PK, vidno, že na to pozeráš iba z jednej strany. Z tej miliardy by mal štát minimálne 1/2 miliady na daniach z PHM… štát by táto sranda celkovo stála cez 1,5 miliardy. Skutočné prínosy pre štát sa vyčíslujú dosť neobjektívne a väčšina ľudí všetko čo zarobí minie takže je úplne jedno na čo to bude + doprava na výkonnosť ekonomiky má menší vplyv ako zlé rozhodnutia politov.
Tvojím zmýšlaním by sme mohli každému postaviť diaľnicu priamo ideálne rovno a s rovnomerných stúpaním/klasaním priamo do garáže ![]()
Vlados, to by som bral
teraz mam najblizsiu D/RK minimalne 40 minut od bydliska (pri malej premavke a rychlostiach 55/95)
a to predlzenie R1 odmietam ako clovek, ktory by ju aj vyuzival.
toto je celkom dobry napad. tak ci tak ale ostane problem ze do BA sa bude dat prist cez z. piesky a D4 vacsinu aut neodvedie. cize napojenie I/62 musi byt premyslene a pokial to nebude stacit tak ta R1 bude treba.
stale si myslim, ze by bolo lepsie po rozsirenie starej seneckej pokracovat dalej smerom na sladkovicovo a velku macu .. t.j. skapacitnit jednicku ..
aj ked sa uz objavili mimo toho clanku hore aj naznaky, ze skapacitnena cesta na senec bude vlastne rychlostna komunikacia, cize by to bolo dobry krok..
Totalne chore zmyslanie. Keby sa 61, pripadne aj 62ka od SC spravila ako 4 pruh bez prekazok ako semafory, kruhace a zlievanie do 1 pruhu, nikto by nad predlzenim R1 ani neuvazoval. Keby bola aspon 61 po SC 4pruhova to by dost odlahcilo D1 odfiltrovanim primestskej premavky. To by sa mozno seriozne zvazovalo ci je vobec nutne rozsirovanie D1 na 4+4 kedze pomerne velka cast premavky na D1 je generovana Sencom a okolim…
Tak tak , cesta po senec mala but aspon v parametrochbako II/502 do jura
[quote]
NDS plánuje vybudovať pokračovanie R1 ...]
D1 4+4, I/61 2+2 a R1 2+2 do BA je rovnaké ako kysucké megalomanstvo (stará a nová jednotka + D3 2+2) ![]()
Pokial si pamatam tak podla posledneho scitania aut bol pomer pri Trnave 30.000 od Ziliny a 30.000 z R1 od Nitry. Na D1 TT - BA to bolo 60.000. (Pristavny 100.000)
Ak by bola spravena rychlostna cesta Sered, Senec, BA drviva vacsina z tych 30.000 aut by sla po nej. Vysledok o 30.000 menej aut na D1, 3 pruhy by bohato stacili na roky.
O 30.000 aut menej na useku obchvatu Zlate Piesky - Galvaniho. Pocitovo by bolo v BA ovela menej aut.
R1 do BA síce nie je tak stará téma ako rozšírenie I/61 ale stará je… potom prišli kolektori popri D1, následne D1 4+4. Mali by sme ustáliť koncepciu rozvoja cestnej siete a nie ju meniť, väčšinou vždy iba doplňaním o ďalšie cesty. R1 bolo vhodné riešenie k D1 2+2, keby už existovalo nikto by neriešil rozširovanie D1.
D1 sa plánuje na 4+4, takže táto RC bohužiaľ stráca zmysel. Preložka 572-ky samozrejme môže byť
Tak osempruh na D1 plus štvorpruh od Serede do BA je celkom dosť…to už skôr tú R1 a na D1 spraviť šesťpruh s normálnym odstavným pruhom.
Len tu sa nejačí, že aquila, že je to luxus
a že plus ešte bude D4.
Osem pruhov na D1 je momentalne uplna zbytocnost. 3+3 funguju dobre aj v najvyssej premavke na nich nevznikali kolony z prilis velkej intenzity. Najblizsie k tomu hadam boli stvrtky a piatky z BA pred TT. To sa uz vedla exitov premavka zhustovala.
Jazdim D1 3+3 denne a moj dojem je, ze odstavne pruhy prakticky nechybaju. Drviva vacsina pokazenych odstavenych aut to da do bezpecnostneho zalivu. Ak sa pritrafi nejake pokazene auto medzi, tak sa zablokuje jeden pruh a obchadza sa. Nie je ziadny rozdiel ked sa zrazia auta v lavom pruhu a treba ich obchadzat, alebo pokazi auto v pravom a treba ho obchadzat. Ked sa uz pred prekazkou vytvori suvisly rad zipsujucich sa aut tak je to relativne bezpecne.
Nasobne nebezpecnejsie su auta stojace v kolonach na exitoch do Vajnor, na Staru Senecku, na Senec…
Priepustnost ciest v BA zo Zlatych Pieskov je mizerna, nestiha ani terajsie 3+3, 4+4 budu zbytocne. Mozno pomoze D4, ale to je dost loteria.
Nazyvat stvorpruh luxusom je dost odvazne. V sucasnosti by to mal byt uplny standard na cesty prvej triedy, vypadovky z mesta uplna samozrejmost. Terigat sa za Aviou 60km/h to su roky 80te - 90te…
No želám ti aby si nemal poruchu mimo odstavneho ostrovčeka. O osem pruhu je už rozhodnuté a ako to bude s cestou od Serede na Senec a BA ešte stále nie je jasné
.
Ako som kedysi napísal, tak sme radšej mohli zjednosmerniť existujúcu D1, (bez úprav by tam boli 4 pruhy a po rekonštrukcii by ich mohlo byť až 5). Pre opačný smer by sme najskôr postavali novú cestu, hoc vtedy len 3 pruhy s možnosťou rozšírenia na 4. Následne by mohla ísť existujúca D1 po jazdných pásoch do rekonštrukcie. Žiadne mosty ponad D1 by sa nemuseli búrať a ani komplikovane rozširovať tie na D1. Celkovo by sme ušetrili peniaze, nervy a nehody. Toto je už v passé. (Samozrejeme samotnej BA by to nepomohlo.)
Ako pre koho - z Nitry keď idem tak je to obchádzka cez D1 a robím hm cez 20km navyše.
mna teda tych 20km navyse vobec neobtazuje ked si pomyslim kolko by predlzenie R1 po Ba stalo a tiez tu trasu jazdim velmi casto, uplne az zasnem ze niekto dokaze pozadovat dalsiu rychlostnu cestu na svoje cestovanie ked v tej trase uz dialnicne spojenie davno existuje,to je tych 20km navyse taka zavratna vzdialenost? jednak sa bude D1 rozsirovat na 4+4 pruhy aj ked dokonca este ani 3+3 kapacitne zvlada,treba vyriesit problemovu krizovatku D1/R1 ktora kapacitne nepostacuje,presnejsie odbocenie na BA,tma by mala byt samostatna vetva,krizovatka s D4 trocha uberie aut z lievika pred BA
Nitrania by skor mali spisat peticiu za postavenie zeleznice na trnovec nad vahom a nie snivat otom aby mali kratsiu cestu o trapnych 20 km,ta zeleznica by bola velka konkurencia pre dialnicu do BA lebo aj koridor z BA na nove zamky sa bude robit na minimalne 160km/h
R1 po BA rozhodne cim skor treba. Tych 20km to neusetri len Nitranom, ale v podstate vsetkym minimalne z 4 krajov (NR, BB, PO, KE), ktori pouzivaju R1 na cestu do BA. Skoda, ze sa to nerobi miesto rozsirovania D1ky.
po rozsireni D1 co i len na 3+3 straca R1 most pri bratislave - vlckovce akekolvek opodstannie, mozno tak v roku 2050 .. ked budu dostavana nielen zakladna siet, ale aj R2, R7 aspon ako prelozky jedniciek , ako aj prelozky na I/51 a az potom mozno teoreticky uvazovat nad nejakou R1 most pri bratislave - vlckovce/sered
- Toto je už neskoro. Rozširovanie D1 je takmer na spadnutie, aj keď len v určitej časti. Príprava predĺženia R1 by trvala ešte roky.
- Pre vodičov z východu je určite prioritnejšie čokoľvek na východnej R2 ako predĺženie R1.
noo a potrebuju bezpodmienecne z tych vzdialenych krajov usetrit trapnych 20km?? netreba ani rozsirenie D na 4+4 nieto este toto predlzenie R1,ked uz tak radsej ako to spomenul aquila ,staru senecku 2+2 a potiahnut to na I62 po sered a bude lacna 4prudovka
v niektorych krajoch je velky deficit v budovani obycajnych obchvatov na jednickach a mi tu snivame o nepotrebnom predlzeni R1 pritom vobec nevyuzivame moznosti sucastnej infrastruktury a moznosti morednizacie a skapacitnenia,
v zapadnych krajinach keby nejake predlzenie R1 spomenul tak si zatukaju na celo,kedze paralelana D1 este nema vycerpanu kapacitu a vedlajsie cesty na senec alebo na pezinok tak ci tak potrebuju rozsirenie
mne to pride podobne rozhadzovanie penazi ako megalomanske parametre D3(samozrejme D3 je iny level )