Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

To je tak keď tu chce niekto mudrovať o Bratislave a nevie čo je to severná tangenta. Ako zoom napísal, najpotrebnejšia cestná stavba v meste. Radšej ako celá D4.

BA potrebuje rozvijat HD a nie IAD. najvacsie dopravne toky smerruju do centra a nie do karlovej vsi. to vie kazdy kto pozna BA. a ked uz silou mocou chceme menovat napotrebnejsiu cestnu stavbu tak predlzenie galvaniho.

praveze severna tangenta by odlahcila niektore dolezite cesty a tym by vznikol priestor na vacsiu preferenciu HD,je to vyrazne chybajuca cast okruhu a po tom co sa dotiahne R7 na bajkalsku tak to este len sa ukaze ako velmi chyba tato cast okruhu

Prístavný a Lafranconi nestíhajú lebo všetko za zbytočné tlačí cez Einsteinovu.

toto nie je vobec pravda, severna tagenta odlahci sancovu, raciansku, prazsku, kramare, jaskov rad a ciastocne aj jarosovu… predlzenie galvaniho bude iba dalsia radiala a co chyba BA viac, ci tangenty alebo radialy, sme tu riesili uz x krat… predlzenie galvaniho by som mozno povazoval za dolezitejsie keby sa neriesila R7

stale nechapete ze cesty pri centre len generuju dalsiu dopravu, cize tolko co zoberie ST zakratko pribudne na sancovej atd. cez den prejdes z ruzinova cez tt myto, sancovu az na patronku uplne v pohode, upchate je to v spicke co plne dokazuje moju prvu vetu.

predlzenie galvaniho je v podstate ten isty problem lenze tu mame hradsku cestu ktora sama osebe nevyhovuje lebo je 1+1, je uzka a vyslovene nebezpecna a bonus je neslavny vrakunsky KO do kt. sa zvonku zlievaju 3 cesty cize 6 pruhov. jedna z nich bude priamo napojena na D4 formou MUK pri moste pri BA. cize pribudne aj taka doprava ktora na takejto ceste nema co hladat. cize tu sa “vygeneruje” doprava bez toho ze by sa hradskej nieco urobilo. verstehen sie ?

Devil v prvom rade ty rozumieš dopravným problémom Bratislavy ako koza petržlenu. Predĺženie keď tak Bojnickej, nie Galvaniho, tá končí na Vajnorskej, ale dobre, rozumieme. Tak toto predĺženie je potrebné, mne by napríklad ušetrilo kopu času, ale severná tangenta je ešte potrebnejsia. Ako ti to už napísali iní čo sú tu doma a vyznajú sa v problematike, pomôže to odľahčiť 2 mosty, Šancovú aj Pražskú. Bohužiaľ D4 toto riešenie odsúva na dlho, buďme realisti. A stále čo tu chýba, odstavné parkoviská, obmedzenie vjazdu do centra, posilnenie vlakovej dopravy spolu a novými stanicami.

tak pekne silvestrovsky si to napísal :laughing:

to je ten mensi resp jeden z najmensich problemov, hradska nepotrebuje aby sa rozsirovala, stam staci most do pharosu a takteiz napojenie na ruzinovsku lepsie. to je vsetko.

predlezenie galvaniho je ozaj v ramci palcivych problemov dost hlboko.

uz to tu bolo ozaj nespotecne krat povedane, bratisalva ma kapacitnych radial dostatok, a potiahnutim R7 po bajkalsku sa este vyber rozsiri, pricom ale ma obrovsky problem s tangentami. preto sa aj na radialach generuje zbytocna doprava kvoli chybajucim tangentam.

Severna tangenta spolu s rozsirenim jarosovej je asi najvacsi problem bratislavy.
najma z dovodu, ze jej postavenim sa moze prerobit 1+1 plus bus pruhy, v podstate cela stefanikova, sancova, cast prazskej aj vajnorskej .

severna tangenta je doslova kluc k skludneniu IAD v meste.

dalsia prepotrebna spojka je predlzenie vlarskej, alebo aj prepojenie slavicieho udolia

[album]13714[/album]

je veľmi málo pravdepodobné, že sa to (nové) prepojenie podarí zrealizovať. od socializmu sa plánovalo cez Slávičie údolie, bolo na to vyhradený priestor, len novodobá samospráva zmýšľa podľa osobného prospechu…

Predlzenie Vlarskej je dost nerealne, pretoze by museli vykupovat vela pozemkov (na Kramaroch su skoro najdrahsie pozemky v celej BA). Treba este dorobit dve prepojky (Vlarska-Vlarska a Vlarska-Jeseniova) a vykupit pas zo zahrad pozdlz Vlarskej, aby cesta mohla byt dost siroka. Vlarska je OK po odbocku na NOU a potom este most ponad Magursku, vsetko ostatne treba dobudovat.

Ako napísal aj aquila, Severná tangenta s Jarošovou by umožnila zriadiť bus pruhy na Šancovej, Štefánikovej, v chýbajúcej časti Pražskej a zrejme aj na Legionárskej a Karadžičovej. Teda nevznikla by žiadna nová voľná kapacita pre IAD v centre po stiahnutí áut na novú trasu.

Predĺženie Galvaniho je radiálna trasa, ktorá dostane do mesta viac áut.

jaj aha lebo dalsia radiala dnu do mesta nevygeneruje dalsi premavku :unamused: a ano mas pravdu, ze v case pribudnu dalsie auta na sancovej atd, lenze tie tam pribudnu nezavisle od existencie ST

@ aquila - podla mna ak bude ST tak sa kramare tak odlahcia ze vlarsku nebude treba riesit, to prepojenie slavicieho by bolo fajn ale tiez myslim ze to az tak nehori, skor bojnicka ci tomasikova

tieto ulice sa spociatku ciastocne odlahcia a uvolnene kapacity sa postupne naplnia novou premavkou. najvacsi zdroj/ciel dopravy je sirsie centrum. ale do tej miery sa to urcite neodlahci ani na zaciatku aby mohol byt nakresleny bus pruh. ten sa da urobit len na 3+3 vid pripad na novom moste.

hadam nie dialnicne :question: tak toto je je uz ciste psycho…normalne dialnice odhlahcuju cesty a nie naopak ale tu je myslenie uz tak chore a pokrutene ze tomuto aj veris.

tak nemala byt MUK pri moste pri BA, takto sa privedu dalsie auta na 1+1. na 2+2 je stale lepsia priepustnost ako na 1+1 konciacej na KO. inde vam strasne vadia aj ked zachranuju zivoty. v meste zahadne nevadi.

  • a prave preto aby sa odlahcilo to sirsie centrum treba budovat tangenty, lebo teraz kamkolvek ides z ktorehokolvek smeru, trepes sa takmer do uplneho centra po radiale A a nasledne von z centra po radiale B
  • kde som ja co hovoril proti KO?

inak toto je presne typicka diskusia s tebou, vsetko sa od teba odraza ako zmrznuty hrach od steny, lebo TY mas svoj nazor a vsetci ludia co po tej BA jazdia denne vedia hovno co im pomoze :unamused:

Spravne si usudil, že severná tangenta je niečo ako obchvat a má napomocť odľahčiť aj mč ako je Staré mesto, no primárnym dovodom je skompletizovanie vnutorneho mestského okruhu. Inými slovami, vytvoriť alternatívu (časovú či v špičkách/nešpičkách) trasy ktoru som už napísal, teda Patronka - D2 - D1- Ružinov…východ zapad.

A suverenne ti poviem, že severovýchod a severozápad detto.Tí ktorí sú v BA aj cez víkend, ti dosvedčia, že z Vajnor do Dubravky/Lamača je rýchlejšie po D1. Toto zaťažuje mosty, nie to čo preberie D4…

nie vsetko, odraza sa odo mna to ked chcete nahradit dolezity argument ktory nemate niecim menej dolezitym. aj ja som uz parkrat zmenil nazor, a ked mi dokazete ze ST odlahci centrum tak ho zmenim opat. to je presne snaha zamotat a naplnit diskusiu balastom, zmiast oponenta a prinutit ho akceptovat balast ako nepriestrelny argument. presne ako nariekanie pri ZA a PO ked odo mna ziadaju alternativu ti co chcu nieco riesit a nevedia dokazat ze ich vysnivana cesta ich zachrani.

radialy v BA su na tom vyrazne lepsie ako tangenty, vzhladom na strukturu dopravy by bolo velke nestastie ak by to bolo naopak. inac toto zase nie je pravda…aj ked neviem co povazujes za sirsie centrum. podla mojho pozorovania su hlavne cielove “destinacie” stare mesto, ruzinov, nove mesto - jej cast blizsie k centru a petrzalka, resp. jej cast pri dialnici. dialnica viedenska-PM otvorena v 2005 plni aj funkciu tangenty, v podstate je to juzna tangenta. btw. postavil ju stat, to len na margo diskriminacie BA. v smere S-J tiez funguje dialnica a k tomu bajkalska-jarosova-racianska. to vsetko su spojenia ked sa nemusis trepat do centra. jarosovu poznam velmi dobre, tam nie je problem 1+1 ale ze z oboch stran kratkej ulice (teraz pozeram tzn asi 650 metrov) je semafor s radialou. ale OK, nech sa rozsiri (kto to povedal ze rozsirovanie je cesta do pekla…?). aha a skoro som zabudol, MUK bajkalska-trnavska chyba. tam bude cela novych aut kvoli R7.

to mi je samozrejme jasne. a to su tie spojenia ktore pokladam v ramci BA za menej vyznamne. nevidel som este kolonu rano smerom do lamaca ani do vajnor. BA nezachrani nic ine ako tvrda preferencia HD pred IAD. a velke cestne projekty su vsetko len nie preferencia HD. kludne zrusit aj predlzenie galvaniho ale spolu s tou MUK na D4.

zopakujem to co som napisal ja a aj dalsi ti to podrobnejsie napisali,
severna tangenta odlahci cesty a tym vznikne priestor na budovanie bus-pruhov,priestor na spustenie totalnej preferencie elektriek na svetelnych krizivatkach lepsie povedane “budovanie preferencie HD” ktoru ty pozadujes a navrhujes ako riesenie,mi ti navrhujeme to riesenie co ty sam pozadujes ponukame,a nie dalsia doprava odlahcene cesty menusi zaplnit ak ju ta nepustis,tym ze tam das pruhy pre MHD
keby sa urobil bus-pruh na sancovej tak by bol jeden z najlepsich upgrade infrastruktury pre MHD
dalsia vec ze treba dobudovat ten okruh lebo ta chybajuca cast je ako prst na flasi so sampusom,natlakujes a sampus spliecha do stran,rovnako ako idu auta do stran na radiali aj ked tam vidici nechcu ist
pravdepodobne nieje ina stavba cesty ktora by BA prospela viacej

na sancovej bolo v 2015 35k aut denne. Priemerne. to by 2x2 aj zvladla keby premavka rozlozena rovnomernejsie. s buspruhom by ostalo pre auta 1+1.to by ST musela zobrat aj polovicu intenzit + nemohlo by dojst k vyraznemu zvyseniu premavky. snad tomu neverite ani vy lebo ja urcite nie.

nie je a vies preco, tlak aut v meste je nerovnomernejsie rozlozeny ako vo flasi. no schvalne kolko aut jazdi z vajnor alebo race do lamaca a dubravky :question:

na sancovej elektricky nejazdia. preferenciu elektriciek na krizovatkach mozu zaviest aj sa o tom hovorilo ale zrejme zalobovali ti co HD nebudu chodit nikdy. tak ako dlho zdrziavali budovanie zeleznicnych zastavok. robit preferenciu elektriciek budovanim cesty som este nevidel podla mna je preferencia elektriciek ked postavime nove trate. ked chcete tangenty tak elektrickove. npr. existujuci plan prepojenia ruzinovskej, vajnorskej a racianskej radialy. samozrejme nema ani len UR.

skoda ze nescitali dopravu na jarosovej, krizovatka trnavska-bajkalska ma intenzity 35k-36k-45k, do toho pridu auta z R7, hradska ako 1+1 ma 15k a do toho pridu auta z D4. btw. 15k pre 1+1 je horsie ako 35k pre 2+2.

ale tam nejde o to, ze by to sancova zvladala, tam ide o obmedzenie IAD v centre a tam treba mat severnu tangentu.

sancova by mala byt na 1+1, nie kvoli navysenie kapacity, ale naopak na znizenie.

mimochodom po sancovej sa planovao s elektrickou. a ked sa refreshne general podla stareho planu, tak budu elektricky na stefanikovej (tiez teraz 2+2, ale mala by byt len 1+1) a to iste sancova.

to ze prijdu dalsie auta z R7 na bajkalsku je jedno. tam to bude stat najneskor na semaforoch s trencianskou, cize navysovat kapacitu krizovatky trnavska/bajkalska je viac menej uplne zbytocne.

tak isto hradska nevadi ze je 15K, tu sa bavime o mestskych komunikaciach. ktore nie je potreba moc rozsirovat, su to radialy, ktore maju dobru a primeranu kapacitu. a zaseknu sa na prvom semafore. a v podstate ,ked sa na hradsej urobi ten planovanz kruhac pri napojeni s ruzinovskou, tak aj 1+1 bude dostatocne.

v meste ma byt relativne plynula MHD, preto jej treba urobit v centre a sirsom centre priestor.

a ohladne tangient, uz bolo X krat poveda, kvoli ich neexistencii sa zvytocne pretazuju radialy.