To odhadli pajáci na špagátiku, takže tie čísla môžu byť ešte nižšie. Tento úsek stojí len vďaka Chomovi a Blanárovi, ale na ktoromkoľvek inom úseku by to boli efektívnejšie vynaložené peniaze. Teraz peniaze nie sú takže ďalšia výstavba, napr. na D3 bude stát zopár rokov. Vďaka páni ![]()
Po 345x opakujem, že za postavenie úsekov SVR-SK a ZA,STR-ZA,BR môže jediný fakt, a to, že boli pripravené a bolo nutné minúť eurofondy. Nič iné. Keby v tej dobe bola pripravená Soroška, alebo aj R7 Nové Zámky - Krtíš tak ide do výstavby to. To je všetko. Ako sa na tých súťažiach nabalili je vec druhá. Bohužiaľ.
Celá doterajšia výstavba je len o tom, ako sú úseky pripravené. Čo je pripravené to ide do výstavby. Respektíve išlo, kým neprišiel Počiatek, neukradol peniaze a teda žiadne neostali, tak ostala na osoh pripravená R3 napr. A teraz keď došli many úplne, tak sa konečne začína rozmýšlať podľa aktuálnych potrieb dopravy na SK.
So zámerom dobudovania D3 bolo zrejme kúpené aj stredisko Sczyrk pri Zivci. Aspoň dáke nové intenzity v zime v tomto úseku
Jasná Sczyrk po dobudovaní bude dostupná aj za hodinu a pol.
dostal objednavku ktoru splnil. a musi mat titul aby tu objednavku mohol dostat.
priklad 2 useky, obe este nenapojene na D1/R1.
d. skala -turany 25-30.000 aut
pstrusa - krivan 11-14.000 aut
D1 ds-tur 10,5-11.000 aut
R2 pst-kri 8.700 aut
je uplne irelevantne comu veris, na severe je vacsia lokalna doprava ako na juhu a viac dialnic preto tie rozdiely v intenzitach. lokalna doprava vsak uziva dialnice menej pretoze ze 10 km je logicky mensia uspora ako na 100 km. nebyt KIE je to mozno uplne zarovnako. takze ziadne zavratne intenzity pos spusteni D3 nebudu, pretoze nemaju byt odkial. ten tranzit z polska co je aj bude ale je naivne si mysliet ze 20-30 km dialnice sem pritiahne auta z polovice polska…
cely priemysel vznikol na severe po vojne preto aby sa kysuciania, zilinacnia, turcania atd. uplne nerozutekali do sveta. pred vojnou tam nebola nieze industrializacia ale ani poriadna urbanizacia.
standartne sa budovala v jednom case M0/M3/M30/M35/M7/M70/M5/M6…mozno som na nieco zabudol. cesko podobne. skus sa vyjadrovat veciam kt. rozumies lebo sa naozaj silne strapnujes…D1 na Prahu či na Blavu, to je fuk…uroven materskej skolky…
Link na intenzity dopravy VÚC ZA v roku 2015:
http://www.ssc.sk/files/documents/dopravne-inzinierstvo/csd_2015/za/scitanie_vuc_za_2015.pdf
Link na intenzity dopravy VÚC BB v roku 2015:
http://www.ssc.sk/files/documents/dopravne-inzinierstvo/csd_2015/bb/scitanie_vuc_bb_2015.pdf
Intenzita medzi Žilinou a KNM je porovnatelna s intenzitou na R1
… a aj väčšia bezpečnosť premávky na nich, predovšetkým na plnoprofilových. [size=77]Dovolil som si to trochu doplniť.[/size]
Cize nebudes mat problem s tym, ze sa bude stavat druha rura Horelice po otvoreni Bukov-Svrcinovec? Teraz je tam iba 15 tisic, ale ked prestanu tunel uzatvarat a trochu narastie intenzita otvorenim koridoru, tak tam okolo 20 tisic v./24h bude.
Ak tu niekto trepe tak si to ty. Na “starej ceste” teda na I/18 je intenzita pri Turanoch podla scitania 5286 v./24h. Cize o cosi viac, ale to je sposobene tym, ze scitanie bolo v prvom roku na spoplatnenom osamelom useku.
Tak ich vytazujete, ze na juznej plnoprofilovej R4 je intenzita 3272v./24h po Kechnec, dalej mozno tak polovica z toho.
Dookola ten isty nezmysel. Kto cakal v roku 2015 na DS-Turany 20 000? Este k tomu bez Visnoveho a R3 Martin obchvat?
2010 bola intenzita pri Turanoch 17105 v/24h, 2015 je sucet D+I/18 11047+5286 = 16333, teda pokles kvoli inej metodike scitania, namiesto narastu na 19 tisic. Podla starej metodiky by bolo na D1 okolo 13 tisic. Samozrejme odklon dopravy na Donovaly ma tiez svoj podiel na intenzite pri MT.
Otvorenim Visnoveho a postavenie R3 MT obchvat sa radikalne zmeni situacia na D1 pri MT.
Urcite?
Ten tranzit je vidno na R3 Trstena 2515 v./24h v roku 2015, teda vratane toho co nema zdroj/ciel na Orave.
Este 100 krat zopakuj nezmysel: "d. skala -turany 25-30.000 aut " a este pridavaj.
O jeden den skor (9.3.2017):
Co bude zajtra 30-35 tisic?
Mozem sa len opakovat. Nikto mysliaci nemohol ocakavat ani len 20 tisic na D1 DS-Turany bez Visnoveho a R3 MT obchvat.
Neviem presne o com sa bavite s tymi 42 000, ak to ma byt na D3 Brodno - KNM,juh tak to je hodne daleka buducnost, ak vobec. Pre rok 2025 by to mohlo byt okolo 25-27 tisic ako sucet D3 a I/11 pri terajsej metodike scitania.
a v Martine nastane druhy prichod Krista a intenzity tam hned stupnu na 50.000 minimalne, ze vas to bavi, sa stale hadat o intenzite…
Stale vela ludi nechape, ze uz sme na vrchole motorizacie (skoro), ked uz ludia zacinaju pocitovat, ze tych aut je uz vela a presadnu do inych prostriedkov alebo zacnu chodit viaceri v jednom aute, takze to, ze tam narastie dopraa rocne o 10% je velmi precenene… Dialnice sluzia na to, aby sa velka vzdialenost dala prekonat za co najrychlejsi cas, najbezpecnejsie a za co najnizsich moznych vonkajsich vplyvov(ziadnych)… takze je uplne jedno, ci je tam 11.000 alebo 13.000 hlavne, ze to plni svoju danu funkciu (ale na druhej strane Svrcinovec-PL je uz dost velky extrem) takisto ako na D3 nikdy nebude 40.000, tak na R2 nebude 20.000, to nie je podstata dialnic
Infrastruktura je zaklad ekonomiky, pokial toto nie je splnene, tak nidky nebudeme druhe Svajciarsko
A slovensko straca dost vela prave na tej Infrastrukture (menovite: Ruzomberok, Visnove, D3(len po Svrcinovec), Pristavny most atd.) Kde musi prud kapitalu, tovarov, ludskych zdrojov stat v zapche, ci uz kvoli nehode alebo pretazenej cesty a to vsetkych nas stoji peniaze/cas/zivot. Videli ste vobec vyspely/bohaty stat bez kvalitnej infrastruktury? Ja nie.
Ja by som kludne isiel aj do 70% dlhu HDP uplne v pohode, za podmienkou, ze infrastruktura na slovensku bude na velmi vysokej urovni, rozumej: dokoncena vystavba vsetkych RC a D (RC v polovicnom profile, len niekde full), zkapacitnenie ciest prvej a druhej triedy/vybudovanie preloziek/uplne vybudovanie novych ciest (kde je to nutne (aj s vyhladom)), zrekonstruovanie vsetkych ciest v mestach atd.
V Martine druhý príchod Krista nenastane, ale postavením R3 obchvat Martina sa presunie doprava smerujúca na Turčianske Teplice zo starej cesty na diaľnicu. Momentálne sa nikomu neoplatí zachádzať pre pár sekúnd ušetrených na D. Preto až vtedy klesne intenzita vo Vrútkach na úroveň Sučian napr.
Čo sa týka toho dlhu, tak je to hlúposť. Hlúposť je to preto, lebo ak by sme uvoľnili dlhovú brzdu, tak by sme za tie peniaze dostali tak polovičný počet km ako by sme mohli, lebo neschopnosť ministerstva a hlavne nenasytné gagory smerákov a spol by bolo treba zaplniť. Teda by sme im poskytli len ďalší kohútik na peniaze a dlh by vystrelil do výšin. Zbytočne.
Ak by sme hypoteticky mali pripravenu napr. celu R2, tak by mohla ist do vystavby v jednom baliku, vyhlasila by sa sutaz (aj pre cinanov, africanov atd.), cena by isla dole, kedze teraz sa im neoplati stahovat techniku/budovat zazemie niekde na slovensku, len kvoli par km/par milionov, ale keby bola zakazka za niekolko miliard/miliardu, tak uz by sa im to oplatilo a nam tiez, kedze by mohli ist s cenou dole, kedze uz maju nou-hau, ako rychlo a lacno postavit dialnicu, zatialco na slovensku na tych pidi usekoch sa biju len male firmy a velka nikdy nepride
(ale na slovensku asi utopia)
A co sa tyka tej intenzity, tak to je len obycajne presuvanie dopravy a narast ziadny, je uplne jedno aka intenzita tam je, kedze usek je uz postaveny…
Otázka, či uvoľniť dlhovú brzdu, je irelevantná. Len by sa viacej minulo, lebo aj tak nevieme (štát) postaviť viac, ako sa stihne pripraviť do súťaže.
Keby sa v súťažiach naozaj súťažilo, napríklad tak ako v Rumunsku, kde sa na diaľnicu A10 Turdá - Sebes prihlásilo 36 konzorcií, tak môžme rozprávať o investičnom míňaní. Toto, čo predvádza súčasná vládna garnitúra, nemá nič spoločné so súťažou. Teda okrem názvu ![]()
+1___
A nebolo to nahodou kvoli tomu, ze usek bol rozdeleni na 4 casti a vsetky isli v jednej sutazi?