Dopravné značenie (DZ)

Samá hlavná :wink:

uf cela ta krizovatka ma niekolko skvostov :smiley: co tym chcel asi autor povedat?

Ja som to dešifroval tak, že tie šípky ukazujú, že cyklotrasa pokračuje všetkými smermi a nie je to dodatková tabuľka k značke hlavná cesta s tvarom križovatky. Len je to z jednej strany križovatky na jednom stĺpe.

Už aj Česi zisťujú, že značiek majú zbytočne veľa: Dopravní značení jako chyba designu ulic. Ministerstvo vydalo příručku jak se "vizuálního smogu" zbavit - Zdopravy.cz

Spomínal niekto Česko? :smiley:

4 lajkov

Ked uz spominate cesko, tak mna dnes zaujali tieto znacky.

ked je tam znacka usporiadania jazdnych pruhov, tak asi netreba tam dat aj jednosmerku nie?

Nestačila by tu značka č. 731 (šípka povoľujúca otočenie) s dodatkovou tabuľkou “do 3,5 t”?

https://maps.app.goo.gl/hKrWmYZT2MyTvJUMA

Keď v Leviciach osadia nové dopravné značenie, dopadne to takto :smile: .

8 lajky

Kedysi sme sa smiali Čechom, že majú na značkách nápis TOP na hornom okraji. No, asi by sme sa mali inšpirovať.

U nich robotníci umiestňujúci DZ rozumejú po anglicky?

1 lajk

Co sa stane, ak nebudem respektovat znacku, co mi vravi aby som respektoval znacku. Dame tam znacku respektuj znacku, co vravi aby si respektoval znacky?

3 lajkov

Ďalší český výmysel

Zdroj: Otevření turbokruháče v Plzni: řidiče děsí počet semaforů a cedulí - iDNES.cz

Potom som si všimol, že je tam jedna vetva, kde nie je zákaz vjazdu

1 lajk

:grin:

6 lajky

Aky ma vyznam znacenie UA a PL na krizovatke D1 x D2 v Bratislave?

Ved Ukrajina je minimalne 500km vzdialena, polsko takych 200km.

ukazat smer proste

2 lajkov

to je pre tých, čo neplatia dialničné poplatky :grin:

2 lajkov

Hlavne v súčasnosti je to už úplne obsoletné, keďže tí, pre ktorých by to aj mohlo byť relevantné, už odbočili o jeden uzol skôr na D4

hádam nebudú každú chvíľu a pri každej zmene meniť VDZ, šak sa to samo sčúcha, alebo pri ukladaní nového asfaltu niekedy v horizonte x rokov to “zmizne” :smiley:

Je to obsoletné. Nie je žiadny dôvod na to, aby tam boli MPZ smer Žilina. V uzle Bratislava-Jarovce (D2/D4) už UA ani PL nie je.


Na Peresi NDS osadila klemfixy tak, ze zrusila neoficialny pripajaci pruh cez autobusovu zastavku. Auta sa zo stopky pripajaju do pruhu a autobusy nadbiehaju cez 2 pruhy aby sa mohli hned vratit do zastavky. Miestni teda znacku oznacili svojou znackou

1 lajk