Odpočívadlá

A co odpocivadla Hradok smer BA, Sverepec a novy postaveny(neviem meno) pri PB?
Tam su ake problemy?Trebalo aby tam boli CSPH.

na stranke NDS je na celej D1 od BA po KE zaznacenych 7 CSPH( Zlate piesky a Ivachnova iba v jednom smere) mne sa to zda dost malo, pritom odpocivadiel je pomerne dost.

Viem, že odpočívadlo Hrádok - smer ZA, bolo niekoľko rokov bez čerpacej stanice a vybudovalo sa až teraz nedávno. Možno podobne to bude na opačnej strane, smer BA. Ak si dobre spomínam, tak napr. odpočívadlo Červeník (ale tuším sa volá Hlohovec) - smer BA bolo dlhé roky bez motorestu.
Čo sa týka odpočívadiel medzi TN a ZA (smerom na ZA), tak po PB je ich niekoľko (asi 4, Zamarovce, Prejta, Beluša, Sverepec) a sú pomerne krátko od seba vzdialené a asi aj zbytočne veľa ich je, no bohužiaľ od Sverepca až po ZA ani jedno!! Možno po dobudovaní SSÚD pri PB sa vysťahuje údržba dialnic z odpočívadla Plevník-Drieňové (to funguje na opačnej strane, smer PB), no je dosť malé, ak tak len pre malý motorest. A žiadne plochy ani nie sú momentálne vyhradené pre odpočívadlá na diaľnici D1+D3 od Sverepca do ZA, neviem prečo napr. pri Bytči alebo pri H. Hričove niečo nenaplánovali. A v prípade dostavby D1 smer tunel Višňové je tam tuším plánované odpočívadlo Turie, no zasa asi len pre smer BA (ak tam teda nedajú nejakú spojku pre opačný smer) a zasa bude len jediné v širokom okolí, no možno je to OK, neviem aká je ideálna vzdialenosť, odstup od jednotl. odpočívadiel, 30 alebo 50 km?? Viac určite nie, si myslím.

Cestou ZA-BA som si trochu vsimal odpocivadla. Po Cervenik mala vacsina aj nejaky motorest alebo nieco na ten sposob. Nove odpocivadlo pri PB (na konci estakady) nema zatial nic … je tam vybudovane akurat parkovisko, su tam nejake preliezacky pre deti (zatial v dobrom stave :slight_smile: ) a smetne kose. Inak zatial nic, ale na znacke k odpocivadlu su este volne dve okienka

CSPH - Zamarovce, Cervenik, Zelenec.

ZA-BA je cca 200 km, cize ak ma byt kazdych 50km CSPH, tak poctom to uz sedi (stvrta CSPH by podla toho mala byt na vjazde do BA)

Na vjazde do BA je ČSPH. Na odpočívadle Zlaté piesky.

Vcera na ceste do PO nam za odpocivadlom Hybe blikla nadrz. Najblizsia benzinka - Shellka pri Levoci, takmer 65 km. Museli sme zist z D1 do PP a tak sa otocit naspat. Najblizsia planovana CSPH je na odpocivadle Strba, ktora vsak chyba.

Ak mám dobré info, autá sú robené tak, že po bliknutí je v nádrži pohonných hmôt dostatok na dojazd 100km.

:smiley: akoze kazde auto ma dojazd 100km? :smiley: si ma pobavil. rezerva u niektorych vozoch zacina uz od 30 km

Ja som to myslel tak, že ak je vyrátané, že Fabia má priemerku 7litrov / 100 km, tak po pípnutí a rozsvietení sa kontrolky, ostáva v nádrži cca 7 litrov.
Čo je na tom smiešne ?

mne po pipnuti ostava cca 40 km. rovnaka spotreba

chlapci , neviem ako vy jazdíte, ale si vždy aspoň orientačne naplánujem, kde budem tankovať, a nečakám kým mi “pipne” kontrolka a potom som paf, a neviem kde mám tankovať. Je to veľmi jednoduché, len treba trocha rozmýšlať.

No napr. spominana Fabia naozaj svieti od 7 litrov v nadrzi, tj. dojazd cca 100 km, vacsina aut zacne podla PP svietit v rozmedzi dojazdu 50-70 km, pricom realny dojazd je este nejakych 10-15 km navyse. Tych 40 km a smitec sa mi zda dost malo. Mas to odskusane ci len odhadujes?

:smiley::smiley: ja mám taký adrenalínový šport :wink: - čím bližšie k nule na dojazde compu - raz som bol dokonca pod nulou - ale to už som “trochu” tŕpol

Adrenalín to bude až vtedy, keď Ti palivo dôjde pod Strečnom alebo v tuneli Branisko…

Treba vyuzit vsetok stary benzin lebo stale drazeje. :laughing:

Odskusane. Vyrazil som z KE, piplo este v meste a v PO som urobil cca 10km a ostal visiet :S Hamba mi :slight_smile:

Na malom odpocivadle PO-KE, v smere stanicenia, su na “policajnom” odpocivadle navezene kopy strku a piesku. Vsetko drbnute na novom travniku a novom asfalte…

Má niekto informáciu kolko odpočívadiel je na R1 TT-BB? V oboch smeroch, jednostranných aj ovojstranných. Na stránke NDS napríklad tátop informácia úplne chýba. Pri aktualizácii by na to nemali zabudnúť.
Ja mám pocit že iba jedno obojstranné (stredne veľké) medzi Sereďou a Nitrou, potom bude jedno pri Tekovských Nemciach keď sa dobuduje v júli 2011 prvá časť PPP a potom je pri Voznici malé jednostranné odpočívadlo. Pred ZV je potom obojstranná pumpa - myslím že je to Agip. Na trase TT-NR mám pocit že už sú iba menšie pumpy…

Takze to odpočívadlo malo byť pri Hliníku n/H. (vrámci výstavby 1.etapy ZC-ŠP) ale sa zmenil projekt a napokon sa nerealizovalo - zakapalo to na spore o pozemok: viewtopic.php?t=10106
Takže pumpy budú pred NR potom pri Tekovských Nemciach a potom pri Buči…

takze odpocivadlo chcel postavit sukromnik, ale nedovolili mu?