nevo, co brani zacatiu vystavby obchvatu Kosic? pokial viem ten usek je jeden z poslednych z eu fondov a suri tam termin, tento rok musia zacat lebo hrozi realne prepadnutie prachov na celom useku a najneskor na jar aj druhu cast najlepsie keby este koncom leta spustili vystavbu tej prvej casti.. mohla by v tom pokracovat skanska, maju aj budimir bidovce a len by pokracovali plynule dalej..
Brani tomu vela uchadzacov…
tak sa treba s nimi co najskor a razne vysporiadat a hlavne nerobit ziadne obstrukcie a kazde jedno odvolavanie okamzite zamietat a zmietat zo stola. eu fondy tlacia neskutocne na termin ,je potrebne okamzite a co najskor na tomto kosickom useku konat a spustit vystavbu
JVO bude lebo sa proste musi stihnut. ked uz pracuju stroje tak je dobre pretoze toto budu bezne stavby akych sa realizovalo uz x-y.
Patri to sice do ineho vlakna, ale s JVO to naozaj nevyzera ruzovo, najma ak clovek pozrie stav vykupu pozemkov. Hlavne okolo mostu cez Hornad (vratane pozemkov pod nim) je viacero spoluvlastnikov nedoriesenych a to vratane tych, ktori su znami. Celkovo najma k. u. Koksov-Baksa na tom nie je dobre. Nove plomby pribudaju velmi sporadicky, ziadne poznamky o zacati vyvlastnovacieho konania. Oproti tomu taky obchvat SB vysporiadavaju raketovym tempom (zvlast ak ho zacali vysporiadavat minuly rok, kdezto JVO KE este v roku 2016) - tam uz skoro pri vsetkych spoluvlastnikoch su plomby alebo poznamky o zacati vyvlastnovacieho konania.
Drahy DrX. Evidentne si nikdy nerobil ziadne VO ci uz na strane statu alebo ako zaujemca.. presne viem o com pisem..
Na splietanie nezmyslov si tu Ty co mi da za pravdu asi 98p fora ![]()
Nemozes porovnavat zakony inych krajich. ..co plati v Hun neplati u nas a naopak.. chcem vediet kt usek na SVK na R stavbe postavis za 5mega ?? Ci to ratas na 1/2 profil a vtedy mas 5mega..
Frostbite - je jedno ci im to suri alebo nie maju zanedbanu pripravu !! Nieze su 5min pred 12… ale oni su niekde za 10 4…
Nepredstavuj si to ako hurvinek valku, ze budu len tak zamietat .. predtoze to kludne moze skoncit na sude a okrem dotahovaciek ako ,mozny, usly zisk , niekto kludne moze ist aj sediet za zneuzitie svojho postavenia.. a to si ziaden referent alebo riaditel nevezme na triko… lebo niekto na to 6r sral v priprave… ano prepadnu peniaze ale karavana pojde dalej ako je na SVK zvykom…
Ako chces zrychlit nieco ked este ani k predkladaniu ponuk nedoslo.. a budem sa opaoovat tipujem este jeden odklad tam bude a to do zaciatku sep… a o vyhodnocovani sutaze sa nebavme.. pretoze ak by sa realne prihlasilo cez 10zaujemcov tak pri MegaTurbo nahode kde by bolo minimum ukonov na dopytovanie a bez UVO na odvolackach tak sme podpis zmluvy niekde august 2020..a to je taky optimizmus ze az.
Devil ja nehovorim ze sa to neda.. dokonca odhad prac je 2r ale to uz musia teraz zacat stavat a nie zacat sutazit..
Ake slovenske: oznami sa vo vlakne R2 Mýtna - Tomášovce, ze sa ide podpisat zmluva na R2 Mýtna - Tomášovce. Clovek by si myslel, ze sa ludia potesia. Ale slovac, naucena kydat a knucat, potrebuje kydat a knucat. Tak vo vlakne R2 Mýtna - Tomášovce ideme vo velkom oplakavat, ako sa nehybe R2 JVO KE
. Fakt vecne citanie. O tych “odbornikoch”, ktori sa vyhlasuju za “98% fora”, sa radsej nebudem vyjadrovat. Poviem len, ze nevidim dovod, preco by pri dobrej sutazi nemohla byt R2 Jablonov - Vcelare - Moldava - Saca za 5mil EUR/km v plnom profile (ale ked to bude za 9milEUR/km, tiez sa nic nestane).
U nas je 5 mil/km tak akurat vyska uplatku
Ale kiez by si mal pravdu
mozno pri zasadnom okresani projektov, zmierneni noriem by sa dalo dostat na rovine aj na 5 mil za plny profil. kazdopadne 10 mil. v roku 2019 je v poriadku. a DrX ma pravdu, treba byt optimista, na JVO KE mame 4,5 roka a da sa to postavit za 2-2,5 roka. plne profily na ZV-KE budu na vela rokov vybavene, ostava riesit len bodove zavady.
tak co sa nikomu nechce podpisat zmluvu a zacat stavat, lebo prelom juna/jula uz akosi bol ![]()
Ťahá sa to všetko jak šmargeľ z nosa.. Hnus sama korupcia podplácanie špina čo asi je za tým? Podobne ako Soroska obchvat Košíc a pod prečo to všetko musia takto neskutočne naťahovať?
Nevies si dat 1+1 dokopy? ![]()
Tie odhady, predpoklady, prognozy alebo ako to nazvat u NDS su na urovni hojdacieho konika. Ja neviem, ale nepamatam sa, kedy sa naposledy dodrzial nejaky termin.
Okolo zmluvy je síce hrobové ticho, ale na jeseň z toho snáď niečo bude: profesia.sk/praca/metrostav/O3715665
Fuu, tak hladanie adminsitrativneho pracovinka = zahajenie vystavby.
“kedy sa uz konecne podpise zmluva a zacnete stavat R2 Mytna - Tomasovce?
Podla vasich tvrdeni a stranky NDS sa to uz malo diat na prelome juna-jula.
Dnes je 18.jul. Mozete poskytnut nejake vysvetlenie?”
“Érsek Árpád Čoskoro sa dočkáte, my sme pripravení. Lovinobana ide a Mýtnu napadli na ÚVO, ktorý rozhodne o námietke.”
Takze sme sa zase nic nedozvedeli
Zdroj: FB Ministerstvo dopravy a výstavby SR
Je podpísané!
ndsas.sk/press/spravy/zmluva-na … 50NR57_7ro
23.07.2019 - podľa NDS je prelom jún - júl.
teraz vsetci co ste vypisovali ako na to nie je financne krytie si uvedomte ze je to podobna fraza ako ze nie je priprava. preklada sa to ze to ze nie je to priorita, ibaze by islo o usek za 500 mega alebo by sa len robila EIA a UR. velavravne je ci sa naozaj robi projekt alebo sa len vypisuju sutaze a caka sa na vselijake studie okolo toho a este viac napovie ci sa vykupuju pozemky.
priznajme si že tam premávka na plný profil nebude ani v 2040 a máme stovky km jednotiek v zúfalom stave.