trápi malý počet km D/RC, čo je fakt ale naviac nerealizácia Sorošky… vôbec sa nezaujímal o pokračovanie D1. skutošný problém je zanedbaná úržba a tá sa spomína skôr okrajovo.