Diaľničné nálepky pre osobné autá do 3,5t

A Zv-Sasovske Podhradie + Zarnovica-HB + NR-TT
ides kade?

Aha :slight_smile:))) sorry

TT-BA je jediny usek dialnice na ceste KE-BA. Cesty pre motorove vozidla som pozabudol…
Este doplnim Tornala a Ozdany, a sme kompletni

Zmiatol ma ten nazov, ze “dialnicna” :slight_smile:

Keby bolo Branisko zatvorene, tak idem po starej ceste do Presova (10 minut navyse… no problem). Ale zatial som este nemal stastie na zatvorene Branisko klope na drevo :slight_smile:

Mam jednu otazku.
Plati rocna dialnicna znamka 2007 este stale do 31.1. nasledujuceho roka (teda 2008), ako tomu bolo po minule roky ? Lebo mam pocit, ze som nieco zachytil v tom zmysle ze sa to uz zrusilo, tak som si nie isty. Ideme na silvestra na Oravu tak si chcem uzit R3. :smiley: :smiley:
[size=75]pozn. ak to sem nepatri poprosim admina o presunutie[/size]

Ale veď R3 je bez úhrady, či nie :question: :unamused:

aha tak to som nevedel, dakujem
ale pojdeme aj cez ZV-BB R1 a tam sa plati

a nalepky na rok 2008 uz sa predavaju? Na stranke NDS stale su tie stare :frowning:

Jo, už sú v predaji.

Keď ja sa priznám, tak ja tie nálepky nemám a mať nebudem, ja cestujem po diaľniciach (aj) v EÚ zadarmo. :wink: A tým pádom nesledujem dosť dobre, kde sa platí a kde nie. Moja predstava je, že 1/2 profil by nemal byť spoplatnený, pokiaľ vedľa neho neexistuje paralelná cesta I. triedy. Ale v princípe keď zavedieme, že niekde spoplatnený nie je, tak by nemal byť nikde. :wink:

Ale ak napíšete užívateľovi MH internú správu v rámci fóra a opýtate sa ho na diaľničnú nálepku na r. 2008 a na platnosť tejto v r. 2007, on Vám na 100% odpovie maximálne presne a zodpovedne. :wink:

Hej su, teraz v sobotu som kupoval rocnu. Platnost ak sa nemylim od 1.1 2008 do 31.1 2009.

Cim sa preukazujes pri pripadnej kontrole? Poznaju to vsetci dopravaci, nemas s tym obcasne problemy?

Diaľničné nálepky podľa Fica nezdražejú :arrow_right:

dialnice.info/viewtopic.php?t=8867

“Najprv treba postaviť diaľnice a až potom pýtať peniaze,” povedal Fico.

Môj komentár: výnimočne má pravdu, aj keď ja by som ju zdvihol o 100 SKK, lebo pribudli nové úseky …

Platnosť celoročných diaľničných známok až do januára 2008 :arrow_right:

dialnice.info/viewtopic.php?t=8923

No kto ma preukaz ZTP tak nemusi mat dialnicnu nalepku, aspon na Slovensku

Nemáš pravdu. Dialničnu znamku nemusia mat iba tí ZTP ktorí maju prispevok na auto.

V krajinách EÚ s tým problémy nemám. :wink: Ale to nerieš. Ale môžeš si byť istý, že “niečím” sa určite preukazujem.

Jak je to vlastně s povinností státu zajistit dálniční známky?
Pravidelně jezdím na Silvestra na Slovensko a sehnat týdenní známku je věc absolutně nemožná. Sháněl jsem jí asi na 20 místech, čerpací stanice, směnárny, pošty a nikde nic, všude mi vnucovali roční s tím, že týdenní nemají. Najel jsem kvůli tomu asi o 30km víc a ztratil přes hodinu a půl času.
Takže mohu vyrazit na dálnici bez známky, když prostě v prodeji není? To přece není moje chyba. A nestálo by za to, aby např. týdenní známka pro rok 2008 šlo použít již např. od prosince roku 07?
Nakonec jsem na dálnici vjel bez známky, docela by mě zajímalo střetnutí s policií, protože pokutu bych platit odmítnul.

Národná diaľničná spoločnosť má svojich zmluvných partnerov a skôr sú na vine oni, že nemajú dostatočný počet, aj keď treba zas povedať, že nejaké predkupovanie ku koncu roka je zbytočné … a ak si čerpačky neskoro spomenuli, NDS už nemá kedy dať ich dotlačiť.

Pobočky Slovenskej Pošty však mali zatiaľ známky vždy. A to všetky typy. Oni totiž majú iný systém, keďže pošta aj NDS sú štátne, ale to tu vysvetľovať nebudem.

V každom prípade - zákony SR hovoria jasne. Bez diaľničnej nálepky ti hrozí pokuta, ak ju odmietneš zaplatiť, bude sa to riešiť veľmi jednoducho, slovenská polícia to posunie na české orgány, resp. najprv ti príde domov pokuta.

Ja som tak dostal pokutu až z Viedne. Parkovanie bez lístka. A nikoho netrápi, že som si ho išiel akurát zohnať. Proste: môj problém … to je to isté, ako keby som zaparkoval niekde v N.Y. a v najbližšom automate nie je lístok. Je to teda vec mesta N.Y. ? Nie je. Je potom len na polícii, čo spraví. Možno bude tolerantná a budeš bez pokuty a možno nie.

Možno sa ti to nepáči, ale tak to funguje. :bulb: :unamused:

Hm, raz to jeden z NDS vysvetloval tak, ze na zaciatku roku je najvacsi dopyt po rocnych znamkach (inokedy sa nepredaju), preto je ich dodany aj vacsi objem a ostatne az potom.

Ale podľa mňa, keď je platnosť do 31.1.2008, tak sa predávajú ešte staré zásoby. :wink: